Ikka Pukki, ikka Soome: juubeldav soomlaste armee sai Lillekülast lõpuks oma tahtmise (hinda mängijaid!) (26)

Foto: Liisi Troska

Eesti rahvuskoondis pidas Lillekülas Soomega võrdselt sammu 90 minutit, kuid mitte rohkem: Teemu Pukki värav andis põhjanaabritele enam kui 3000-pealise fänniarmee taas magusa 1:0 võidu.

Martin Reimi mängueelsed jutud rünnakule asumisest ei olnud suusoojaks - Eesti hülgas meid ligi kaks aastat truult teeninud viiemehelise kaitseliini ja joondus väljakule sisuliselt 4-1-4-1 asetusega. Oma võimaluse sai tipuründes Rauno Sappinen ja poolkaitses Konstantin Vassiljevi kõrval Sander Puri ehk kaks meest, kes hiljuti isuga võrke sahistanud.

Sedakorda suutsime ka esimesel veerandtunnil värava puhtana hoida, kuigi formatsioonimuudatusega kaasnesid teatavad kasvuraskused. Soomlastel oli kohati ruumi keskväljalt palliga üles joosta, kuid Mihkel Aksalu väravale üleliia ohtlikuks ei saadud. 

Vaikselt hakkas meiegi mäng ründekolmandikul sujuma. Vassiljevi terav karistuslöök äärelt vihises värava eest läbi; kaks minutit hiljem jõudis pall kontrarünnakul läbi Henrik Ojamaa ja Ken Kallaste oskusliku tegutsemise taas Kostjale, kes löögipette järel 20 meetrilt jalga proovis, kuid õige napilt mööda lõi. Veel mõni minut ja karistusala joonelt testis Lukas Hradecky valmisolekut Sander Puri, taas tegi kvaliteetse eeltöö Ojamaa.

Avapoolaja keskpaigast läks mäng siiski sujuvalt soomlaste kätte. Aksalu väravale üleliia ohtlikuks ei saadud, kuid puurilukk pidi paaril korral tõrjetööga tegelema ja 32. minutil kolksus ka post. Seda küll pigem nii, et süda lööke vahele ei jätnud - Sergei Zenjov kinkis soomlastele karistusala nurgast rumala karistuslöögi, mille keskkaitsja Joona Toivio lähemasse posti virutas.

Poolaja lõpus avanes hoopis hiilgav võimalus meile, kui Leverkuseni Bayeri mees Hradecky palli rusikatega vaid Kostjani klaaris. Hirmus pauk Kostja jalast oli juba Soome kindamehe selja taga, kuid üks kaitsjatest oskas end täpselt palli lennule ette sättida. 

Teine poolaeg algas luuravamalt, kumbki pool ei soostunud end liigselt avama, oodates vastase eksimust. Poolaega läbivalt oli Eestil teravam parem äär, kust mõned madalad pallid kasti läkitati, kuid õigel ajal ei olnud õiges kohas ründajaid - ei Sappineni ega hiljem teda vahetanud Ats Purjet.

Põhjanaabrid aga küünitasid üha selgemalt taktikepi järele. Soomlaste kangelane Teemu Pukki oli mitmel korral ohtlikult läbi pääsemas, kuid Nikita Baranov tegutses Norwichi ründaja vastu suures osas eeskujulikult. 

Ühe mängu võtmeotsuse tegi ka inglasest kohtunik Craig Pawson. 70. minutil lendas Paulus Arajuuri meie karistusala lähistel ohtlikult sisse Taijo Tenistele, kuid alguses juba tagatasku poole sirutanud vilemees otsustas pärast kolleegidega arutlemist, et olukorras piisab kollasest hoiatuskaardist.

Ja lõpp kuulus siiski Soomele. 86. minutil riputas Glen Kamara pehme palli tagumise nurga suunas, kuid Aksalu näpud olid hiilgavalt vahel; vahetusestki tõid soomlased ette Eero Markkaneni torniomadused, Reim aga võttis ära Kostja loova väljundi ja tõi sisse Marek Kaljumäe. Ja siis juhtus. Esimene üleminut, Pukki leiab läbisöödu järel vajaliku ruumi ja esimeses postis lipsab pall Aksalu käe alt sisse. 0:1. Jälle.

Soome võttis Rahvuste liigas juba kolmanda järjestikuse võidu ja jätkab jahti EM-piletile, sinisärgid aga saavad uue võimaluse esmaspäeval Ungari vastu. Et madjarid jäid täna 0:1 alla Kreekale, on see mäng kohustuslik võita, kui tahame C-tasandile jäämise nimel veel võidelda.

