Väravasadu! Zenjov säras meistri vastu, Dmitrijev sahistas samuti (0)

Zenjov palli võrku saatmas. Foto: Šahtjori VK

Kasahstanis mängivatele Eesti vutimeestele oli laupäev meeldejääv. Sergei Zenjov aitas Karagandõ Šahtjori väravaga 3:1 võidule valitseva meistri Astana üle; Artjom Dmitrijevi ponnistusest jäi Okžetpesi jaoks võtmemängus väheks, 1:2 kaotati Aktau Kaspiile.

• Tipphetkede videod leiad uudise lõpust!

Alles kolmapäeval Gruusias Eesti koondise eest 79 minutit rabanud Zenjov nimetati klubis kohe algrivistusse ja peatreener ei pidanud otsust kahetsema: 24. minutil tegi Zenjov seisuks 2:0 (videos alates 2:01), lõi siis napilt postist mööda (alates 4:57), kaugelt posti (alates 5:17) ja oli osaline ka kolmanda värava sünnis (alates 5:45).

3:0 eduseisus anti eestlasele taas viimased 15 minutit vabaks, kuid sündmuseid jätkus lõpuni. Lõpu pidi Šahtjor mängima kümnekesi ja Astana lõi ühe tagasi, kuid Šahtjori võitu väärata ei suutnud.

Artjom Dmitrijev ja Okžetpes jäid Aktaus juba 12. minutil kaotusseisu, kuid andsid kõva lahingu. Kui võõrustajad 78. minutil teise lõid - penalti sai kodumeeskond üpris vaieldavast olukorrast, kus Okžetpesi prillide läbi oli eelnevalt teisel pool väljakut viga tehtud -, tundus lootus taas kaduvat, kuid Dmitrijevi värav (alates 4:12) viis minutit hiljem andis uut lootust. Punktid jäid lõpuks siiski kodumeeskonnale.

Šahtjor on kõrgliigas endiselt viies, kuid Astana pronksikohast (mis viiks ka Euroopa liiga eelringi) lahutab üks punkt. Okžetpes on viimane ja langeks välja, kusjuures just Kaspii on nende lähim konkurent. Nüüd on vahe kolm silma, kuid omavahelised mängud annavad eelise Kaspiile, seega peab Dmitrijevi leivaisa kahest viimasest voorust teenima vähemalt neli punkti, et mingitki lootust hellitada.

Šahtjor - Astana 3:1 (2:0):

Kaspii - Okžetpes 2:1 (1:0):