Loe järele: nii Metsale ja St. Paulile kui Heinale ja Valladolidile löödi kolm väravat (5)

St. Pauli keskkaitsja Karol Mets. Foto: Scanpix / Tobias Schwarz / AFP

Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Hein ja keskkaitsja Karol Mets tundsid pühapäeval kaotusevalu, kui Real Valladolid ja St. Pauli kaotasid vastavalt La Ligas ja Bundesligas 1:3.

Heina koduklubi Valladolid jäi Hispaania kõrgliigas võõrsil Celta Vigo vastu 22. minutil kaotusseisu, kui Hugo Alvarez sai üpris terava nurga alt löögile ja lõi palli Heina külje alt väravasse. Kui vanameister Iago Aspas sai 35. minutil samast kohast löögile, siis tegi Hein suurepärase reaktsioonitõrje, aga Borja Iglesias ennetas lahtise palli olukorras Valladolidi kaitsjat ja suunas palli peaga väravasse.

Valladolidi peatreener Paulo Pezzolano tegi vaheajal kolmikvahetuse, saates teiste seas väljakule üllatuslikult algkoosseisust välja jäänud Raul Moro. Valladolid lõi 50. minutil ühe värava tagasi, kui Heina pika söödu järel korjas lahtise palli keskväljal endale Selim Amallah, kes leidis äärelt Moro, kes omakorda jooksis palliga karistusalasse ja lõi selle alla nurka.

Hein tegi 1:2 seisul kaks väga head tõrjet ja hoidis Valladolidi mängus, aga Valladolidi poolkaitsja Mario Martini punane kaart 82. minutil muutis olukorra keerulisemaks. Celta vormistas 90+1. minutil lõppseisuks 3:1, kui vahetusest sekkunud Anastasios Douvikas pääses karistusalas Heinaga silmitsi ja lõi palli eestlase külje alt väravasse.

Hein sai lõpuks kirja neli tõrjet, aga korjas kolm palli võrgust välja. Valladolid sai ühe võidu ja ühe viigi kõrvale hooaja kolmanda kaotuse, asudes tabelis nelja punktiga tagantpoolt neljandal ehk 17. kohal. Hein on mänginud kõigis kohtumistes. Valladolidi järgmine liigamäng toimub 21. septembril kodus Real Sociedadi vastu.

***

Metsa tööandja St. Pauli oli kuni kolmanda vooruni ainus meeskond, kes polnud veel skoorinud. Kuigi selle vea parandas 75. minutil Carlo Boukhalfa, siis punktiarve jäi suletuks, sest Augsburg vastas kolme tabamusega.

Augsburgi esimene saabus 48. minutil, kui kolmandat matši järjest täismängu teinud Mets klaaris palli peaga Marius Wolfile, kes keerutas selle vasaku posti kõrvale. Teise värava lõi 67. minutil Phillip Tietz ning lõppseisu vormistas 90+4. minutil Yusuf Kabadayi, kui lahendas üks-ühele olukorra kindlalt. Viimase värava eel jäi Mets keskväljal hätta, kuid suures pildis tegi 31-aastane kaitsja täitsa okei mängu.

St. Pauli on koos Bochumi ja Kieli Holsteiniga nulli punkti peal. Augsburg teenis ühe viigi ja kaotuse kõrvale hooaja esimese võidu.

Celta Vigo - Real Valladolid 3:1 (2:0)