Tuchel pani noore tähe keset mängu karmilt paika: mulle ei meeldinud tema suhtumine (0)

Thomas Tuchel ei mõista nalja. Foto: Scanpix / Reuters / Lee Smith

Chelsea uus peatreener Thomas Tuchel demonstreeris liigamängus Southamptoniga karmi kätt, vahetades teiseks poolajaks platsil toodud 20-aastase Callum Hudson-Odoi peagi uuesti välja. Sakslase sõnul ei jäänud ta rahule poolkaitsja hoiakuga.

Hudson-Odoi tuli mängu avapoolaja järel, kui Chelsea oli 0:1 kaotusseisus, asendades Tammy Abrahami. Ehkki Mason Mount suutis peagi penaltist viigistada, vajas Chelsea liidrite kannul püsimiseks hädasti võiduväravat, Tuchelile ei olnud aga meeltmööda see, kuidas Hudson-Odoi väljakul käitus. Nii saigi äärepoolkaitsja mäng kõigest 31 minutiga läbi ja tema asemele tuli viimaseks veerandtunniks Hakim Ziyech.

"Võib-olla olin veidi ebaõiglane, aga nii ma tundsin. Mulle ei meeldinud Callumi suhtumine, tema pakutud energia ja pressing," sõnas Tuchel kanalile BT Sport pärast mängu lõppu antud intervjuus. "Nõuan kõigilt oma mängijatelt alati sajaprotsendilist pühendumist ja ta ei suutnud seekord seda pakkuda. Aga järgmiseks päevaks on kõik unustatud ning tal on teistega võrdsed võimalused teisipäeval Meistrite liigas Atletico Madridi vastu alustada."

Seni on Tuchel Hudson-Odoid usaldanud, sest 26. jaanuaril Londoni klubisse saabunud sakslase käe all oli nooruk alustanud viiest kohtumisest neljas, tegutsedes nii äärepoolkaitsja kui ka äärekaitsjana. "Kõik peavad mõistma, et minu otsused on seotud mängude võitmisega. Kui keegi eksib ja mängib halvasti, pole see probleem, aga me ei saa endale lubada, et mõni mees jätab platsil kümme või isegi viis protsenti oma maksimumist andmata. Callum teab, mida ma temalt ootan, ja kui ta loodetud tasemel ei tegutse, peangi tegema raskeid otsuseid."

Chelsea on Inglismaa kõrgliiga tabelis neljas, ent võib tänasega langeda viiendaks, kui West Ham peaks alistama kodus Tottenhami.