Tamm põhjustas penalti ja võeti šokk-kaotuse vaheajal välja, Käidi asendaja päästis punkti (Sinjavskile magus võit!) (0)

Joonas Tamm tegi penaltivea. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Ukraina kõrgliiga 22. voorus sai Tšernigivi Desna võõrsil üllatuskaotuse tabeli lõppu kuuluvalt Minailt. Võõrustajatele penalti kinkinud Joonas Tamm vahetati puhkama avapoolaja järel.

Neljandana kohtumisele vastu läinud Desna alustas punase laterna vastu oodatud initsiatiiviga, aga oli hädas realiseerimisega. Algkoosseisus alustanud Tamm sai juba seitsmendal minutil karistuslöögi järel peaga palli suunama, aga saatis mänguvahendi üle värava. Seejärel raiskasid standardolukordasid ka tema võistkonnakaaslased.

Vahetult 23. minuti täitumisel läks Tamm vastaste paremalt äärelt tulnud tsenderdust klaarima, aga ei ulatunud krossini ja niitis hoopis vastase pikali - tasuks kollane kaart ja penalti (vaata videot siit). Anatoli Nurijevi löök oli kindel ja Minai sai 1:0 ette. 39. minutil andis Minai ründaja Rustam Ahmedzade Tamme katmisest hoolimata edeva välisküljesöödu, mille Nurijev 2:0 väravaks vormistas.

Desna peatreener Oleksandr Rjabokon reageeris kehvale seisule vaheajal kahe vahetusega, võttes puhkama keskkaitsja Tamme ja tipuründaja Maksim Dehtjarovi. Vangerdustest aga suurt tolku ei olnud, sest kohe teise poolaja alguses saatis Minai palli kaunilt ristnurka ja läks juba kolme väravaga juhtima. 56. minutil lõi Desna nurgalöögi järel ühe värava tagasi, ent 1:3 šokk-kaotusest see neid ei päästnud.

Liigatabelis lasi Desna seega käest võimaluse tõusta kolmandaks ja langes hoopis viiendaks. Neil on kogutud 36 punkti, neist möödus 37 silma peale tõusnud Poltava Vorskla, kes alistas 38 punkti peal oleva Luganski Zorja. Tabeliliider on 52 silmaga Kiievi Dünamo, Donetski Šahtaril on teisena 45 punkti. Desnat üllatanud Minai tõusis viimaselt ehk 14. kohalt kahe pügala võrra 12. reale, olles nüüd kogunud 18 punkti.

Endast tabelis tagapool olevale vastasele kaotas punkte ka Mattias Käidi koduklubi Domžale, kes leppis Sloveenia kõrgliiga 28. voorus 2:2 viiki Bravoga. Algkoosseisu kuulunud Käit teenis 12. minutil kollase kaardi ja vahetati puhkama 62. minutil 1:2 kaotusseisus. Domžale päästis viigi 69. minuti väravaga just Käidi asemel mängu sekkunud Matej Podlogar. Pingereas on Domžale 41 punktiga neljas ja Bravo 36 silmaga kuues. Medalikohast lahutab poolkaitsja Käidi klubi hetkel viis punkti.

Tšehhi kõrgliiga 27. voorus sai võidu otsese rivaali üle Karvina, kes alistas 3:0 Ceske Budejovice ja tõusis neist mööda 33 punkti peale ja 11. kohale 18 meeskonna konkurentsis. Karvina äärepoolkaitsja Vlasi Sinjavski sekkus vahetusest 84. minutil, kui kõik väravad olid löödud.