Fääri saartele suurelt kaotanud Eesti U19 peatreener: peame võistkondliku kaitsetegevusega tegelema (1)

Neljapäeval sõprusmängus Fääri saarte eakaaslased 4:0 alistanud Eesti neidude U19 koondis jäi eile samale vastasele 1:4 alla.

Esimesel poolajal oli väljakul kaks võrdset võistkonda. Kui esmalt näis, et kompav ja tasavägine poolaeg lõppeb väravateta viigiga, õnnestus Fääri saartel sinisärke korralikult üllatada, kui 44. minutil läks kaugelt proovima Maria V. Johansen, kelle löök maanduski võrgus, kirjutab jalgpall.ee.

Fääri saared alustasid ka teist poolaega innukalt, kui Eestit õnnestus vasturünnakul nõelata ning 47. minutil tegi Malena Olsen seisuks 2:0. Eesti kaotusseis vähenes 56. minutil, kui Kirkeliis Lillemets läks inspireerituna avaväravast samuti kaugelt lööma ning oli ka täpne, sest pall lendas Fääri saarte puuriluku käte vahelt võrku. Viimase veerandtunniga õnnestus aga võõrustajatel veel kaks väravat lüüa ning eestlannadel tuli tunnistada vastase kolmeväravalist paremust.

Esimeses omavahelises mängus sai neidude U19 koondis kirja kindla 4:0 võidu. "Mängupildilt olid mõlemad mängud üsna sarnased. Esimeses mängus valdasime rohkem palli ja ka võimalusi oli rohkem, teises mängus olid vastasel natuke paremad üleminekud," rääkis Eesti U19 koondise peatreener Taavi Midenbritt.

Eesti neiud alustavad peagi EM-valikturniiri esimest ringi, kui 8. oktoobril kohtutakse Moldovaga ning kolm päeva hiljem on vastaseks turniiri võõrustaja Bosnia ja Hertsegoviina. "Peatreenerina sain Fääri saarte vastu peetud kohtumistest väga palju väärt infot. Suutsime hästi palli vallata ja ka ohtlikke rünnakuid tekitada, aga asi, millega peame tegelema ja fookust pöörama, on võistkondlik kaitsetegevus. Sügisesed mängud saavad olema hoopis teistsugused, eriti Bosnia ja Hertsegoviina vastu, kes on väga tugev võistkond," lausus Midenbritt.

Kuigi tulemusega ei saa peatreener rahule jääda, andis laager Midenbriti sõnul koondisele palju juurde. "Kindlasti ei ole rahul, kui kaotame Fääri saartele 1:4, aga võistkonnana tunnetame üksteist üha paremini ja saame tegeleda elementidega, mis meile probleeme valmistavad. Tüdrukud on kindlasti motiveeritud nende asjadega tegelema ja omavaheline koostöö on meil hea," võttis Midenbritt laagri kokku.