Vaata järele: Eesti U17 koondis jäi viimases valikmängus Andorra vastu kuivale (lisatud pildigalerii) (3)

Eesti U17 koondis piirdus Andorra vastu 0:0 viigiga ja lõpetas koduse EM-valiksarja viimase, neljanda kohaga.

Kohtumine oli sündmustevaene, palli valdas peamiselt Eesti. Mängu esimese pealelöögi tegi 15. minutil andorralane Pau Castellon, aga Rene Merilo püüdis ilma probleemideta.

Avapoolaja mõlemad nurgalöögid teenis Eesti. Neist üks oli väga ohtlik, kuid keegi napilt jalga vahele ei saanud. Poolaja kõige ohtlikum moment sündis 32. minutil, kui Kristofer Piht võitis õhuduellis puurivahti ja mängis end löögile, ent nurk jäi teravaks ja kaitsja tõrjus.

Teise poolaja lõpus avanesid head šansid Georgi Tunjovil ja Pihtil, kuid löögid jäid ebatäpseteks. Tunjovil oli hea variant ka sööta, aga ta otsustas kasti joonelt ise proovida ja väravavahi käte kaudu läks pall üle otsajoone. Piht oli läbi pääsemas, kui puurivaht vastu tuli, ning eestlane tegi löögi ära juba 20 meetrilt ja lõi üle. Nurgalöögid jäid lõpuks Eesti kasuks 7:1.

Teises samaaegses kohtumises tegid Taani ja Šotimaa samuti 0:0 viigi. Šotimaa võitis valikgrupi seitsme punktiga, Taani kogus samuti seitse silma. Andorra ja Eesti said ühe punkti. Eesti ei löönud kolme mänguga ühtegi väravat.