Brent Lepistu nimetas Aivar Pohlakut türanniks ja võrdles teda Putini ja Kim Jong-uniga (20)

FCI Levadia kapten Brent Lepistu. Foto: Brit Maria Tael

Valitseva Eesti meistermeeskonna FCI Levadia kapten Brent Lepistu andis hiljuti intervjuu inglisekeelsele jalgpallisaatele "Estonian Football Podcast", kus nimetas Eesti Jalgpalli Liidu presidenti Aivar Pohlakut türanniks ning võrdles teda Vladimir Putini ja Kim Jong-uniga.

"Estonian Football Podcast" on fänniajakirjandus, mis, nagu sellele žanrile omane, ei sea endale rangeid raame, vaid räägib just täpselt sellest, mis parajasti huvitav tundub. Klassikalise ajakirjanduse reeglid, sealhulgas tasakaalustatuse põhimõte, fänniajakirjanduses (näiteks Inglismaal esindavad seda fanzine'id) pigem ei kehti.

Nimetatud saate autoriteks on inglased Reece ja Nath Broughton, kelle huvi Eesti jalgpalli vastu sai alguse 2018. aastal Tallinna külastades. Saate ajendiks oli Inglismaa täielik lukustamine koroonapandeemia ajal. Kodus aega sisustades asuti tegema podcasti Eesti jalgpallist, esimene osa jõudis eetrisse 2021. aasta alguses.

Saadete sisu varieerub, räägitakse hooajast või Eesti klubide euromängudest, aga aeg-ajalt võetakse toru otsa mõni külaline. "Estonian Football Podcast" ajaloo jooksul on saatele intervjuu andnud näiteks Trevor Elhi, Vladimir Vassiljev, Martin Käos, Joel Lindpere ja Miguel Santos. 15. juunil avaldati intervjuu Levadia kapteni Lepistuga, kes tegi mõned vägagi jõulised avaldused.

REKLAAM

2013-17 FC Florasse kuulunud ning klubiga kahel korral (2015 ja 2017) Eesti meistriks tulnud Lepitult uuritakse saates, kuivõrd hõlbus oli Eestisse naastes liituda Flora suurima rivaali Levadiaga. Esmalt selgitab Levadia kapten, et ühe derbirivaali juurest teise manu minemine pole Eestis võib-olla nii suur sündmus kui mujal maailmas, sest kultuurkiht pole sama kandev. Ning siis jõuab ta jutuga Pohlakuni.

"Eesti jalgpalli valitseb Aivar Pohlak, kelle lemmiklaps ma kindlasti pole. Kui hakkasin välismaalt Eestisse tagasi tulema, siis Flora polnud variantide seas minu ja tema suhete tõttu. Levadia pakkus väga head lepingut. Kaalusin otsust põhjalikult, sest see pole lihtne, kui oled varem olnud ühe Eesti tippklubi kapten ja siis liitud nende suurima rivaaliga.

Aga lõpuks leidsin, et see on väljakutse. Florasse naasmine olnuks isegi lihtsam, sest kõik olnuks tuttav. See tähendanuks mugavustsooni. Otsustasin väljakutse vastu võtta ja tagada, et Eesti klubijalgpallis leiaks aset võimuvahetus ja võidaksin tiitleid Levadiaga. Paar aastat hiljem on see eesmärk täidetud ja olen väga rõõmus," räägib Lepistu.

Saatejuhid tõid seejärel välja, et Lepistu oli rääkinud Pohlakust ka Levadia tänavustest tegemistest vändatavas dokumentaalsaates "Võidu nimel". "Sa ütlesid seal, et sind ei kutsuta Eesti koondisesse, kuigi oled enda meelest Premium liiga ja Eesti üks paremaid kaitsvaid poolkaitsjaid. Meie arvame sama. Kas sa arvad, et koondisekutse puudumise taga on Pohlak?" uuritakse Lepistult.

Levadia kapteni vastus: "See pole enam isegi saladus. Ma pole ainuke mees, kes on talle jalgu jäänud. Temaga on lihtne – tuleb kõige tema öelduga nõustuda. Nagu Putin või Kim Jong-un – enda arvamust öelda ei tohi. Ma pole seda tüüpi mees, vaid aus mees. Mulle meeldib, kui asjad on loomulikud.

Kui olin Floras, siis oli minust neile kasu. Äkki said nad minu kaudu raha teenida, aga pärast Levadiasse minekut on sinuga lõpp. Ma pole ainus näide, neid on veel. Näiteks Frank Liivak, kes polnud eelmistel aastatel Floras isegi põhimees, aga sai koondises platsile. Siis tuli ta Levadiasse, kus oli enim minuteid teeninud mängija, aga ei olnud enam koondisele isegi lähedal. Nii need asjad Eesti jalgpallis on ja mina oma suud kinni ei hoida."

