Tamm tegi Vorskla eest debüüdi, kuid Ukraina rahvuskangelast Dovbõki kuival hoida ei suutnud (0)

Joonas Tamm koondisesärgis. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamm tegi Ukraina kõrgliiga esimeses voorus Poltava Vorskla eest debüüdi, kui SC Dnipro-1 vastu mängiti välja 2:2 viik.

Vorskla jaoks algas kohtumine hästi, sest juba seitsmendal minutil asuti Ruslan Stepanjuki väravast 1:0 juhtima. Teise poolaja esimese kümne minutiga teenis kaks kollast kaarti Dnipro-1 keskkaitsja Sergii Loginov ja olukord tundus Vorskla jaoks üha soodsamaks minevat, kuid see oli petlik.

Vaid kolm minutit pärast Loginovi eemaldamist ehk 59. minutil jõudis Dnipro-1 viigini. Värava autoriks oli ei keegi muu kui Artjom Dovbõk ehk mees, kes lõppenud EM-finaalturniiril tõelise üllatusmehena kaheksandikfinaalkohtumises Rootsi vastu lisaaja esimesel üleminutil värava lõi ja Ukraina koondise sellega veerandfinaali tüüris. Nüüd skooris ta Vorskla vastu.

Kulus aga vaid kaheksa minutit ja vastus oli olemas ka Poltava meeskonnal - sedapuhku küll läbi Oleksandr Svatoki omavärava, kuid Tamme koduklubi 2:1 eduseis oli tõsiasi. Vorskla eduseisu kindlustamisplaan vedas aga taaskord alt, sest omakorda viis minutit hiljem tegi Dovbõk seisuks 2:2. Rohkem väravaid ei löödud ja mõlemad meeskonnad kirjutasid tabelisse ühe punkti.

Tamm mängis kaasa kõik 90 minutit. Tema mullune koduklubi Tšernigivi Desna alustas hooaega võidukalt, kui võttis Odessa Tšornomoretsi üle kindla 3:0 võidu.