Benfica alustas Meistrite liigat suure võiduga, Monaco ja PSV lükkasid otsustamise uude nädalasse (0)

Concalo Ramos (nr 88) lõi tunniga kübaratriki. Foto: Scanpix / Miguel A. Lopes / EPA

Meistrite liiga 3. eelringis saatis Benfica külla tulnud Midtjyllandi võrku neli palli. AS Monaco ja PSV Eindhoven leppisid 1:1 viiki.

Esimesena panid palli mängu mullu alagruppi jõudnud Tiraspoli Šeriff ja Plzeni Viktoria. Asjatamiseks läks alles avapoolaja lõpus, kui nii Rasheed Ibrahim Akanbi kui ka mõni minut hiljem vastanud Tomaš Chory põrutasid palli penaltipunktilt ristnurka. Tšehhist tulnud külalistele tõi 2:1 võidu Pavel Bucha 55. minuti tabamus.

Zagrebi Dinamo läks Razgradi Ludogoretsi kodus peetud kohtumist juhtima juba kuuendal minutil, kui üle puusa kõmmutanud Dino Peric saatis palli kindlalt võrku. Sellele tuli Sergio Padti omavärava näol kiire lisa. Razgradi Ludogoretsil õnnestus üks tagasi lüüa avapoolaja keskel, kui Bernard Tekpetey sai kehvasti klaaritud palli oma valdusesse ning kõmmutas selle terava nurga alt tagumisse nurka. Niisiis võttis Zagrebi Dinamo korduskohtumisse kaasa 2:1 võidu.

AS Monaco ja PSV Eindhoven mängisid 1:1 viiki. Külalised läksid duelli juhtima 38. minutil, kui suvine täiendus Luuk de Jong leidis karistusala äärest üles Joey Veermani ning noor hollandlane skooris ühe puutega. Monaco tõi viigi majja teise kolmveerandtunni lõpus, kui karistuslöögi järel pääses löögile Axel Disasi.

Belglaste Royale Union Saint-Gilloise sai koduväljakul 2:0 võidu Glasgow' Rangersi üle. Malta koondise mängumees Teddy Teuma tegi skooriotsa lahti 27. minutil ning teisel poolajal naelutas võidu kindlamaks Dante Vanzeir.

Päeva lõpetasid Benfica ja Midtjylland. Kodumeeskond lustis avapoolajal korralikult: 16. minutil viis Concalo Ramos omad ette, lõi ka ise lisa ning punkti pani Enzo Fernandez. Tunni täitumise järel vormistas 21-aastane Ramos kübaratriki. Midtjyllandi auvärava eest kandis hoolt penalti realiseerinud Pione Sisto.

Niisiis on nädala pärast toimuva korduskohtumise eel kõige paremas seisus Benfica ja Royale Union Saint-Gilloise. Teistes paarides on asjalood tüki lahtisemad.

Tiraspoli Šeriff - Plzeni Viktoria 1:2 (1:1)