Eesti U-19 alistas Belovi väravatest Norra (8)

Hiilgav algus tehtud, aga kaks mängu veel ees. Foto: Catherine KõrtsmikEesti U-19 koondis alustas kodust EM-valikturniiri suurepärase 2:0 võiduga Norra eakaaslaste üle. Mõlemad väravad lõi Aleksei Belov.

Belov kasutas ära mõlemad oma väravavõimalused ning kogu Eesti koondis mängis kaitses distsiplineeritult, lubamata norralastele kuigi palju šansse.

Võitluslik avapoolaeg

Algusest peale hoidsid kerget initsiatiivi norrakad, kuid esialgu ei tekkinud häid olukordi kummalgi meeskonnal - mõlema meeskonna võimalused piirdusid ebatäpsete kauglöökidega.

Kui külalised üritasid rohkem mängida maast lühikeste söötudega, siis Eesti rünnakute põhielement oli pikk sööt - ees otsiti kahte pikka ründajat Aleksei Belovi ja Joonas Tamme.

Mäng oli väga võitluslik ning võrdlemisi kinnine - mõlema meeskonna kaitse pidas ning praaki läbi ei lastud.

"Mängisime kaitses hästi ning seetõttu saime pikkade söötudega otsida meie pikakasvulisi ründajaid," sõnas U-19 koondise peatreener Frank Bernhardt.

Esimene poolaeg siiski väravata ei jäänud - 40. minutil mängis Belov karistusalas norrakate kaitsjast mööda ning pääses väravavahiga silmitsi. Esimesel võimalusel noor ründaja peale ei löönud, kuid pärast veel kahe kaitsja ülemängimist tulistas mees palli kodupubliku suureks rõõmuks väravavõrku - 1:0.

Norra hakkab suruma

Kohe teise poolaja alguses võtsid kaotusseisu jäänud külalised initsiatiivi endale. Aktiivsest survest hoolimata tegutsesid Eesti kaitsjad kindlalt ning norrakate parimad võimalused olid jällegi kauglöögid, millest üks ka Marko Meeritsa kaitstud värava põiklatti raksatas.

Eestlaste osaks jäid üha enam kiired vasturünnakud ning standardolukorrad. Ühest kiirrünnakule järgnenud nurgalöögist jõutigi uuesti sihile - pall suunati tagumise posti juurest värava ette, kus oli taas täpne Belov - 2:0 Eestile.

Kodumeeskonna teise värava järel pani Norra peale tõelise pressi - mäng käis suures osas Eesti karistusala ümber ning mõne minuti vältel said punasärgid koguni viis nurgalööki, kuid ühtegi korralikku võimalust külalistel siiski ei avanenud. Head tööd tegi ka väravavaht Meerits, kes eksimatult kõik kõrged pallid ning kauglöögid väravast eemal hoidis.

Mängu lõpus küll mõneks ajaks norrakate surve taandus, kuid Eesti kaitseliinil siiski puhata ei lastud, sest pall oli enamuse ajast sinisärkide väljakupoolel. Eestlased nõelasid enamalt jaolt kiirete rünnakutega, mis sageli osutusid isegi ohtlikumateks kui norralaste võimalused.

Bernhardt: kokkuvõttes võib rahule jääda

Koondise juhendaja Frank Bernhardt tõi paralleele kahe aasta taguse üllatusvõiduga Horvaatia üle, kuid märkis, et tegu oli kahe täiesti erineva mänguga.

"Horvaatia ei olnud meie vastu eriti valmistunud, kuid täna oli näha, et vastased olid kõvasti eeltööd teinud," sõnas sakslane. "Esimese poolajaga päris rahule jääda ei saa, kuid kokkuvõttes olen mänguga rahul."

"Norra on endast tugevamate vastaste vastu alati head kaitset näidanud," jätkas Bernhardt. "Täna lõime meie aga neile kaks väravat."

Turniir jätkub neljapäeval, kui Rakveres mängib kell 13 Norra Liechtensteiniga ning Kadriorus võõrustab Eesti kell 16.30 Šotimaad.

"Usun, et Norra on tugevam kui Šotimaa," kõlas Bernhardti lakooniline hinnang.

kell 16:30 Kadrioru staadionil

Eesti U-19 - Norra U-19 2:0 (1:0)
40., 56. Aleksei Belov

Hoiatused: 56. Andreas Raudsepp, 76. Elvis Liivamägi, 83. Trevor Elhi - 45+1. Mushagalusa J. Bakenga Namugunga
Peakohtunik: Ovidiu Alin Hategan (Rumeenia)
Abikohtunikud: Octavian Sovre (Rumeenia), Serkan Gencerler (Türgi)
Neljas kohtunik: Hüseyin Göcek (Türgi)
Mänguolud: +9, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 356

Eesti: 1-Marko Meerits, 2-Maksim Podholjuzin, 3-Elvis Liivamägi, 4-Nikita Baranov, 5-Karol Mets, 6-Bert Klemmer, 7-Andreas Raudsepp (66. 17-Trevor Elhi), 8-Karl-Eerik Luigend (90+2. 14-Joel Indermitte), 9-Joonas Tamm (86. 18-Artur Rättel), 10-Karl Mööl, 11-Aleksei Belov.
Varus: 12-Mart-Mattis Niinepuu, 13-Aleksandr Kulinitš, 14-Joel Indermitte, 15-Rain Aasmäe, 16-Martin Ustaal, 17-Trevor Elhi, 18-Artur Rättel.

Norra: 1-Eirik Holmen Johansen, 2-Magnar Ödegaard, 3-Hugues Wembangomo (62. 16-Gustav Valsvik), 4-Eivind Daniel Röed, 8-Etzaz Hussain, 9-Fredrik Gulbrandsen (79. 11-Örjan Hopen), 10-Mushagalusa J. Bakenga Namugunga, 13-Erik Gustav Benjaminsen (46. 6-Fredrik Haugen), 14-Valon Berisha, 17-Alexander Hassum, 18-Hovard Nielsen.
Varus: 5-Krister Wemberg, 6-Fredrik Haugen, 7-Gabrielsen Ruben, 11-Örjan Hopen, 12-Aslak Falch, 15-Fredrik Midtsjö, 16-Gustav Valsvik.