VAATA JÄRELE: Eesti U17 alistas Šapovalovi väravatest Läti ning lõpetas Balti turniiri teise kohaga (13)

Eesti U17 koondis alistas Aleksandr Šapovalovi kahest väravast 2:1 Läti eakaaslased ning lõpetasid Balti turniiri teise kohaga.

Eesti otsustas mängu saatuse avapoolaja lõpu ja teise poolaja algusega, kui kahel korral mängis vastase väravavahi üle Aleksandr Šapovalov. Tabamused sündisid 35. ja 41. minutil.

Läti oli lähedal ühe värava tagasi löömisele 51. minutil, kuid Georg Mattias Lagus suutis hea tõrjega palli väravast eemal hoida. Eestil oli lõunanaabritest kogu kohtumise vältel rohkem võimalusi ning 77. minutil jäi veidi puudu sellest, et Taaniel Usta oleks edu kolmeväravaliseks suurendanud, kuid tema löök läks napilt väravast mööda. 80. minutil jäid lõunanaabrid vähemusse, sest teise kollase kaardi teenis Kristofers Rekis, kuid lätlased lõid sellest hoolimata värava neljandal lisaminutil, mil 1-1 olukorra lahendas Artjoms Puzirevskis.

Samaaegselt Tartu Tamme staadionil toimunud mängus alistas Soome lausa 6:1 Leedu ning võitis seega turniiri seitsme punktiga. Eestiga võrdselt neli punkti kogus kolmanda koha saanud Läti ning Leedu saldoks jäi üks viigipunkt.

Sama vanuseklass esindab Eestit tuleval aastal kodusel EM-finaalturniiril.

Neljas kohtunik: Maikel Mikson

Eesti: Georg Mattias Lagus, Martin Vetkal, Rasmus Kallas, Erko Jonne Tõugjas (76. Aleksandr Nikolajev), Maksim Paskotši, Karl Gustav Kokka (70. Tristan Toomas Teeväli), Andrei Smirnov (70. Rocco Robert Shein), Danil Kuraksin (65. Sten Jakob Viidas), Daniil Tarassenkov (65. Richard Tohver), Aleksandr Šapovalov (65. Taaniel Usta), Nikita Ivanov (65. Henri Leoke).
Varus: Maico Rimmel, Miikael Johann Raassalu, Miikal Roos, Daniil Sõtšugov, Sander Alex Liit, Taaniel Usta, Rocco Robert Shein, Tristan Toomas Teeväli, Richard Tohver, Sten Jakob Viidas , Aleksandr Nikolajev, Henri Leoke.

Läti: Kristers Klava, Ricards Davids Ceds, Karlis Pikšens, Karlis Vilnis, Jegors Novikovs, Niklavs Konrads Skrinda, Kristofers Rekis, Rolands Bocs, Daniels Milais (45. Maksims Rodcenko) , Kristers Penkevics, Kristians Kaušelis (45. Artjoms Puzirevskis).

Varus: Klavs Aleksandrs Blukis, Maksims Rodcenko, Rihards Becers, Olgerts Rašcevskis, Maksims Jurkovlanecs, Alekss Kaikins, Deniss Rogovs, Artjoms Puzirevskis, Arturs Ostapenko.

Enne kohtumist:

Läti on hetkel tabelis teisel kohal, kui Leedu alistati 2:1 ning Soomega tehti 1:1 viik. Soome juhib hetkel turniiri parema väravatevahega. Eesti ja Leedul, mõlemal on kirjas üks punkt ehk Eesti jaoks midagi kadunud veel ei ole.

Noortekoondise peatreener Norbert Hurt ütles pärast Leedu kohtumise lõppu, et koondis mängis meeskondlikumalt kui Soome vastu. "Kripeldama jäid siiski detailid ja päris rahul olla ei saa. Peame rohkem liikuma, palli küsima ja aktiivsemad olema," sõnas ta.

Eesti alustas Leedu vastu mängu 11 värske mängijaga, kes Soome vastu algkoosseisu ei kuulunud. "Suures pildis olen mängijatega rahul. Sellistel turniiridel tahame näha kõiki mängijaid, mängisime kaks päeva järjest ja ei näinud mõtet riskida. Esimene poolaeg hoiti taga korras, mis oli üks eesmärkidest, ja nad julgesid palliga rohkem mängida," lisas peatreener.