Esimene võit! St. Pauli elas üle Metsa penaltivea, näitas piinlikult täpset kaitsetööd ja lõi kolm väravat (0)

Karol Mets aitas St. Paulil välja võidelda hooaja esimese võidu. Foto: Scanpix / IMAGO / Kirchner-Media

Karol Mets ja St. Pauli kogesid Bundesligas hooaja esimest võitu, kui võõrsil mängiti Freiburg üle 3:0. St. Pauli pääses puhaste paberitega vaatamata sellele, et Mets tegi avapoolaja lõpus penaltivea. Kahes eelmises voorus vaid viigipunktiga leppima pidanud RB Leipzig purustas Augsburgi.

Eelmisel nädalal RB Leipzigilt punkti näpsanud St. Pauli näitas ka selles voorus, et asjad on pärast suvist treenerivahetust ja liigahüpet sujuma hakanud. Vastasseisus Freiburgiga, kes kuulub 5. vooruks napilt tabeli esimesse poolde, sai St. Pauli eduseisu kätte 12. minutil. Olukorra eest tuleb suuresti kiita Elias Saadi, kes kasutas ära Freiburgi kaitseliinis pikast pallist tekkinud segaduse ja lõi mänguvahendi võrku. See oli St. Pauli jaoks alles teine tabamus sel hooajal.

Freiburg sai loetud minutid hiljem võimaluse nõelata standardolukorrast, kuid Vincenzo Grifo pall kukkus Nikola Vasilj' tõrjeulatusse. Pärast pooltunni täitumist sai St. Pauli sarnase variandi - karistuslöögi kasti serve lähistelt - mis raksatas Eric Smithi jalast latti!

Siis tuli St. Paulil pool tooni tõsisemaks võtta, sest algas närvesööv lindikerimine. Põhjuseks Christian Günteri tsenderdus, millele Mets koos vastasega peale tormas ning võimuvõitluses langesid mõlemad. Korduste põhjal olid Matthias Ginteri käed ka Metsa küljes, ent eestlase patt näis olevat tõsisem - ekraani ees käinud peakohtunik Timo Gerach määras St. Pauli kahjuks penalti. Palli taha läks Grifo, kelle madala katse luhtas Vasilj näiliselt probleemideta.

Freiburgi õhtu läks aga veel hullemaks. 45. minutil lasi Mets palli vastase poolele, St. Pauli vahetas ründekolmandikul mõned söödud ja pärast Saadi blokeeritud katset lõi Oladapo Afolayan seisuks 2:0.

Teisel poolajal demonstreeris seniste mängudega oma võrgust kuus palli korjanud St. Pauli oivalist koostööd just kaitsefaasis. Freiburg sai 64. minutiks vasakult äärelt karistuslöögi, mis tähendas vaid üht - kasti tuleb saata kaaslastele ründamiseks hea pall. Nii ka läks, ent St. Pauli kui joonlaua abil paika pandud liin nullis suluseisust löönud Philipp Lienharti tabamuse. Hiljem oli üks sarnane episood veel, kus jooksid selgesse suluseisu mitu Freiburgi meest.

St. Pauli lämmatas Freiburgi lõplikult 72. minutil: Saad sai St. Pauli kaitsekolmandikult üksinda jooksu ning ei teinud suurt numbrit ühestki vastu astuda üritanud kaitsjast ja lõi palli Noah Atubolu kätest väravasse. Kümmekond minutit hiljem rõõmustas Freiburgki korraks, ent jällegi löödi värav napist suluseisust. Niisiis märgiti lõpuvilega St. Paulile 3:0 võit, mis toob neile selle hooaja esimesed kolm punkti.

Seni üheksa punkti korjanud Freiburgi jaoks oli tegemist tänavuse teise kaotusega. Esimene? Tuli 1. septembril Müncheni Bayernilt (0:2). St. Pauli tõusis neljale punktile ja ohutsoonist välja.

RB Leipzig ei jätnud pärast kahte nende kaliibrit arvestades ebaõnnestunud mängu midagi saatuse hooleks. Benjamin Šeško viis matšis Augsburgiga omad ette 10. minuti kauglöögiga ning suurendas eduseisu viis minutit hiljem. Teisel poolajal panustasid selgesse võitu ka Lois Openda ja Šeškolt väravasöödu saanud Xavi Simons.

Nii Mönchengladbachi Borussia kui Stuttgart pääsesid viimasel minutil: neist esimene lõi 90+6. minutil võiduvärava, viimaseks pooltunniks vähemusse jäänud mullune hõbe päästis 90+7. minutil viigipunkti.

Freiburg - St. Pauli 0:3 (0:2)