VAATA JÄRELE: Viimsi lammutas koduplatsil FC Tallinna maatasa (+ teised Esiliiga kohtumised) (0)

Viimsi JK alistas Esiliiga 14. voorus koduplatsil 4:0 FC Tallinna, ent liiga liider Nõmme Unitedile nad lähemale ei jõudnud.

Viimsi asus juhtima 37. minutil, värava lõi Gregor Lehtmets. Nevil Krimm võitis keskväljal palli ning tõusis sellega kõrgemale, seejärel leidis ta Lehtmetsa. 19-aastane ründaja mängis palli oma paremale jalale ja vajutas selle esimesse posti - 1:0. Kolm minutit hiljem lisas Kenert Anniste, kui lükkas nahkkera värava eest sisse.

Teisel poolajal säras kahe tabamusega varem väravasöödu andnud Krimm. 59. minutil murdis ta paremallt äärelt värava ette ning lajatas mänguvahendi väravavaht Artjom jakovlevi kõrvade vahele. 88. minutil pääses ta hea läbisöödu järel Jakovleviga silmitsi, esimese pealelöögi kindamees tõrjus. Aga viimsikate õnneks põrkas pall Krimmile ette, ta lükkas selle tühja väravasse.

FCT seisab Esiliiga tabelis 17 punktiga kuuendal kohal, sama palju punkte on ka nende järel oleval Elval. Viimsi hoiab 27 silmaga teist positsiooni. Võit neid liiga liidermeeskonnale lähemale ei vedanud, sest Nõmme United alistas 4:2 Paide Linnameeskonna järelkasvusatsi.

Paide pääses 36. minutil Kevin Joshua Kanne väravast juhtima. 49. minutil viigistas Henri Leoke, ent viis minutit hiljem taastas Paide eduseisu Babou Cham. Paide oli võidukursil kuni 81. minutini, mil Aleksandr Alteberg tegi seisuks 2:2. Seejärel said nõmmekad end käima, 88. minuti Jevgeni Demidovi ja esimese lisaminuti Markus Riisenbergi väravad tõid võidu neile koju. Unitedil on tabelis 32 punkti. Paide U21 on 11 silmaga eelviimane.

Võidulisa said ka Tallinna JK Legion, JK Tabasalu ja Tallinna Flora U21, kes alistasid vastavalt 2:1 Tallinna Levadia duubli, 5:2 Ida-Virumaa Alliance'i ja 2:1 FC Elva.

Flora on 26 silmaga kolmas, lähim jälitaja Tabasalu jääb neist viie punkti kaugusele. Levadia on 20 punktiga viies, ent neil on kaks mängu varuks. Alliance seisab tabelis kuue silmaga viimasel real. Elva on 17 punktiga seitsmes, Legion hoiab 13 silmaga kaheksandat positsiooni.

Neljas kohtunik: Paul Kask

Viimsi: Rasmus Armas, Oscar Ollik, Robert Laidvee (80. Rasmus Laidvee), Johann Kõre, Janar Toomet (63. Joonas Luts), Kenert Anniste, Karl Erich Kaljuvere (73. Kristo Enn), Mihkel Jürimäe, Nevil Krimm, Gregor Lehtmets (73. Roden Vahe), Sander Tovstik (63. Oskar Mägi).
Varus: Gregor Vigla, Rasmus Laidvee, Kristo Enn, Joonas Luts, Oskar Mägi, Roden Vahe.

FC Tallinn: Artjom Jakovlev, Matvei Jekimov, Maksim Tšerezov, Vladislav Tšurilkin, Mõkõta Tinjakov, Jaroslav Dmitrijev (64. Mark Salnikov), Aleks Polkopa (46. Nikita Ševtšuk), Artur Timoska, Kirill Nesterov, Mihhail Jumankin, Eduard Golovljov.
Varus: Aleksei Osipenko, Alex Verhogljad, Vassili Kulik, Albert Taar, Tihhon Šišov, Mark Salnikov, Nikita Ševtšuk.

x

25. mail kell 19.00 Männiku staadionil

Nõmme United - Paide Linnameeskond U21 4:2 (0:1)
49. Henri Leoke, 81. Aleksandr Alteberg, 88. Jevgeni Demidov, 90+1. Markus Riisenberg - 36. Kevin Joshua Kanne, 54. Babou Cham

Hoiatused: 22. Aleksandr Alteberg, 67., 72. Stanislav Tsõmbaljuk - 22. Matrix Einer, 42. Vinny Loic Nkwinga
Eemaldamine: 72. Stanislav Tsõmbaljuk
Mänguolud: +18, päikesepaisteline tuuline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras