Belgia vastas Lewandowskile väravapeoga, pestes viie päeva taguse häbi viimseni maha (3)

Vahetusest sekkunud Leandro Trossard lõi kaks väravat. Foto: Scanpix / Kenzo Tribouillard / AFP

Poola väravamasin Robert Lewandowski lõi oma koondisekarjääri 76. värava, viies oma meeskonna Brüsselis juhtima. Paraku see vaid äratas kodumeeskonna, kes vastas lõpuks kuuega.

Poola pääses ette, kui efektne kombinatsioon vabastas värava ees Lewandowski, kel oli aega isegi kaks puudet teha, ja loomulikult ei jätnud ta võimalust kasutamata. Belgia aga domineeris mänguliselt ning soovis iga hinna eest maha pesta häbi, mis neid kattis pärast 1:4 allajäämist Hollandile.

Belglased saidki avapoolaja lõpuks viigi kätte, kui Axel Witsel skooris täpse löögiga trahvikasti tagant. Enne tunni aja täitumist tuli ka juhtvärav, kui Eden Hazardi sööt viis Kevin De Bruyne vastaste väravavahiga silmitsi ning ta realiseeris kindlalt.

Seejärel algas vahetusmees Leandro Trossardi etendus. 66. minutil sisse toodud Brightoni ründaja lõi veerandtunniga kaks väravat, kusjuures teine tabamus oli imekaunis vintpall trahvikasti vasaku külje juurest kõrge kaarega täpselt tagumisse ristnurka.

Isegi keskkaitsja Leander Dendockeri hiilgas iluväravaga, sooritades 83. minutil 30 meetri pealt pommlöögi posti kõrvale. Kodumeeskonna väravapeole pani lisaminutitel punkti Lois Openda, kes oli alles 84. minutil vahetusest sekkunud.

Holland säilitas samal ajal üle noatera täisedu, päästes Cardiffis 2:1 võidu tänu Wout Weghorsti neljanda lisaminuti pealöögile. Täpselt sada sekundit varem oli Rhys Norrington-Davies peaga viigistanud.

B-divisjonis alustas võidukalt Ukraina, kui Viktor Tsõgankovi karistuslöök lendas üle mängijate peade ja jõudis ootamatult tagumise posti kõrvale, mis kindlustas neile Iirimaal 1:0 võidu. Šotimaa oli samal ajal kodus 2:0 üle Armeeniast, kui Anthony Ralston ja Scott McKenna tegid avapoolajal skoori.