VAATA JÄRELE: Flora võit Tabasalu üle tegi medalite osas kõik selgeks (galerii!) (2)

JK Tabasalu võõrustas naiste Meistriliiga eelviimases voorus Tallinna Florat, lõi neile tänavu esmakordselt värava, kuid pidi ikkagi vastu võtma 1:3 kaotuse. Ühtlasi sai selgeks, et pronksmedalid kuuluvad tänavu Tallinna Kalevile.

Skoori avas juba 9. minutil Kristina Teern, suunates nurgalöögist tulnud pall peaga võrku. Pausile mindi Flora minimaalses eduseisus. aga naastes suutis Anette Salei juba minutilise mängu järel lõpetada vasturünnaku täpse löögiga, tehes seisuks 1:1.

Viik püsis siiski vaid mõned minutid, enne kui läbisöödu saanud Teern kaitsja ja väravavahi üle mängis ning Flora uuesti ette viis. Lõplikult kindlustas Flora võidu 73. minutil Mari Liis Lillemäe tsenderdus vasakult äärelt, mis Lisette Tammiku ja väravavahi vahelt võrku lipsas.

Flora on võitnud sel hooajal kõik 23 liigamängu ning kindlustas oma viienda järjestikuse meistritiitli juba septembris. Tänase tulemusega sai selgeks, et paar tundi hiljem algavas mängus võib Tallinna Kalevi naiskond väljakule astuda juba pronksmedalivõitjatena, kuna Tabasalul pole enam võimalik neid püüda. Hõbemedalid kuuluvad Kalevi vastasele Saku Sportingule.

Tabasalu lõpetab Meistriliiga debüüthooaja neljandal positsioonil. Põnev on jätkuvalt võitlus liiga parima väravaküti tiitli eest. Flora ründaja Lisette Tammik, kes seekord jalga valgeks ei saanud, on löönud resultatiivseimana 35 väravat, edestades lähimat jälitajat - Saku Sportingu ründajat Emma Treibergi - ühe tabamusega.