Esimene suurüllatus käes: Leipzig lõi Atletico Meistrite liigast auti (0)

Lissabonis toimuval Meistrite liiga finaalturniiril selgus teine poolfinalist, kelleks on RB Leipzig. Saksamaa klubi lõi tänu hilisele võiduväravale 2:1 auti Atletico Madridi.

Võimalustevaese avapoolaja järel pani Leipzig teise kolmveerandtunni alguses käima ilusa sööduvurri ning rünnak, mille käigus said vastase väljakupoolel palli puutuda kõik väljakumängijad ja järjest anti 18 täpset söötu, lõppes Dani Olmo täpse pealöögiga. Atletico tõi seepeale väljakule Joao Felixi ning noor portugallane teeniski 71. minutil penalti, mille ise ka realiseeris.

Viimane sõna jäi siiski Leipzigile, kelle jokkeriks osutus 21-aastane ameeriklane Tyler Adams. Teist hooaega Saksamaa klubis mängiv mees lõi nende särgis 88. minutil oma esimese värava, kui tema kauglöök võttis Atletico kaitsjast Stefan Savicist rikošeti ja lendas üle pikali vajunud Jan Oblaki võrku.

Leipzig on klubi ajaloos esmakordselt poolfinaalis, kus neile tuleb vastaseks PSG. Treeneripinkidel lähevad seega vastamisi Thomas Tuchel ja karjääri algusaastail tema käe all tarkust ammutanud Julian Nagelsmann.

RB Leipzig - Atletico Madrid 2:1(0:0)
51. Dani Olmo, 88. Tyler Adams - 71. pen Joao Felix

Leipzig: Peter Gulacsi, Angelino, Dayot Upamecano, Marcel Sabitzer (90+2. Nordi Mukiele), Youssuf Poulsen, Lukas Klostermann, Christopher Nkunku (83. Amadou Haidara), Marcel Halstenberg, Dani Olmo (83. Patrik Schick), Konrad Laimer (72. Tyler Adams), Kevin Kampl.
Varus: Yvon Mvogo, Philipp Tschauner, Willi Orban, Amadou Haidara, Emil Forsberg, Tyler Adams, Ademola Lookman, Patrik Schick, Nordi Mukiele, Hugo Novoa Ramos, Dennis Borkowski, Joscha Wosz.

Atletico: Jan Oblak, Renan Lodi, Jose Gimenez, Stefan Savic, Kieran Trippier, Yannick Carrasco, Saul, Koke (90+2. Felipe), Hector Herrera (58. Joao Felix), Marcos Llorente, Diego Costa (72. Alvaro Morata).
Varus: Antonio Adan, Santiago Arias, Thomas, Joao Felix, Alvaro Morata, Thomas Lemar, Ivan Šaponjic, Felipe, Vitolo, Mario Hermoso, Manu Sanchez, Toni Moya.