Iga Erling vajab oma ellu üht Kevinit: Haalandi viiest väravast neljale oli abiks De Bruyne (1)

Kui De Bruyne söödab, siis Haaland lööb. Väga lihtne. Foto: Scanpix / Justin Tallis / AFP

Manchester City kulges kerge vaevaga karikavõistluste veerandfinaali, kui võõrsil seljatati Luton Town 6:2. Cityga koos läks järgmisesse ringi üks esiliigaklubi, kes tegi Premier League'i meeskonnale tuule alla.

Karikakaitsja City läks Lutoni vastu juhtima juba kolmandal minutil, kui Matheus Nunesilt läbisöödu saanud Kevin De Bruyne viis palli värava ette, kuhu sööstis Erling Haaland, kes palli võrku kõmmutas.

Veerand tundi hiljem sahises Tim Kruli seljatagune jälle. Stefan Ortegalt keskringi söödu saanud Haaland jättis kera Belgia partnerile, kes toimetas selle kaitseliini taha nii, et norralane pääses Kruliga silmitsi ning mõni sekund hiljem oli pall väravas.

40. minutil suurenes City edu kolmeväravaliseks ja pole vaja kolm korda arvata, kes oli lööja ning kes söötja. Mõistagi läks De Bruynelt kaitseliini taha järjekordne pall, mille Haaland omale võttis ja karistusalasse jõudes üle Kruli tõstis. Kübaratrikk nii Haalandile kui De Bruynele!

Kuigi avapoolaeg oli külaliste jaoks väga roosiline, siis jääb seda natukene varjutama 38. minutil tehtud vahetus, kui vigastada saanud Jack Grealish pidi mängu pooleli jätma.

Poolajavile eel lõi Luton kodupubliku rõõmuks ühe värava tagasi, kui Bernardo Silvast möödunud Jordan Clark keerutas palli ligi 30 meetrilt ristnurka nii, et Ortega jäi seda vaid silmadega saatma.

Vaheaja eel momentumi omale haaranud Luton kasutas selle ära uue kolmveerandtunni algul, kui Ross Barkley viskas palli varbaga Silva selja taha, kuhu jõudis Clark, kelle löök puuris lõpetas. Siiski jõudis Luton oma viigitabamusest unistada vaid kolm minutit, kui De Bruyne söötis neljandat korda Haalandil kõhu täis ning City oli taas kahe tabamusega ees.

58. minutil oli Manchesteri klubi eduseis jälle kolmeväravaline, sest Haaland oli viiendat korda täpne, ent sel korral polnud söötjaks De Bruyne, vaid Silva.

City andis 72. minutil mõista, et viie kolliga nemad ei piirdu, sest Krul jäi karistusala tagant teele pandud Kovacici kuuli vastu jõuetuks. Pärast seda otsustas Pep Guardiola, et põhitegijate tööpäev on lõppenud, tuues väljakule neli uut meest, kellelt väravalisa ei tulnud.

Tänavu esiliigas palliv 2016. aasta Inglismaa meister ja kolme aasta tagune karikavõitja Leicester City vajas Bournemouthi alistamiseks Abdul Fatawu 105+1. minuti tabamust. Blackburn Roversi ja Newcastle Unitedi vastasseis sai põneva lõpp-punkti penaltiseerias, kus oli parem kõrgliigaklubi.

Bournemouth - Leicester City 0:1 (0:0; 0:0; 0:1)
105+1. Abdul Fatawu

Blackburn Rovers - Newcastle United 1:1 (0:0; 1:1; 1:1)penaltitega võitis Newcastle 3:4