Vägev tagasitulek jättis Juventuse tühjade pihkudega ning suurendas Genoa võimalusi (0)

Paulo Dybala ei saa aru: mees lõi jälle värava, kuid punkte ei tulnud ikkagi ... Foto: Scanpix / Marco Bertorello / AFP

Kui viimasel ajal tundus, et Itaalia eelmise kümnendi valitseja Torino Juventus on taas vormi jõudmas, siis nüüd võeti järjekordne valus kaotus: nimelt jäädi alla viimaste minutite väravatest esiliigast põgenevale Genoale.

Mäletatavasti oli Torino suurklubi hooaja algus pehmelt öeldes katastroofiline, kui oma esimene võit teeniti alles viiendas mänguvoorus. Seejärel on aga vaikselt jalad kõhu alt välja võetud ning tabelis korralikult tõustud: peale 27. novembrit oli neil enne tänast kirjas 14 võitu, kuus viiki ja ainult üks kaotus (0:1 Milano Interile) ehk mängiti täitsa korralikult ning selle abil kindlustati endale ka koht Meistrite liigas.

Täna mindi vastamisi riigi vanima jalgpalliklubi Genoaga, kelle aasta pole just kõige edukam olnud. Kuigi kaotuseid on neil "ainult" kuusteist, siis probleeme on tekkinud võitude kategoorias: nüüdseks on neid kirjas neli samal ajal kui viike on lausa neli korda (!) rohkem.

Üsnagi lahtise mängupildiga kohtumine, mis nägi suisa 30 pealelööki pakkus ka parajalt intriigi. Esialgu läks eeldatav favoriit teise poolaja alguses juhtima, kui kapten Paulo Dybala lõi oma hooaja kümnenda värava. Eduseis püsis pikalt ning 84. minutil saadi peaaegu ka penalti, mis lõpuks VAR-i abil siiski tühistati.

Seejärel algas aga Genoa tähetund: alustuseks skooris islandlasest varumees Albert Gudmundsson ning kuuendal lisaminutil lõi potentsiaalselt vägagi olulise penalti väravasse Genoa enda 35-aastane kapten Domenico Criscito. Kaks vooru enne hooaja lõppu jäädakse päästvast 17. kohast nüüd maha vaid punktiga, kuid kui nemad lähevad vastamisi Napoli ja Bolognaga, siis suurimad rivaalid Salernitana ja Cagliari mängivad omavahel ning seejärel vastavalt Udinese ja Empoliga ning Interi ja Veneziaga.

Genoa - Juventus 2:1 (0:0)