Bayern tähistas tiitlit uude sajandisse astunud Lewandowski kübara ja tenniseskooriga (0)

Robert Lewandowski on sel hooajal pidurdamatu. Foto: Scanpix / Imago images / Moritz Müller

Müncheni Bayern sai tunnike enne Mönchengladbachi Borussia vastu väljakule astumist teada, et on üheksandat korda järjest Saksamaa meister, sest Dortmund alistas 3:2 nende ainsa võimaliku jälitaja Leipzigi. Värskelt kroonitute keskendumist see ei seganud, väravamasin Robert Lewandowski tegi varakult otsa lahti ja lõpuks võeti kodus 6:0 võit.

Juba teisel minutil viis poolakas Bayerni juhtima, avapoolaja keskel tegi Thomas Müller 2:0 ja kümmekond minutit hiljem Lewandowski efektse käärlöögiga 3:0. Poolaja lõpu eel sokutas Bundesliga suurim väravakütt pika soolo järel palli Kingsley Comanile ja nii sündis neljaski värav. Kübaratriki vormistas Lewandowski 65. minutil penaltist ning mängule pani punkti Leroy Sane tabamus, mis sündis samuti poolaka eeltöö abiga, seega oli Lewandowski osaline Bayerni kuuest väravast viie sünnis.

Bayerni peomeeleolu rikkus vaid kaks uudist: vahetusest sekkunud Leon Goretzka pidi mängu juba kümne minuti järel taas pooleli jätma. Tema asemele tulnud 18-aastane Tanguy Nianzou Kouassi jäi aga hetk pärast platsile saabumist hiljaks Breel Embolo peatamisel ning videoekraani uurimas käinud kohtunik Tobias Stieler näitas talle ilmselge väravavõimaluse takistamise eest punast kaarti, mis tähendas, et Bayern jäi viimaseks veerandtunniks platsile kümnekesi.

Lewandowski tänased väravad tõstsid tema hooajasaldo kõikides sarjades 46 peale. Bayerni eest ületas Lewandowski avapoolaja käärlöögiga aga 200 liigavärava piiri - tal on nüüd 217 liigakohtumisega kirjas fantastilised 201 tabamust. Kui lisada siia veel enne Bayernisse siirdumist Dortmundi Borussia särgis 131 mänguga löödud 74 tabamust, on ta nüüd Bundesligas 11 hooajaga võrku sahistanud 275 korda.

Ühe klubi eest oli enne Lewandowskit sama klubi särgis 200 värava piirini jõudnud veel vaid Gerd Müller, kes tegi Bayerni eest skoori koguni 365 korda. Mülleril kulus nende numbriteni jõudmiseks seitsme hooaja asemel täpselt kaks korda rohkem ehk 14 aastat. Küll aga on Lewandowskil võimalus ületada allesjäänud kohtumistega Mülleri ühe hooaja väravarekord: hooajal 1970-71 lõi toonane legend 40 väravat, sellest numbrist on poolakal veel tänavu üks tabamus puudu.

Tänane kübaratrikk tugevdas aga veelgi Lewandowski kindlat esikohta selles arvestuses: ta on vastase võrku ühes mängus vähemalt kolmel korral sahistanud 14 juhul. Teisel kohal asuvalt Claudio Pizarrol on kirjas "vaid" kümme kübaratrikki.

Üheksas järjestikune liigatiitel on Bayernile läbi aegade 31.,Euroopa suurliigades on üheksa tiitlit järjest võitnud varem veel ainult Torino Juventus. Rekordi püstitasid aga Thomas Müller ja suvel klubist lahkuv David Alaba, sest mõlemale oli tegu kümnenda Bundesliga võiduga. Oma uskumatut võidurida jätkab ka 24-aastane Kinglsey Coman, kes on viimase üheksa (!) hooaja järel alati kroonitud ka riigi meistriks. Kahel korral tuli meistritiitel PSG ridades ja seejärel korra Juventuse ridades, viimased kuus aastat on Coman aga saanud rõõmustada Bayerni esikoha üle.

Müncheni Bayern - Mönchengladbachi Borussia 6:0 (4:0)
2., 34., 65. pen. Robert Lewandowski, 23. Thomas Müller, 44. Kingsley Coman, 85. Leroy Sane

Eemaldamine: 75. Tanguy Nianzou Kouassi (Bayern)