Memo | Nupumehed Guardiola ja Inzaghi võtsid teineteisel relvad käest (0)

Simone Inzaghi ja taamalt paistev Pep Guardiola olid teineteisele igati väärilised vastased. Foto: Conor Molloy / Imago Images / Scanpix

Mullused Meistrite liiga finalistid Manchester City ja Inter Milan tõestasid, et kui vastamisi lähevad kaks tarka treenerit, võib ka 0:0 viik osutuda haaravaks. Hoolimata kahe peale tehtud 36 pealelöögist just selline tulemus Meistrite liiga põhiturniiri avaringis välja mängiti.

Avapoolaeg ei olnud mingil juhul igav, kuid vähemalt esimese pooltunni jooksul piirdusid mõlemad meeskonnad peamiselt poolvõimalustega. Mõlema puhul võis ka leida peamise patu, miks enamat ei suudetud – Interi mängijad kippusid jääma suluseisu, City omad jagama üleliia palju valesööte. Erling Haaland lõi peaga healt positsioonilt täpselt Yann Sommerile sülle, teises väljaku otsas päästis seiklema läinud Edersoni naha õigeaegse sekkumisega Joško Gvardiol.

Tasapisi haaras City ohjad tugevamini enda kätte ning 35. minutil oleks Haalandi ebaõnnestunud löök peaaegu ikkagi sihile jõudnud, aga pall veeres postist valelt poolt meetri jagu mööda. Hetk hiljem ei tabanud Kevin De Bruyne head söötu värava ees Bernardo Silva. Poolaja viimastesse minutitesse jagus mõlemale meeskonnale üks läbimurre ja terava nurga alt teele saadetud löök. De Bruyne ürituse peatas Sommer, Carlos Augusto katse pareeris Ederson ja pausile mindi väravateta.

Teisel poolajal jätkus lühidalt öeldes sama. Alles 69. minutil harutas City lõpuks Interi kaitsebloki lahti ja vaheajal pingilt sekkunud Phil Foden pääses penaltipunkti juurest lööma –Sommerile sülle. Šveitslane jäigi ületamatuks, sest teda ei suutnud üle mängida ei kaugelt proovinud Gvardiol ega ka veel korra löögile saanud Foden. Neljast üleminutist tiksus viimane, kui karistusalasse sööstis Ilkay Gündogan ja ründas peaga Jeremy Doku tsenderdust – ikka üle! Nii lõpetatigi väravateta.

Soccernet.ee tegi 0:0 mängust järgmised tähelepanekud:

Võtmehetk | Peatreenerite kavalus. Pep Guardiola ja Simone Inzaghi nullisid teineteise plaanid nii efektiivselt, et 0:0 oli ühtpidi loogikavastane ja teisalt ikkagi täiesti loogiline tulemus. City ründemängu võib ju nimetada letargiliseks, sest Guardiola käe all jäädi 42 Meistrite liiga kodumängust alles teist korda nullile. Samas tehti Interi väravale 23 pealelööki, lihtsalt seekord sattus olema päev, mil vaid viis neist lendas raamidesse ja seal ootas ees Yann Sommer.

Euroopa tippjalgpalli üks silmapaistvamaid taktikuid Inzaghi mõistis seevastu hästi, et City vastu tuleb olla paindlik ehk mängida kaitsest lähtuvalt, muutumata aga seejuures passiivseks. Ründeliinis alustasid füüsiliselt tugevad Marcus Thuram ja Medhi Taremi, lisaks jagus eriti Thuramil jooksukiirust. Tunnise mängu järel toodi vastavalt ründesse ja keskväljale teravust looma Lautaro Martinez ja Henrih Mhitarjan ning mõlemal avaneski väravalöömiseks võimalus ehk need lükked suures plaanis toimisid.

City lõpusurvele vastu pidada aitas Interil teine topeltvahetus veerand tundi enne lõppu. Võõrustajate vasakul äärel aina ohtlikumaks muutunud Jack Grealishi ohjeldamiseks vahetas Inzaghi välja nii oma paremkaitsja Matteo Darmiani kui ka parempoolse keskkaitsja Yann Bissecki ning tõi nende asemele värskemate jalgadega Denzel Dumfriesi ja Benjamin Pavardi.

Guardiola püüdis omakorda vastata Jeremy Doku lisamisega paremasse äärde ja see käik oligi ohtlik, aga enne sai mänguaeg otsa kui City väravani jõudis. Ederson pidi seevastu lõpuks tegema kodumeeskonna postide vahel kolm tõrjet ja kui võtta arvesse, et City kuuest eelmisest Meistrite liiga mängust neljas oli see number olnud ümmargune null, polnud ka Interil ründemängu osas midagi häbeneda.

Murekoht | Kevin De Bruyne vigastus. Juba sel pühapäeval ootab Cityt koduliigas tähtis mäng Arsenaliga, kes suutis eelmisel hooajal neile enim hambaid näidata. Avapoolaja lõpus pealtnäha süütus olukorras jalga masseerima hakanud Kevin De Bruyne teiseks poolajaks enam platsile ei tulnud ja ehkki Pep Guardiola ütles mängu järel, et ei tea veel, kui tõsine belglase vigastus on. Aga isegi City pealtnäha ammendamatute ressursside juures on De Bruyne üks neist, kelle puudumine vajutab mängule selge pitseri.

Tühi koht | Erling Haaland. Hea küll, niisugune hinnang on norralase suhtes ehk veidi liiga karm, aga see pidi olema õhtu, kui ta lööb City särgis oma sajanda värava. Ei olnud. "Mina mängisin 11 hooaega ja lõin 11 väravat. Tal on sel hooajal nelja mänguga juba üheksa kirjas," muigas Guardiola kohtumise eel. Seda arvestades suutsid Interi kaitsjad City esiründaja ülihästi nullida.

Ühtlasi jäi Haalandil üks rekord enda nimele võtmata, sest nüüd võib ta vaid Cristiano Ronaldoga samale pulgale jõuda. Portugallane jõudis omal ajal Real Madridi eest saja väravani 105 mänguga, Haaland pidas Interi vastu City särgis oma 104. kohtumise.

Staar | Nicolo Barella. Enne Lautaro Martinezi sekkumist kaptenipaela kandnud Interi poolkaitsja töötas väsimatult nii rünnaku ehitamisel kui ka kaitsetöö organiseerimisel.

Moevärk | City Oasise-särgid. Legendaarse Manchesteri bändi albumist "Definitely Maybe" möödub tänavu 30 aastat ja sel puhul otsustas City, et Meistrite liigat mängitakse sel hooajal oma neljandas vormis. Oma panuse andis nende kujundamisse seejuures ka Oasise eestvedaja ja City suur fänn Noel Gallagher. Jätkem vormide ilu üle arutlemine targematele, aga mitu särki annab välja mõelda ja fännidele maha müüa, enne kui neil kõrini saab? Neli? Seitse? Neliteist?

Tsitaat | "Mida ma riietusruumis mängijatele rääkisin? Ütlesin, et hea töö, poisid." Interi peatreener Simone Inzaghi oli hoolealustega mängu järel rahul, aga 0:0 viigi üle liialt juubeldama ka ei kippunud.