Arsenal oli komistamisele lähedal: Leno käkkis, kuid Luiz ja Aubameyang paikasid (0)

Eelmisel hooajal Inglismaa kõrgliigas alles kaheksanda koha saanud, kuid karikafinaali võiduga Euroopa liigasse pääsenud Londoni Arsenal oli avavoorus lähedal krahhile, kuid austerlaste Viini Rapid alistati võõrsil suurte raskustega 2:1.

Londoni suurklubi jäi võõrsil 51. minutil kaotusseisu, kui Arsenali väravavahi Bernd Leno prohmaka realiseeris tabamuseks Taxiarchis Fountas. Arsenal, kes ei pääsenud neljandat (!) hooaega järjest Meistrite liigasse, ei lubanud austerlastel end šokeerida, sest üheväravaline kaotusseis pöörati justkui mängleva kergusega eduseisuks, kui 70. minutil skooris David Luiz standardolukorrast ning neli minutit hiljem sahistas Pierre-Emerick Aubameyang.

Sarnase stsenaariumiga mängus kaotusseisust välja Itaalia suurklubi AS Roma, kes jäi võõrsil šveitslaste Berni Young Boysi vastu avapoolajal 0:1 kaotusseisu, kuid pääses Bruno Peresi ja Marash Kumbulla väravate toel võiduga. AS Roma liigrivaal Napoli kaotas aga kodus hollandlaste AZ Alkmaarile, kui 57. minutil skooris Dani de Wit.

Saksamaa ja Prantsusmaa kõrgliigaklubide duellis sündis koguni kaheksa (!) väravat, kui Leverkuseni Bayer sai kodus 6:2 võidu Nice'i üle. Karim Bellarabis skooris Leverkuseni eest kaks korda. Hispaania kõrgliigaklubi Granada sai võõrsil hollandlaste  PSV Eindhoveni üle 2:1 võidu ning Granada liigarivaal Real Sociedad oli võõrsil 1:0 parem horvaatide Rijekast.

Šotimaa suurklubi Glasgow Rangers haaras võõrsil belglaste Standard Liege'i üle 19. minutil penaltist juhtohjad, kuid otsustav värav sündis alles mängu kolmandal üleminutil, kui Kemar Roofe skooris enda väljakupoolelt. Kaheväravaline võit Rangersile.