Häberli mullu novembris: Lepistul pole piisavalt kvaliteeti

Olgu siinkohal öeldud, et Lepistu on Eesti koondist esindanud kokku 13 kohtumises, millest 12 olid maavõistlused. Ainus punktide peale peetud matš oli 2018. aasta Rahvuste liiga kohtumine võõrsil Kreekaga (Eesti võitis 1:0), millest sportlikus plaanis kummagi meeskonna jaoks enam midagi ei sõltunud.

Toonane peatreener Martin Reim kutsus Lepistu koondisesse 2019. aasta märtsikuu aknaks, kus ta sai platsile maavõistluses Gibraltariga, aga mitte valikmängus Põhja-Iirimaaga. Järgmiseks koondiseaknaks Reim Lepistut enam ei kutsunud. Poolkaitsja ei saanud ainsatki koondisekutset ka Karel Voolaidilt (Eesti koondise peatreener 2019 juuni – 2020 detsember) ega ole kuulunud kordagi ka 2021. aasta jaanuarist rahvusmeeskona tüüriva šveitslase Thomas Häberli valikusse.

Kui šveitslaselt mullu novembris uuriti, miks Lepistu temalt koondisekutset saanud pole, vastas ta nii: "Minu jaoks oleneb kõik kvaliteedist. Täna ma leian, et tal pole piisavalt kvaliteeti, et seda meeskonda aidata. Seetõttu ma ei ole teda koosseisu usaldanud.“

Brent Lepistu kuulus viimati Eesti koondisesse 2019. aasta märtsis, kui tegi maavõistluses Gibraltariga (Eesti võitis 1:0) kaasa terve kohtumise. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Voolaidi usaldusaluste sekka kuulunud Liivak pole samuti Häberli käe all võimalusi saanud. Üheks põhjuseks võib olla kasutusele võetud 3-5-2 taktika, mis vähendab vajadust ääremängijate järele. Kui Voolaidi all kasutas Eesti 4-5-1 asetust, kus oli vaja kahte äärekaitsjat ja kahte äärepoolkaitsjat, siis praegu ongi Eesti koondises platsil korraga vaid kaks ääremängijat, enamasti üks kaitsvam ja teine ründavam.

"Jalgpalliliit kontrollib kõike."

"Estonian Football Podcast" saates uuriti Lepistult seejärel, mis peaks juhtuma, et Eesti jalgpalli tase paraneks?  "Kõige tähtsam on võimuvahetus jalgpalliliidus. Kuidas kukutada türann? Inimesed peavad ette astuma ja aru saama, et nii ei saa enam jätkata. Ta [Pohlak] sekkub iga klubi tegemistesse ja ütleb, kuidas asju taha. Jalgpalliliit kontrollib kõike, aga minu meelest peaks iga klubi ise välja nuputama, mis on õige ja mis mitte.

Üks väga suur probleem on ka taristu olukord. See pole hea. Ainult paar head staadionit, ülejäänud on küla- ja koolistaadionid. Olen rääkinud kaasmängijate ja agentidega ning kui tipphetkede videos on hea mängija taustal kolmerealine tribüün ja möödasõitev rong, siis ei ole võimalik seda klippi tõsiselt võtta. Et ülejäänud maailm hakkaks Eestit tõsisemalt võtma, peame taristut arendama."

Infrastruktuuri olukorrast rääkis Levadia kapten ka tänavu 13. mail: "Brent Lepistu: halvad kunstmurud lõhuvad keha, halbade sekka kuulub ka Sportland Arena" 

Kui jutt läks Levadia pearivaali Flora mullusele euroedule, kiitis Lepistu saavutust. "On palju asju, mida Flora on teinud õigesti. Nende klubis on paljud asjad väga hästi paigas. Suur visioon on neil Eesti kõige parem ja nad on töötanud nende eesmärkide suunas juba vist seitse aastat. See, mis nad mullu Euroopas saavutasid, oli Eesti jalgpallile hea kaubamärk. Nad tegid ajalugu."

Saate teises osas uuriti Lepistult, kas ta arvab, et praegu Rahvuste liiga D-divisjonis mängiva Eesti koondise tulemused edaspidi paranevad?

"Muidugi usun, et koondis on suuteline tulevikus midagi saavutama. Aga palju asju tuleb teha teisiti. Praegu on koondises noored jalgpallurid, keda Flora või mõni teine klubi saab tulevikus müüa. Neile antakse edumaa, kui nad kutsutakse koondisesse kui tulevikulootused. Minu silmis peab koondis olema koht, kus on praeguse hetke parimad mängijad. Isegi siis, kui nad on vanemad.

