Taanlasest kindamees ja sangarlikult punase võtnud Flick kinnitasid vuti muinasjutulist poolt (0)

Nürnberg surus ja surus, tasuks koht veerandfinaalis. Foto: Scanpix / IMAGO / Sportfoto Zink / Daniel Marr

Saksamaa karikavõistlustel nähtu kahvatub ka Hans Christian Anderseni parimate muinasjuttude kõrval: normaalaja kolmandal üleminutil mängu naasnud Nürnbergi päästis sangarlikult punase kaardi võtnud Florian Flick.

Päeva avaduellis olid vastamisi 2. Bundesligas pallivad Nürnberg ja Düsseldorfi Fortuna, kes on muidu küllaltki erinevast puust. Kui kodumeeskond võitleb liigasse püsima jäämise nimel, siis Fortuna kurss on rohkem kõrgliigal. Niisiis polnud üllatav, et tänu Dawid Kownacki 33. minuti tabamusele liiguti juba järgmise ringi suunas, kuniks Nürnberg kolmandal üleminutil mängu taas põnevaks muutis, sest Taylan Duman virutas seisu viiki.

1:1 viigist hoiti kinni terve lisaaja, samas oli möllu täie raha eest. Kui Jona Niemiec lisaaja esimesel üleminutil liduma pääses ning ka Florian Flickist mööda põrutas, tegi Nürnbergi mees kiired kalkulatsioonid: mõned meetri pärast karistusalasse kindamehega silmitsi mineva ründaja nullimise kõrval on minutike vähemuses kannatamist kui lapsemäng. Niisiis pani Schalkest laenul olev mees Niemecile kaks kätt külge ja tegi ründaja kahjutuks, tasuks ilmselgelt punane kaart.

22-aastase poolkaitsja tegu oli sangarlik ning tasus end täielikult ära. Esiteks, kuigi Fortuna sai vea järel ohtlikust kohast karistuslöögi, siis ei kujutanud see koduste väravale mingisugust ohtu. Teiseks, kõik löögid realiseerinud Nürnberg võttis penaltiseeria toel 5:3 võidu ning liikus 12-aastase pausi järel taas veerandfinaali. Olulise tõrjega sai hakkama ka mängu parimaks nimetatud taanlane (sarnaselt Hans Christian Andersenile) Peter Vindahl.

Oma õli valasid DFB-Pokali tulle ka Bochum ja Dortmundi Borussia, kellest viimane võttis 2:1 võidu. Bundesliga pronksimeeskond läks kohtumist juhtima avapoolaja lõpus, kui palli klaarimas käinud kindamees Manuel Riemann oli puurisuult väljas ning keskjoonelt õnne proovinud Emre Cani jalg osutus piisavalt täpseks.

Teisel poolajal õnnestus Bochumil penaltipunktilt vastata. Lõppsõna jäi siiski Dortmundile ning küllaltki klassikalises võtmes: Jude Bellingham söötis ning vähem kui viis minutikest platsil olnud Marco Reus vormistas.

Saksamaa karikavõistluste veerandfinaali on peale Dortmundi Borussia ja Nürnbergi pääsenud ka Berliini Union, Frankfurdi Eintracht, Freiburg, Leipzig, Müncheni Bayern ja Stuttgart. Paarid loositakse 19. veebruaril, mängimiseks läheb aprillikuu alguses.

Nürnberg - Düsseldorfi Fortuna 1:1 (0:1; 1:1; 1:1), penaltitega võitis Nürnberg 5:3