Vaprus üllatas Kalevit ja mulluse finaali kordusetendus jääb ära (0)

Pärnu Vapruse naiskond pääses esmakordselt karikafinaali. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Naiste karikafinaalis kohtuvad tänavu karikakaitsja Flora, kes oli kindlalt 7:2 parem Põlva Lootosest, ning teises poolfinaalis Tallinna Kalevit 3:1 võiduga üllatanud Pärnu Vaprus.

Eelmisel hooajal meistrivõistlustel neljast omavahelisest mängust Kalevile kolm kaotanud Vaprus oli pakkunud Kalevile südi vastupanu ka tänavuses esimeses liigamängus, kui kümmekond päeva tagasi jõuti kiirelt vähemusse jäänud Kalevi vastu kaotusseisust viigini, ent tunnistati lõpuks siiski pealinlaste 3:2 paremust.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel asus Vaprus teise poolaja alguses Eneli Kutteri väravast juhtima ning Kristina Bannikova tabamuse ja Kutteri teise värava toel suurendati edu paarikümne minutiga kolmeväravaliseks. Anett Kadastu üleminutite tabamus ei pakkunud Kalevile erilist lohutust.

Seega jääb ära mulluse finaali kordusetendus, sest aasta eest võitis Flora finaalis 6:0 just Kalevit. Floral on aga võimalus võita karikas neljandat korda järjest ja neljanda erineva vastase vastu, kuna kolmel viimasel korral on finaalis alistatud 7:0 SK 10 Premium, 4:0 PJK ja 6:0 Kalev.

Hiljutises liigamängus Lootosega 0:0 viigi teinud Flora ei jätnud täna midagi juhuse hooleks, Kristina Teern avas juba 15. minutil skoori ning Jaanika Volkov lisas enne poolajapausi kaks ja Jessika Uleksin ühe värava. Teisel poolajal lõi Lootose kapten Ave-Lii Laas lühikese aja jooksul kaks vastuväravat, kuid Teerni teine tabamus ja Anastasia Dodeltseva kaks täpset lööki kindlustasid Florale 7:2 võidu ühes finaalikohaga.

Flora mängib naiste karikafinaalis kaheksandat korda, Vaprus jõudis aga nii kaugele esmakordselt. Naiste karikafinaal peetakse klubijalgpalli pidupäeva raames 22. mail A. Le Coq Arenal.