Kui Rauno Alliku on väga heas hoos ja lööb väravaid ning mõni noor kutt on välismaal heas klubis, aga sitas vormis ega mängi, aga on ikkagi iga kord koondises ning Alliku mitte, siis see tekitab suuri küsimärke. On palju sarnaseid näiteid. Palju asju peab muutuma, et koondis saavutaks edaspidi paremaid tulemusi."

FCI Levadia poolkaitsja Brent Lepistu. Foto: Brit Maria Tael

Kuigi saade avaldati 15. juunil, siis on jutust aru saada, et Lepistu andis intervjuu mõned päevad enne 29. mai Flora – Levadia mängu. Ilmselt seega enne seda, kui Häberli avalikustas juunikuu koondiseakna nimekirja, kuhu kuulus ka Alliku, kes aga lõpuks vigastuse tõttu A-koondisega liituda ei saanud.

Pooletunnise intervjuu käigus puudutas Lepistu ka teisi teemasid (näiteks tiitlikaitsmine ja isikliku karjääri tulevik) ning vastas lõpuks 10 kiirküsimusele, millest jalgpalliteemalised vaid osad.

Levadia lendas eile Islandile, kus neid ootab ees Meistrite liiga eelturniir, kus tuleb võita kaks mängu, et pääseda Meistrite liiga esimesse eelringi, kus ootab ees valitsev Rootsi meister Malmö. Levadia ootab edu korral keeruline vastane, sest klubi eelmiste hooaega eurotulemused on olnud kehvad ning nad ei kuulunud loosimisel asetatute sekka.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

#98   •  
(90.191.133.***)
Kõik õige! Tulebki rääkida selliselt nagu need asjad on ja mitte karta ja kummardades seda debiilset vanameest! Kui keegi veel arvab, et liidus on asjad paigas siis on tõesti tõsiselt kahju teist, sest seal on asjad lappes ja normaaalselt. Kahju vaadata, kuidas Eesti jalgpalli lihtsalt sõtkub yhte ja sama rada.

Lepistu - legend!
Vahetus90min   •  
(82.128.230.***)
Nõus!

Järgneb artiklile ilmselt EJL reaktsioon, aga see on kõik, mis jalgpalliliidul on - reaktsioon 😂

