VAATA JÄRELE: Ojamaa ja Alliku ei suutnud Flora duublit miniderbis kaotusest päästa (9)

Esiliiga 18. mänguvoorus läksid Tallinna miniderbis kokku kahe suurklubi duubeltiimid ehk Levadia U21 võõrustas Maarjamäe staadionil Flora eakaaslaseid. Kuigi Flora alustas matši domineerivamalt, siis lõpuks võttis Levadia lausa 4:1 võidu.

Nagu öeldud sai, siis oli kohtumise alguses domineerivamaks pooleks Flora, kelle ründeliinis olid põhitiimist tuntud Henrik Ojamaa ja Rauno Alliku. Nendest teine sai ka kirja omade avapoolaja parima võimaluse, kui ta palli napilt raamidest mööda lõi. Kui florakad jäid esimese 45 minutiga nullile, siis Levadial läks pisut paremini, kuna ründemängija Nikita Dronov sai 39. minutil jala valgeks.

Teisel poolajal vahetati Flora poolt välja kaks nimekat ründeässa, kuid see ei peatanud ründeliini. Vastaseid pommitati korralikult ning lõpuks sai Kristo Hussar viigivärava ka kätte. Seejärel langeti aga pisut ära ning vastased said üheteistkümne minutiga kolm väravat. Seejuures kaks kolli sai kirja Dronov, kes vormistas sellega ka oma kübaratriki.

30. juunil kell 18.00 Maarjamäe staadionil

Tallinna FCI Levadia U21 - Tallinna FC Flora U21 4:1 (1:0)
39., 58., 65. Nikita Dronov, 69. pen. Nikita Vassiljev - 54. Kristo Hussar

Hoiatused: 33. Nikita Dronov, 45+2., 83. Oscar Pihela - 68. Joonas Vahermägi, 82. Oliver Niit
Eemaldamine: 83. Oscar Pihela
Mänguolud: +25, päiksepaisteline tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 95
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Denis Petrov, Rein Väin

Levadia U21: Aleksandr Kraizmer, Artjom Artjunin, Artur Voilenko, Oscar Pihela, Artur Sakarias, Nikita Vassiljev (74. Ander Sikk), Igor Sokolov, Patrik Kristal, Daniel Luts (85. Romeo Aan), Nikita Dronov (78. Darijus Jurs), Daniil Timofejev.
Varus: Daniil Pareiko, Ander Sikk, Andrei Koršunov, Romeo Aan, Jevgeni Radionov, Darijus Jurs, Daaniel Kond.

Flora U21: Ingmar Krister Paplavskis, Oliver Niit, Erko Jonne Tõugjas, Markkus Seppik, Kristo Hussar (60. Joonas Vahermägi), Sten Marten Viira, Mihkel Järviste (60. Even Hurt), Henrik Ojamaa (46. Bruno Vain), Andreas Kiivit, Rauno Alliku (46. Georg Vende), Marten Luik (70. Martin Valkiainen).
Varus: Oskar Hendrikson, Martin Valkiainen, Robert Veering, Bruno Vain, Karl Orren, Joonas Vahermägi, Georg Vende, Even Hurt, Oliver-Aleksander Otti.

Enne mängu:

Kaks tiimi, kelle A-meeskonnad heitlevad Eesti parima klubi staatuse eest, on tänavu Esiliigas olnud suhteliselt võrdsed. Hetkel on mõlemad tabeli esimeses pooles ning kui Levadia hoiab teist kohta (samad punktid liider Paide U21-ga), siis mängu vähem pidanud Flora võib kerkida neljandale kohale.

Kui Levadia on viimasel ajal ootamatult punkte kaotanud nii Ida-Virumaa Alliance'ile (1:2 kaotus) kui ka Viljandi Tulevikule (1:1 viik), siis Flora on tasapisi saanud sisse üsnagi hea hoo: viimased neli matši on võidetud väravatevahega 15:2. Enne seda tülitas neidki pisut kehvem seeria, kuna kaotati nii Harju Laagrile kui ka Viimsile, ent nagu öeldud, siis on see juba minevik.

Tallinna miniderbi lõppseis on viimasel ajal loksunud mõlemale poole. Üldjuhul võidetaksegi üksteist kordamööda, ainuke erand oli 2019. aastal, mil florakad said kuuest järjestikusest matšist neli võitu ja kaks viiki. Selle hooaja avaduell Sportland Arenal lõppes Flora 4:1 võiduga. Kahe väravaga panustas vanameister Rauno Alliku, ühega aitasid Andreas Kiivit ja Tristan Koskor.