Benfica suur ehmatus lõppes hoopis täieliku jõudemonstratsiooniga (1)

Meistrite liigas selgusid kolmapäeval viimased meeskonnad, kes alagrupiturniirile pääsesid.

Portugali suurklubi Benfica oli avakohtumise järgselt raskesse olukorda jäänud, sest Thessaloniki PAOK-iga viigistati koduväljakul 1:1 ning see seis just kreeklased ka edasi. Olukord muutus Benfica jaoks veelgi keerulisemaks, sest nüüd jäädi juba 13. minutil serblasest ründaja Aleksandar Prijovici tabamusest kaotusseisu. See tähendas, et igal juhul tuleb viigistada, kui soovitakse mäng vähemalt lisaajale viia.

Loetud minutid pärast Prijovici väravat muutus aga kõik. Benfica 32-aastane keskkaitsja ja meeskonna kapten Jardel tegi seisuks 1:1 ning PAOK-i puuriluku Alexandros Paschalakise eksimus kinkis vastastele penalti. Eduardo Salvi realiseeris selle ning poolajaks suurendas eduseisu veelgi ründav poolkaitsja Pizzi.

Võõrustajad olid selgelt juba murdunud ning 50. minutil sai Salvio teisegi penalti võrku lüüa, tehes lõppskooriks 4:1. Leo Matose teine kollane kaart jättis PAOK-i kõige tipuks veel viimaseks veerandtunniks vähemusse.

Haarav vastasseis leidis aset Austria tippklubi Red Bull Salzburgi ja serblaste Crvena Zvezda vahel. Avakohtumises väravaid ei löödud, kuid Munas Dabburi duubel viis 48. minutiks Salzburgi 2:0 ette. Kodumeeskonna peo rikkus aga Komoori saarte ründemees El Fardou Ben Nabouhane, kes skooris lühikese aja jooksul kahel korral ja nii tänu võõrsilvärava reeglile ka omad edasi aitas.

Kuigi Valgevene suurklubi Barõssavi BATE alistus nädala eest PSV Eindhovenile 2:3, siis korduskohtumise eel oli selgelt veel kõik lahtine. Soosik oli siiski Hollandi tiim ja seda tõestati taaskord väljakul. Steven Bergwijn ja Luuk de Jong tegid poolajaks seisuks 2:0 ning kohtumise viimase tabamuse eest hoolitses Mehhiko talendikas ääreründaja Hirving Lozano. Sellega läbis PSV play-offi BATE vastu 6:2 üldskoorilise paremusega.

RB Salzburg - Belgradi Crvena Zvezda 2:2 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes võõrsilväravaga edasi Crvena Zvezda 2:2
45., 48. pen. Munas Dabbur - 65., 66. El Fardou Ben Nabouhane

PSV Eindhoven - Barõssavi BATE 3:0 (2:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi PSV Eindhoven 6:2
14. Steven Bergwijn, 36. Luuk de Jong, 62. Hirving Lozano

Thessaloniki PAOK - Lissaboni Benfica 1:4 (1:3), kahe mängu kokkuvõttes edasi Benfica 2:5
13. Aleksandar Prijovic - 20. Jardel, 26. pen., 50. pen. Eduardo Salvio, 39. Pizzi

Eemaldamine: 76. Leo Matos (Thessaloniki Paok)