VAATA JÄRELE: Eesti U17 pidi Balti turniiri avamängus iluväravaga hiilanud Soomele alla vanduma (22)

Eesti U17 koondis alustas Tartus ja Võrus toimuvat Balti turniiri 0:2 kaotusega Soomele.

Soome asus juhtima 17. minutil, kui Maxim Stjopin sai kaitseliini taha läbisöödu, jooksis Eesti kaitsjad üle ja suunas palli Georg Mattias Lagusest mööda tagumise posti kõrvale. Soome kontrolli all möödunud avapoolajal oli ka Eestil vasturünnakutest võimalusi, kuid väravani ei jõutud.

Teise poolaja alguses kasvatas Soome edu, kui 49. minutil saatis Leo Walta karistusala joone tagant palli ilusa kaarega ristnurka. Eesti otsis kuni mängu lõpuni väravat ja hetk enne lõpuvilet lõi Tristan Toomas Teeväli veel posti, kuid võrku pall ei jõudnudki.

Eesti jätkab turniiri juba homme, mil kohtutakse taas kell 13.00 Tamme staadionil Leeduga. Teisipäeval ollakse Võrus vastamisi Lätiga.

Balti turniiri ajakava:

29. juuni 13.00 Eesti – Soome, Tartu Tamme staadion
29. juuni 17.00 Läti – Leedu, Võru linnastaadion
30. juuni 13.00 Leedu – Eesti, Tartu Tamme staadion
30. juuni 17.00 Soome – Läti, Võru linnastaadion
2. juuli 13.00 Eesti – Läti, Võru linnastaadion
2. juuli 13.00 Leedu – Soome, Tartu Tamme staadion

2020. aastal Eestis toimuvaks oma vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv  U17 koondis alistas tänavuse aasta alustuseks võõrsil Hollandi ning pidas seejärel kodus kaks mängu Prantsusmaaga, millest üks kaotati, teine aga võideti. Aprillis saadi Tallinnas peetud UEFA sõprusturniiril jagu nii Liechtensteinist, Fääri saartest kui ka Leedust, lüües ise kolme mänguga 14 väravat ning laskmata endale lüüa ainsatki.

Protokoll:

28. juunil kell 19.30 Tartu Tamme staadionil

Eesti U17 - Soome U17 0:2 (0:1)
17. Maxim Stjopin, 49. Leo Walta

Hoiatused: 48. Karl Gustav Kokka - 19. Emmanuel Patut
Mänguolud: +16, päikseline ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajad: 131
Peakohtunik: Marko Liiva
Abikohtunikud: Jaanus Allas, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Elar Tarkus

Eesti: Georg Mattias Lagus, Martin Vetkal (59. Daniil Sõtšugov), Maksim Paskotši, Erko Jonne Tõugjas, Miikal Roos, Andrei Smirnov (59. Rocco Robert Shein), Karl Gustav Kokka (59. Tristan Toomas Teeväli), Daniil Kuraksin (65. Sten Jakob Viidas), Daniil Tarassenkov (65. Henri Leoke), Nikita Ivanov (65. Richard Tohver), Aleksandr Šapovalov (59. Taaniel Usta).
Varus: Maico Rimmel, Miikael Johann Raassalu, Aleksandr Nikolajev, Taaniel Usta, Rasmus Kallas, Richard Tohver, Henri Leoke, Sander Alex Liit, Rocco Robert Shein, Tristan Toomas Teeväli, Daniil Sõtšugov, Sten Jakob Viidas.

Soome: Hemmo Riihimäki, Kalle Wallius (68. Riku-Veli Niska), Noa Lehtonen, Niklas Leinonen (68. Elias Salminen), Leo Walta (68. Kasper Paananen), Emmanuel Patut (55. Otso Koskinen), Casper Terho (68. Marius Könkköla), Joose Mäkinen (77. Tapio Torpo), Maxim Stjopin, Onnipekka Pajula, Tegra Mukuna (68. Otto Kemppainen).
Varus: Eetu Huuhtanen, Elias Salminen, Tapio Torpo, Riku-Veli Niska, Lasse Ikonen, Kasper Paananen, Marius Könkköla, Otso Koskinen, Nestori Kekonen, Linus Rönnberg, Otto Kemppainen.

Eesti U17 koondis:

Väravavahid 
Georg Mattias Lagus (03.03.2003) – FC Nõmme United 
Maico Rimmel (23.09.2003) – JK Tallinna Kalev (laenul Spartast)
Miikael Johann Raassalu (21.03.2003) – Viimsi MRJK

Kaitsjad
Miikal Roos (09.07.2003) – Tartu FC Santos
Aleksandr Nikolajev (23.06.2003) – Tallinna JK Legion
Rasmus Kallas (18.11.2003) – Paide Linnameeskond
Erko Jonne Tõugjas (05.07.2003) – FC Nõmme United
Maksim Paskotši (19.01.2003) – Tallinna FC Flora
Sander Alex Liit (11.04.2003) – FC Nõmme United
Martin Vetkal (21.02.2004) – JK Tallinna Kalev
Daniil Sõtsugov (15.01.2003) – JK Tallinna Kalev

