Tottenham pani Villa Parki viiel korral vakka, põhjuseks nii väravad kui punane kaart (0)

Tottenhami mehed said tähistada koguni nelja väravat. Foto: Scanpix / David Klein / Reuters

Inglismaa kõrgliiga 28. mänguvoorus sai rütmikalt alustanud Aston Villa Tottenhamilt valusalt vastu näppe: viigilisele avapoolajale järgnes neli väravat ja jõhker punane kaart.

Mõlemad meeskonnad alustasid ambitsioonikalt ja silmapaistva ründetuhinaga, liinid aeti kõrgele ning see muutis mängu päris lahtiseks. Külas olnud Tottenham Hotspur esines soliidsemalt ning näppas kiirustama kippunud kodustel alatasa palli. Siiski polnud väravalukule esimesel poolajal ühtki avajat.

Teine kolmveerandtund tõi see-eest hoolega. 50. minutil jõudis Tottenham esimese nõelamiseni. Olukorra algatas Dejan Kulusevski, kes leidis söödu pea keskjoonele tõusnud Aston Villa kaitseliini taha Pape Matar Sarrile ning siis oli tsenderdusel aeg James Maddison leida - 0:1.

Kolme minuti möödudes jäi Aston Villa keskväljal unelema, Tottenhami mehed näppasid palli ning Heung-Min Son mängis Brennan Johnsoni löögile - 0:2. Villa Park oli nõutu. Samas polnud see piisavaks surakaks: 65. minutil rammis kapten John McGinn vastasleeri vasakkaitsja Destiny Udogie jõhkralt maha ning jättis omad punase kaardi tõttu vähemusse.

Paarkümmend minutit hiljem jõudis kümnekesi rassinud kodumeeskond ühe oma parima võimaluseni. Selle mängisid välja Ezri Konsa ja tagumisest postist kavalat lööki jahtinud Nicolo Zaniolo, ent kindamees Guglielmo Vicario sekkus ja luhtas Villa võimaluse tagasitulekuks.

Üleminutitel ei jäänud kodumeeskonna väärikusest aga grammigi alles. 90+1. minutil leidis Kulusevski söödu penaltipunkti lähistelt ühe puutega lajatanud Heung-Min Sonile, viimase sõna lausus Timo Werner.

Kolme järjestikuse võidu kõrvale kaotuse saanud Aston Villa jätkab Tottenhami ees, kirjas on 55 punkti. Samas on 53 peal oleval Hotspuril peetud mäng vähem.

Võidulisa sai ka Brighton & Hove Albion, kes oli tänu Andrew Omobamidele omaväravale 1:0 parem Nottingham Forestist. Avapoolaja 2:0 võitnud Burnley mängis võõrsil 2:2 viiki West Ham Unitediga. Kusjuures tipuründaja Danny Ings lõi viigivärava alles 90+1. minutil. West Ham on 43 punktiga seitsmes, kohe nende järel oleval Brightonil on punkt vähem. Forest on 24 silmaga 17. positsioonil, Burnley 14 punktiga eelviimane.

Aston Villa - Tottenham Hotspur 0:4 (0:0)