VAATA JÄRELE: Flora duubel kolistas esinduse eeskujul Pärnus latte, Kristal aitas Levadial Real Madridi kombel hiilata (0)

Pärnu Jalgpalliklubi sai Esiliiga kaheksandas voorus neljanda viigipunkti, leppides kodus 0:0 viiki Tallinna FC Flora U21-ga. FCI Levadia U21 tuli aga välja avapoolaja 0:2 kaotusseisust ja alistas 3:2 Harju JK Laagri

Üldpildilt üsna võrdsel avapoolajal oli ründavam meeskond Flora U21, kuid nende löökides polnud täpsust. Teise poolaja alguses tabas Henri Leoke põiklatti ja hetk hiljem saatis Tristan Koskor palli PJK värava eest kõrgustesse.

Flora jõudis veel korra väga lähedale, kui latti raksatas ka Oliver Niidu löök. Kuigi teisel poolajal kontrolliti mängu veel kindlamalt kui avapoolajal ning omati ka paremaid šansse, jäidki väravad seekord löömata.

Tabelisse esimese viigi saanud Flora duubel on nüüd kaheksa mänguga kogunud 13 punkti ning asub kolmandal tabelireal. Võiduta püsiv PJK kerkis neljanda viigi eest saadud neljanda punktiga viimaselt kohalt eelviimaseks, jättes selja taha Viljandi Tuleviku.

Teises esmaspäevaõhtuses kohtumises läks Harju JK Laagri võõrsil FCI Levadia U21 vastu tänu Karel Eerme tabamusele ja Andre Välja penaltile juba 35. minutiks 2:0 ette. Kuid Levadia duubel oli ilmselt vaadanud hoolikalt eileõhtust La Liga kohtumist Sevilla ja Real Madridi vahel ning tegutses teisel poolajal täpselt sama stsenaariumi järgi. 64. minutil vähendas Murad Velijev kaotusseisu ja juba 68. minutiks oli Nikita Vassiljevi tabamusest tablool viik, esimesel üleminutil lõi 14-aastane Patrik Kristal aga võõrustajate võiduvärava.

Kolm punkti tõstsid Levadia tihedas liigatabelis, kus teist ja kaheksandat kohta lahutab vaid neli punkti, neljandale kohale. Laagri jätkab punkti kaugusel kuuendana.