Klubid võiks oma liidu luua, tahaks näha kui kaua türann seda ühte klubi veab oma enda liigas
Reina   •  
(91.129.109.***)
Ootan Flora imejate reaktsiooni varsti foorumis
Madis35   •  
(88.196.56.***)
No ootame-vaatame, kas järgneb nüüd sellise sõnavõtu eest ka tavapärane hoiatus ja trahv EJList. Nagu ajalugu näitab, siis kriitika eest lajatatakse lihtsalt trahv, mitte ei tehta järeldusi meie jalgpallielu parandamiseks ja parendamiseks.
stranglers   •  
(88.196.166.***)
MAHA POHLAK!!!!!!!
suits   •  
(90.190.36.***)
Formatsioon on osa taktikast. Need pole sünonüümid. 3-5-2 ei ole taktika.
McSimpson01   •  
(90.190.97.***)
Õige, kui vaadata, millist ühepartei poliitikat üritatakse liidu kontoris Pohlaku palvel juurutada. Kõik need case´id Lepistude, Flora mitmekümne palluri kutsumisega koondisesse ja Jürgensidega on puhtalt alaliidu bläkk. Viimase asjana on fookuses olnud meie U21 koondis, mis sai kümme kuiva kaotust valiksarjas. Pärast tänast mängu, kus Legioni noored pühkisid Tartu Tammekaga põrandat vaatasin, mitu Legioni noort kuulus viimases aknas koosseisu? Võite ise arvata - 0 otseloomulikult. Kõik need head Legioni poisid, kes mängivad isuga nt Ivanov, Kolobov, Arhipov või Timofejev ei saa satsi aidata, sest poliitika sellest majast, mida paljude poolt põlatakse on selgemast selgem.
tselsik   •  
(87.119.186.***)
#PohlakOut
Eipruufi   •  
(91.129.111.***)
#aastameediakanal2022 ei lase taas Pohlakule hagu alla panna!
Boii   •  
(90.191.27.***)
Vau, Brent, sa hakkad mulle järjest rohkem meeldima. Aus poiss.
klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.91.***)
Poom on koondises ja lepistu mitte ajuvaba ju. See ûtleb kôik
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Arvestades seda, kuidas Tartu treenerit taheti nuhelda kohtunike NOOMIMISE eest TVs, siis homme pannakse EJL kontorist selle Lepistu jutu eest küll väga karvane karistus teele :S:S
Jānis Rubulis   •  
(85.29.194.***)
Flora mulle klubina meeldib, see on hoopis teine teema, aga koondise kutsed jäävad tihti arusaamatuks. Flora vahetusmees Marco Lukka saab viimasel ajal järjest kutseid! Mis valemiga temast paremaid ei ole sellest aru ei saa?
Morten Palu   •  
(88.196.120.***)
ma vahepeal tabasin end mottelt, et what if koik mitte flora mangijad boikotivad koondist ja ss pohlak halab, et koik perses jnejne
Urmo Kivilo   •  
(46.131.34.***)
Pohlak maha, Veiko või siis Kuno asemele aga nähes millist poliitikat aetakse siis Pelle jaoks on tool ettevalmistatud
Spordiakadeemia   •  
(145.14.17.***)
Pelle on avalikult öelnud, et temast ei saa kunagi ejl juhti! Mees annab sõna...
trk   •  
(46.131.45.***)
"Enese kiitmine on nii tähtis asi, et seda ei või mitte teistele usaldada." Selles osas on Lepistu Pohlakule kõva konkurent.
Selliste ebaadekvaatsete võrdluste, kes on kelle moodi, oleks hea lugeda mingeid reaalseid plaane, alternatiivseid kavasid senisele. Mitte Lepistult ei oota ma seda mõistagi. Lapsevanema ja fännina olen isiklikult kogenud, et Eesti jalgpallis on parandamisruumi väga palju.
Miks neid kavu ei saa lugeda? Kas asi on nii hull, et sellise kava avalikustamise tõttu oled Eesti jalgpallis "persona non grata"? Või annaks see võimaluse Pohlakule need ideed varastada? Või ei olegi selliseid mehi?
käbi   •  
(91.129.111.***)
ei ole selliseid mehi, need kes seletavad oleks veel hullemad... Mingi ärimees/poliitik/projektijuht pulti, kes tooks välismaalt kompetentsi sisse, kõik muu on puhas soovunelm siin inimestelt, kellel lihtsalt meeldib vihata kõike niisama. Mingite Kunode jms jalkasees olevate inimestega võib "lutsu visata"
delarenta   •  
(90.191.149.***)
Urmolt päris hea pakkumine, Veiko Veskimäe on kõige sümpaatsem klubi president/juht Premium liigas.
ton666   •  
(90.191.72.***)
Tahtsin pikalt kirjutada kui rumal on Lepistu . Just sellise võrdluse toomise pärast just seetõttu, et see alavääristab inimesi kes päriselt kannatavad nende diktaatorite režiimide all. Sest nendel inimestel on päriselt elud rikutud ja Lepistu naeruvääristab seda.
Aga kirjutan seda pigem pärast seda kui härra superstaar on kaptenina hävinud Islandi klubi vastu. Mõtle palun Brent, äkki oleks vaja oma ego tšekkida.
Äkki teed järeldused.

Sisene
ÜKS SUUR LANGES
Luup peale | Kalju murdis needuse, mis neid 2020. aasta suvest painas, ja sai Levadialt mineviku eest magusa revanši
OLULIST
FLORA NAISTE NUKKER EUROMÄNG
LEGENDIDE LÕPPSÕNA
Legendi lõppsõna | Aleksandr Dmitrijev: hüüdnime Lasnamäe Makelele vastu ei ole mul midagi!
PAIDE TEGEVJUHT KLUBI EUROEDUST
Pikk ette (ja ise järele) | Euroopat vallutanud Paide juht Pruuli müügiturust, täiendustest, rahast, baasist ja suurtest plaanidest
INGLISMAA VUTIJUTUD
Udune Albion | Manchester United kulutab raha küll, aga arulagedalt ja lollakalt
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
23
20
3
0
63:12
63
2.
Tallinna FCI Levadia
23
19
3
1
55:9
60
3.
Nõmme Kalju FC
23
15
4
4
47:19
49
4.
Paide Linnameeskond
22
12
4
6
51:22
40
5.
FC Kuressaare
23
9
5
9
26:30
32
6.
JK Narva Trans
23
6
4
13
28:41
22
7.
Tartu JK Tammeka
23
6
3
14
23:46
21
8.
JK Tallinna Kalev
23
4
3
16
23:67
15
9.
Tallinna JK Legion
22
3
5
14
20:46
10
10.
Pärnu JK Vaprus
23
2
2
19
23:67
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
63
Tallinna FCI Levadia
60
Nõmme Kalju FC
49
Paide Linnameeskond
40
FC Kuressaare
32
JK Narva Trans
22
Tartu JK Tammeka
21
JK Tallinna Kalev
15
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!