Hispaania pääses viimasel hetkel paari sentimeetriga, Haaland tümitas naabreid (0)

Hispaanlaste ootamatuks päästjaks kerkis karjääri esimese koondisevärava löönud Inigo Martinez. Foto: Scanpix / EPA / Lukas Kabon

Rahvuste liiga esimene mänguvoor on toonud kaasa hulgaliselt üllatusi, sest mitu suurriiki on juba punkte kaotanud - Itaalia, Belgia ning suurimate üllatustena ka Inglismaa ja Prantsusmaa, kes jäid alla vastavalt Ungarile ja Taanile. Nüüd oleks ebaõnnesõdurite reaga äärepealt liitunud ka Hispaania, kuid võõrsil õnnestus neil Tšehhi vastu 2:2 viik päästa alles viimasel mänguminutil.

Tšehhi läks kohtumist juba neljandal minutil juhtima, sest Dani Carvajal eksis suluseisulõksu tegemisel ja Jakub Pešek lükkas palli segamatult väravasse. Avapoolaja üleminutitel seadis Gavi aga kavala löögiga jalule viigi. Teise poolaja keskel eksisid Hispaania kaitsjad jälle sama rängalt, Eric Garcia ei suutnud vahelt lõigata Vaclav Cerny söötu Jan Kuchtale ning jooksu pääsenud tšehh tõstis palli efektselt üle vasturutanud Unai Simoni väravasse.

Tšehhid suutsid 2:1 eduseisu hoida viimase mänguminuti alguseni. Siis sai äärelt antud tsenderdusele pea vahele Inigo Martinez, pall lendas põiklatti ja põrkas sealt alla ning väravast eemale, kust Tomaš Vaclik selle sülle noppis. Joonekohtunik näitas aga väravat ning olukorra üle kontrollinud VAR nõustus - ammendavat telekordust ei pakutud, kuid olemasolevate järgi käis pall tõesti napilt üle väravajoone ning Hispaania pääses Prahast tulema raske viigipunktiga. Nii Gavile kui ka Martinezile oli seejuures tegu elu esimese koondiseväravaga.

Teises sama grupi kohtumises ei jätnud Portugal kodus mingit võimalust Šveitsile, lüües neli vastuseta väravat. Kaks tabamust sai kirja Cristiano Ronaldo, kasvatades oma koondiseväravate saldo 117 peale.

B-divisjonis oli Serbia kodus 4:1 parem Sloveeniast, kuid kaks viimast väravat löödi alles lõpuminutitel. Alagrupi liider on kahe vooru järel aga täiseduga Norra, kes sai tabelisse kolm punkti tänu 2:1 võidule naaberriigi Rootsi üle. Skoori tegid vaid mehed, kes mängivad uuel hooajal Manchesteri klubide eest - suvel Cityga liitunud Erling Haaland avas esimese poolaja keskel penaltist skoori ja lisas teise poolaja keskel teisegi värava, Unitedi särki kandva Anthony Elanga tabamus üleminutitel oli rootslastele väike lohutus.

C-divisjonis jätkub põhjaiirlaste mõõn, mõne päeva eest Armeenialt saadud 0:1 kaotusele lisandus nüüd Küprosel tehtud 0:0 viik. Gruppi juhib täisedu ehk kahe võiduga Kreeka, kes sai tänu Anastasios Bakasetase tabamusele võõrsil 1:0 jagu Kosovost. Võõrustajad lõpetasid mängu üheksakesi, sest 72. minutil sai teise kollase kaardi Fidan Aliti ning üleminutitel näidati otse punast kaarti Arijanet Muricile.

Vägevas hoos on Gruusia, kes võitis avavoorus 4:0 Gibraltarit ja lisas sellele nüüd 5:2 võidu Bulgaaria üle. Üheksa löödud väravaga ollakse seejuures praegu kogu Rahvuste liiga kõige reslutatiivsem võistkond. Teises sama grupi mängus sai Põhja-Makedoonia võõrsil oodatult 2:0 jagu Gibraltari koondisest.