Luup peale | Kalju taltsutas Pärnu hambutu karu juba poolajaga (2)

Ott Nõmme piinlik eksimus kinkis Kaljule neljanda värava. Foto: Svetlana Valijeva

Nõmme Kalju naasis võidurajale ja jättis Pärnu Vapruse kaotustejadasse, sõites suvepealinnast tagasi veenva 4:0 paremusega.

Pallivaldamise poolest oli avapoolaeg võrdne, aga väravavõimaluste osas polnud Vaprusel külalistele midagi vastu panna. Kalju läks juhtima juba 4. minutil, kui Kristjan Kase must puude kinkis oma poolel palli vastastele ning lõpuks saatis Rommi Siht karistusalakaare pealt võimsa löögi posti kõrvale - 0:1!

Väravasöödu kirja saanud Guilherme Carvalho tekitas veel Vapruse värava ees pahandust, kuid järgmised paar võimalust jäid realiseerimata. 27. minutil jättis aga brasiillane selges suluseisus olles palli targalt puutumata ning järgnes välkkiire rünnak, mille lõpetuseks sai Pavel Marin Sihi söödu tühja võrku kõksata - 0:2!

Kümme minutit hiljem sündis juba kolmas, kui Alex Matthias Tamm pööras Markkus Seppiku pealt maha ja andis palli edasi Marinile, kes omakorda lükkas Carvalho väravavahiga silmitsi. Brasiilia ründaja lahendas olukorra kindla löögiga - 0:3!

Vaheajal tegi Igor Prins kolmikvahetuse ning Vaprus tuli väljakule uue innuga. Kohe esimestel minutitel sündis ka nende parim võimalus, kui Tristan Pajo nurgalöök jõudis värava ette, kus Seppik sai jala vastu, aga palli postide vahele suunata ei õnnestunud.

Kodumeeskond jahtis teisel poolajal auväravat, aga sihile jõudis hoopis Kalju esiründaja Tamm ning seda eriskummalisel kombel. Vapruse väravavaht Ott Nõmm klaaris palli vastu ründaja pead, kust see otse võrku põrkas - 0:4Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kalju värske impulss

Kalju kaotas koondisepausi eel kaks mängu järjest, jäädes 0:3 alla FCI Levadiale ja 2:4 Paide Linnameeskonnale. See ähvardas kogu nende suurepärase töö nullida, sest Paide ja Flora möödusid neist käesoleva vooru esimeste mängude järel ka liigatabelis. Kalju vajas Pärnus head reaktsiooni, et võidurajale naasta ja teine tabelikoht tagasi võtta.

See neil ka õnnestus, kusjuures koosseisule lisasid värskust mitmed vangerdused. Väravat kaitses Henri Pergi asemel Maksim Pavlov ning Brasiilia ründaja Guilherme Carvalho ja Prantsusmaa keskkaitsja Marlone Foubert kuulusid Premium liigas esimest korda põhikoosseisu. Pavlovi jaoks oli Kalju särgis tegemist alles teise kohtumisega Premium liigas ning nagu juulis Tartu Tammeka vastu, nii hoidis ta ka seekord enda seljataguse puutumatuna.

Carvalho oli Vapruse trahvikastis pidevalt ohtlik, mängides väravale suunatult ja saades kirja värava ja väravasöödu (täpselt nagu ka Rommi Siht ja Pavel Marin). Foubert näitas samuti, et Vapruse mastist vastase vastu saab ta kenasti hakkama.

2. Hambutu Vaprus

Vapruse viiest järjestikusest kaotusest viimased neli on sündinud ise väravat löömata. Viimastes voorudes otsis peatreener Igor Prins lahendust universaalsest Silver Alex Kelderist, kes on varemgi tipuründes mänginud ning võiks füüsiliste omaduste poolest sellesse rolli hästi sobida. Paraku ei ole see praktikas tööle hakanud, Kelder jääb seal üsna isoleerituks ning tema mõju mängule ei ole kaugeltki võrreldav sellega, mida ta suudab pakkuda keskväljal.

Teiseks poolajaks liigutas Prins tippu tagasi Kevin Kauberi, ründaja alla saabus Henri Välja asemele Tristan Pajo ning äärtele tulid Enrico Veensalu ja Joonas Sild. Vapruse ründemäng toimis palju sujuvamalt, kuid värav jäi löömata ka teisel poolajal.

3. Harukordselt õnnetu ja õnnelik värav

Mängu viimane värav sündis eriskummalisel moel, kui Vapruse väravavaht Ott Nõmm üritas tagasisöödu järel palli klaarida, aga nahkkera tabas Alex Matthias Tamme pead ja põrkas sealt võrku. Premium liiga suurima väravaküti jaoks oli see tõeline töövõit, sest tema agressiivne pressing sundis väravavahi eksima.

Kas aga tegemist oli õnneliku või õnnetu puutega, sellele peavad andma vastuse lähipäevad, sest obadus vastu pead oli nii tugev, et jättis Tamme mõneks ajaks väljakule siruli ja nõudis lõpuks vahetust. Tervis oleks liiga kõrge hind, mida suures eduseisus värava eest maksta, aga kui sellega ei kaasne sunnitud mängupausi, võib olukorra ikkagi õnnelikuks lugeda.

4.  Mängu parim - Rommi Siht

Siht, Marin ja Carvalho särasid ründeosakonnas ja jagasid omavahel kolme esimese värava resultatiivsuspunktid. Neist kolmest võib enim esile tuua Sihti, sest tema näol on ju tegemist keskväljamehega, kelle tööst moodustab rünnakute lahendamine vaid väikese osa. Tema aktiivne tööraadius ulatus keskväljalt paremale äärele ja ründajate seljataha.