Poolkaitsjad ja ründajad 
Henri Leoke (30.12.2003) – FC Nõmme United
Rocco Robert Shein (14.07.2003) – Tallinna FC Flora
Andrei Smirnov (28.06.2003) – Tallinna JK Legion
Danil Kuraksin (04.04.2003) – Tallinna FC Flora
Tristan Toomas Teeväli (19.05.2003) – JK Tallinna Kalev
Karl Gustav Kokka (18.02.2003) – FC Nõmme United
Nikita Ivanov (16.08.2003) – Tallinna JK Legion
Daniil Tarassenkov (25.02.2003) – Tallinna JK Legion
Andreas Kiivit (05.07.2003) – FC Elva
Taaniel Usta (17.02.2003) – Harju JK
Aleksandr Šapovalov (28.03.2003) – Tallinna FC Flora
Sten Jakob Viidas (24.02.2003) – JK Tabasalu
Richard Tohver (15.02.2003) – Kohtla-Järve JK Järve

Peatreener: Norbert Hurt
Abitreenerid: Mihhail Artjuhhov, Andres Oper
Väravavahtide treener: Andrus Lukjanov
Füüsilise ettevalmistuse treener: Raiko Kokmann
Spordipsühholoogia konsultant: Laur Nurkse
Füsioterapeut: Margus Parts
Mänedžer: Even Laanemaa

Soome U17 koondis:

Väravavahid
1 Hemmo Riihimäki (03.06.2003) - KuPS
12 Eetu Huuhtanen (31.01.2003) - Ilves

Kaitsjad
2 Kalle Wallius (02.01.2003) - HJK
3 Elias Salminen (10.04.2003) - KuPS
4 Tapio Torpo (08.03.2003) - FC Lahti
5 Noa Lehtonen (26.08.2003) - KPV
16 Joose Mäkinen (11.02.2003) - FC Jazz
17 Nestori Kekonen (02.02.2003) - OLS
21 Otto Kemppainen (27.10.2003) - RoPS
22 Tegra Mukuna (16.06.2003) - FC Inter

Poolkaitsjad
6 Niklas Leinonen (14.02.2003) - KTP
7 Riku-Veli Niska (06.01.2003) - RoPS
8 Lasse Ikonen (19.01.2003) - OLS
11 Marius Könkkölä (30.10.2003) - HJK
13 Otso Koskinen (01.01.2003) - FC Honka
14 Emmanuel Patut (19.06.2003) - JJK
18 Maxim Stjopin (08.04.2003) - Ilves
19 Linus Rönnberg (13.01.2003) - FC Inter

Ründajad
9 Kasper Paananen (16.03.2003) - OLS
10 Leo Walta (24.06.2003) - HJK
15 Casper Terho (24.06.2003) - HJK
20 Onnipekka Pajula (23.06.2003) – TPS

Peatreener: Erkka V. Lehtola
Treener: Teemu Eskola
Väravavahtide treener, delegatsiooni juht: Eemeli Reponen
Videoanalüütik: Juho Suuperko
Füsioterapeut: Niklas Virtanen
Varustaja: Jaakko Tawast 
Treener: Joni Kallioinen 

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
Kommentaarid

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (21)

nonoh   •  
(2001:7d0:88cc:8a80:f54.***)
oeh, tuleb vist ennast kohale loivata.

ŠKENDIJA - KALJU
Kas Nõmme Kalju suudab Apollo 11 missiooni 50. aastapäeval tõusta Eesti jalgpalli Neil Armstrongiks?
HETKEL KUUM
EUROSARJAD
VÄLJAST
RANNAKOONDISE KAKS VÕITU
SILM PEALE!
Flora keskvälja köögi vastu vahetanud Karl-Eerik Luigend: jalgpall ei olnud minu valik
SILM PEALE!
Flora keskvälja köögi vastu vahetanud Karl-Eerik Luigend: jalgpall ei olnud minu valik (10)
Mäletate veel sellist meest nagu Karl-Eerik Luigend? Endist noortekoondise kaptenit võis veel mõne aasta eest leida toimetamas FC Flora keskväljalt, nüüd aga hoopis klubi köögist.
 
Rauno Tutk: väljakul ei mõtle, et vastasele makstakse rohkem, las ta jookseb
SILM PEALE!
Rauno Tutk: väljakul ei mõtle, et vastasele makstakse rohkem, las ta jookseb (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 21. osa portreteerib Rauno Tutki, kes on jõudnud senise karjääri jooksul kanda kõrgliigas väga mitme Eesti klubi särki.
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
19
16
1
2
58:14
49
2.
Tallinna FCI Levadia
19
14
2
3
61:15
44
3.
Paide Linnameeskond
19
12
3
4
43:15
39
4.
Nõmme Kalju FC
19
11
6
2
33:16
39
5.
JK Narva Trans
19
4
8
7
24:24
20
6.
Tartu JK Tammeka
19
5
4
10
25:33
19
7.
FC Kuressaare
19
4
5
10
12:40
17
8.
Viljandi JK Tulevik
19
4
3
12
17:37
15
9.
JK Tallinna Kalev
19
3
3
13
14:48
12
10.
Maardu Linnameeskond
19
3
3
13
15:60
12
REKLAAM
 
Aksalu hoidis Hindrek Ojamaa koduklubi nullil
EESTLASED VÕÕRSIL
Aksalu hoidis Hindrek Ojamaa koduklubi nullil (0)
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
49
Tallinna FCI Levadia
44
Paide Linnameeskond
39
Nõmme Kalju FC
39
JK Narva Trans
20
Tartu JK Tammeka
19
FC Kuressaare
17
Viljandi JK Tulevik
15
JK Tallinna Kalev
12
Maardu Linnameeskond
12
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK