Barcelona sai eestlanna silme all Meistrite liiga poolfinaaliuksele jala vahele (0)

Karolin Kaivoja (vasakul) väljakule sammumas. Foto: kuvatõmmis / DAZN UEFA Women's Champions League

Naiste Meistrite liiga veerandfinaalkohtumistes käis peale välismaiste tippklubide väljakul ka üks eestlanna - abikohtunik Karolin Kaivoja. Suures Hispaania klubide duellis saatis edu Barcelonat. Päeva esimeses mängus jäi Müncheni Bayern alla PSG-le.

Real Madridi ja Barcelona esimene Meistrite liiga raames peetud El Clasico algas küllaltki ootamatult. Kuigi favoriidikoorem anti juba eos külalisnaiskonna kanda (seda puhtalt seetõttu, et viimati said katalaanid 5:0 võidu), siis juba kohtumise 8. minutil säras tablool 1:0 - just sellises järjekorras.

Tabamuse juured ulatuvad Barcelona keskväljale, keda oli hoolega kollitamas Esther Gonzalez. Nr 10 all pallival hispaanlasel õnnestus mänguvahend endale noppida, vasakul äärel valvel olnud Olga Carmona Garciale mängida ning ründaja mureks jäi pall vaid tagumise posti kõrvale toimetada - tehtud!

Barcelona jätkas palli kõigutamist ja oma variantide otsimist, aga ega ülemäära häid šansse avapoolajal ei pudisenudki. Hoopis Real Madrid oli see, kes oma teisele lähedal oli, kuid 39. mänguminuti katse piirdus vaid väravaraamist kostunud kolinaga.

Teise poolaja alguses määrati Barcelonale pisut vastaka maiguga 11 meetri karistuslöök: palli klaarima läinud Garcia põlv pani tee kinni Caroline Hansenil, kes seda ka pisut suuremalt välja näitas. Penaltipunktile asunud Alexia Putellas aga ei eksinud ning Meistrite liiga valitsev tšempion naasis mängu.

Pool tunnikest hiljem läks külalisnaiskond juhtima, kui kaitsjate blokist põrkunud palli saatis väravasse teiseks kolveerandtunniks mängu toodud Claudia Pina. Tuliste lõpuminutite krooniks lõi Barcelona oma kolmandagi: Misa Rodrigueziga silmitsi pääsenud Putellase jalg oli nahaalselt täpne.

Seega läheb Barcelona 30. märtsil "kodus" peetavale kohtumisele vastu 3:1 eduseisus. Suur madin peetakse naiskonna ajaloos esimest korda Camp Noul. Ning mis veelgi tähtsam - Barcelona on varasemalt teatanud, et terve staadion ehk 85 000 istekohta (koroonaviirusest tingituna on täismaja 15% võrra väiksem) on välja müüdud.

Esimese abikohtuniku ametit täitnud Kaivoja hoidis ka eelmisel aastal silma peal just Barcelonal. Toona õnnestus tal teenindada Wolfsburg - Chelsea veerandfinaali ning Barcelona - PSG poolfinaali. Aasta enne seda aitas ta ohjata PSG ja Lyoni vahel peetud poolfinaalmadinat.

-

Esimest korda Allianz Arenal ehk Müncheni Bayerni meeskonna koduväljakul rassida saanud naised alustasid oma veerandfinaalmängu teravalt. Juba neljandal minutil said sakslannad kasutada karistuslööki ning Lina Magulli pall kruttis ka päris hästi värava peale, järgnenud PSG peataolek jäi siiski karistamata.

Vaikselt ärkas ka PSG ning mäng muutus aina lahtisemaks. Kord kollitati ühe värava all, siis prooviti rammida juba teist. Pika nurgalöögijärgse pusimise peale õnnestus külalisnaiskonnal 19. minutil juhtima minna - lahtiseks jäänud palli põrutas lati alla Marie-Antoinette Katoto.

Bayern ei jätnud aga jonni ning otsis oma vastust pea igatepidi. Seda ilmestavad hästi näiteks kohtumise numbrid: 16 pealelööki, millest raamide vahele läks kuus; PSG samad näitajad olid seevastu seitse ja kolm.

Teine poolaeg kulges sarnases taktis ehk kodunaiskond tundus olevat pisut isukam, kuid PSG leidis ka omi nõelamispunkte. 66. mänguminutil õnnestus Sydney Lohmannil posti tabada, minutike hiljem pääses ohtlikult löögile Klara Bühl. Aga! Hoopis PSG oli see, kes järgmise värava enda arvele kirjutas: nurgalöögist tulnud palli kõksas raamide vahele Katoto.

Bayerni kangutustööd jätkusid ning 83. minutil jõuti lõpuks loodetud sihile. Olukord sai alguse Elisa De Almeida hooletust käitumisest PSG kasti lähistel, mis päädis karistuslöögiga. Palli taha asunud Bühlil ei jäänud muud üle, kui mänguvahend otsustavalt võrku saata - 1:2!

See tabamus tähendas aga seda, et tänavustes varasemates Meistrite liiga kohtumistes puuri puhtana hoidnud PSG õnnelik jada katkes. Meeldetuletuseks või muidu teadmiseks, et grupifaasis kohtuti näiteks ka Real Madridiga.

Naiskondade korduskohtumised peetakse nädala pärast ehk 30. märtsil. Homme on järg aga Juventuse ja Lyoni ning Arsenali ja Wolfsburgi käes.

Müncheni Bayern - PSG 1:2 (0:1)