Dramaatiline lõpplahendus: esimesel pooltunnil lagunenud Dortmund kinkis meistritiitli Bayernile (9)

Dortmund mängis meistritiitli maha. Foto: Scanpix / Mareen Meyer / EPA

Dortmundi Borussia läks hooaja viimasele mängule vastu teadmisega, et kui koduväljakul saadakse Mainzist jagu, lõpetatakse Müncheni Bayerni kümneaastane valitsemisaeg ja tõstetakse ise Saksamaa meistritiitel pea kohale. Nii ei juhtunud.

Dortmundi edu enne otsustavat viimast vooru Bayerni ees oli kaks punkti. Kuna Bayern asus samal ajal toimunud mängus juba 8. minutil Kingsley Comani väravast võõrsil Kölni vastu 1:0 juhtima, langes Dortmund jooksvas tabelis kehvema väravate vahe tõttu teiseks. Dortmundi olukord muutus veelgi keerulisemaks 15. minutil, kui Andreas Hanche-Olseni väravast jäädi Mainzi vastu 0:1 kaotusseisu.

Peagi tõttas Dortmundile appi VAR, kelle abil määrati Dortmundi kasuks penalti, kuid Mainzi väravavaht Finn Dahmen tõrjus 19. minutil Sebastien Halleri löögi. Seejärel pidas paika tuntud jalgpalliklišee - kui ise ei löö, lüüakse sulle. Karim Onisiwo lõi 24. minutil Mainzi 2:0 juhtima ja Dortmund vajas võiduks vähemalt kolme väravat.

Kuigi Leroy Sane lõi vahetult enne avapoolaja lõppu Bayerni Kölni vastu 2:0 juhtima, siis VAR-i abil tühistati värav käega mängu tõttu. Dortmund läks riietusruumi 0:2 kaotusseisus ja Bayern 1:0 eduseisus. Seega jooksvas tabelis oli Bayernil üks punkt rohkem, aga Dortmundil oli kõik endiselt enda kätes.

Dortmund lagunes esimesel poolajal. Foto: Scanipx / Christian Charisius / DPA/ AP

Dortmundi suur unistus ärkas uuesti ellu 69. minutil, kui Raphael Guerreiro lõi postipõrkest ühe värava tagasi, aga sellega jooksvas tabelis olukord ei muutunud. Seejärel hakkas juhtuma! Köln sai Serge Gnabry käega mängu ja VAR-i abiga Bayerni vastu penalti, mille Dejan Ljubicic ka 81. minutil realiseeris - 1:1 ja Dortmund edestas jooksvas tabelis Bayernit ühe punktiga.

Dortmund oli meistritiitlis kinni umbes kaheksa minutit, kuni vahetusest sekkunud Jamal Musiala lõi Bayerni Kölni vastu 2:1 juhtima. See tähendas, et Dortmund vajas jälle kahte väravat. Niklas Süle lõi kuuendal üleminutil 2:2, aga sellest ei piisanud, sest võiduväravani enam aega ei jäänud. Dortmund kaotas Bayernile meistritiitli kehvema väravate vahega.

Bayerni ja Dortmundi järel hõivasid ülejäänud Meistrite liiga kohad Leipzig ja Berliini Union. Viiendaks jäänud Freiburg mängib uuel hooajal Euroopa liigas ja kuuenda koha säilitanud Wolfsburg Konverentsiliigas. Saksamaa kõrgliigast kukuvad välja Berliini Hertha ja Gelsenkircheni Schalke, üleminekumängudele läheb Stuttgart.