Protokoll:

12. oktoobril kell 21.45 A. Le Coq Arenal

Eesti - Soome  0:1 (0:0)
90+1. Teemu Pukki

Hoiatused: 31. Sergei Zenjov, 53. Henrik Ojamaa, 88. Artjom Dmitrijev - 4. Tim Sparv, 70. Paulus Arajuuri
Mänguolud: +15, selge ilm; muruväljak ideaalses seisukorras
Pealtvaatajaid: 8087
Peakohtunik: Craig Pawson
Abikohtunikud: Lee Betts, Ian Hussin
Neljas kohtunik: Edward Smart (kõik Inglismaalt)

Statistika (Eesti:Soome):

                       I pa   II pa   Kokku
Pealelöögid            4:10   4:10     8:20 
Pealelöögid väravale   3:4    1:3      4:7
Postid/latid           0:1    0:0      0:1
Nurgalöögid            1:3    0:2      1:4
Suluseisud             1:0    0:0      1:0
Vead                  10:7    6:12    16:19

Eesti: Mihkel Aksalu, Ken Kallaste, Joonas Tamm, Artjom Dmitrijev, Nikita Baranov, Taijo Teniste, Henrik Ojamaa, Sander Puri, Konstantin Vassiljev (88. Marek Kaljumäe), Sergei Zenjov (60. Siim Luts), Rauno Sappinen (71. Ats Purje).
Varus: Sergei Lepmets, Marko Meerits, Gert Kams, Artur Pikk, Madis Vihmann, Marek Kaljumäe, Henri Anier, Ats Purje, Brent Lepistu, Ilja Antonov, Siim Luts.

Soome: Lukas Hradecky, Paulus Arajuuri, Joona Toivio, Robin Lod, Teemu Pukki, Rasmus Schüller (72. Glen Kamara), Pyry Soiri (62. Petteri Forsell), Tim Sparv, Jere Uronen, Jasse Tuominen (87. Eero Markkanen), Jukka Raitala.
Varus: Jesse Joronen, Anssi Jaakkola, Albin Granlund, Sauli Väisänen, Glen Kamara, Simon Skrabb, Eero Markkanen, Markus Halsti, Petteri Forsell, Juha Pirinen, Thomas Lam, Rasmus Karjalainen.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
3
3
0
0
3:0
9
2.
3
2
0
1
3:2
6
3.
Ungari
3
1
0
2
2:3
3
4.
3
0
0
3
0:3
0
SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
Fotograaf: OLIVER TSUPSMAN
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Laura   •  
(91.129.101.***)
REIM OUT!
Wtf   •  
(2001:7d0:8404:ed80:ec1.***)
Kaan peal???!!! , Reim, võta kokku ennast, isegi intervjuus põled. Kaan on sul ajus, et sa Vassiljevi välja võtad. Kaas ja kaan on erinevad asjad.
..   •  
(85.253.101.***)
Wtf, viie kaitsjaga mängud peavad ära lõppema, mina enne vutti ei vaata kui mängime uuesti 3-4 kaitsjaga..
kivisild   •  
(90.191.247.***)
kivisild out !
to ..   •  
(85.253.104.***)
Kust otsast me 5 kaitsjaga mängisime?
Kaitsja   •  
(86.110.32.***)
Martin, lootsin et sa ikka asja jagad.... aga panna tippu pisike liikumatu võitlusvõimetu post, no camon ja eestil pole enam rünnakut üldse, poolajal oli juba pilt nii selge, et siin oleks pidanud vahetama, sest polnud ennem näinud et seal üleval selline tühjus ja vaikus ja võitlusvõimetus valitseb.... aga ega polnud ka mängu kui sellist, soome oli taktikaliselt peajagu üle... no ja tagatipuks mitte enam üritada, tuua sisse kaitsev mängija ja saada tala, selle asemel et tuua ründavat tugevust ning kindlalt oleks tekkinud lõpus Vassiljevi pealt variante... sest võita oli, aga kaotada polnud enam midagi. Martin & co, täna kaotasid sina!
zenjov out   •  
(91.129.103.***)
kaua tra kestab selle vene spiooni solgutamine koondises. mitte kunagi hümni ei laula ja toodab ainult sitta
To to..   •  
(91.129.96.***)
me mängisime 9 kaitsjaga...+VV
Ats   •  
(80.235.33.***)
Mõni vend siin peab vist nägemist kontrollima. Meil oli 2 keskaitsjat täna, ehkki Tamm tegi üsna kehva mängu, nii et koos äärekaitsjatega oli kokku pmst 3,5 kaitsjat.
motm   •  
(90.191.247.***)
ojamaa
corner   •  
(2001:7d0:894a:e580:685.***)
kahjuks nõudis rahvas eelmise treeneri lahkumist(ka mängijad). Soome on tõestanud.et nüansid on tähtsad.
Gh   •  
(46.39.144.***)
#Pohlakout
Pohlak on 25 aastat Eesti mängijate arengu eest vastutanud. Reim või kes iganes saab ainult neid kasutada.
Asi pole Reimis ega Pehrssonis vms.
Pohlakus. #Pohlakout
corner   •  
(2001:7d0:894a:e580:685.***)
Pohlak ei ole süüdi ,et mängijal katus ära sõidab või ta joosta ei jõua.
Gh   •  
(46.39.144.***)
Polegi, kuid keskmises tasemetuses küll. Asi pole ühes mängus ega ühes situatsioonis, pilt on suurem.
antipohlad   •  
(82.131.86.***)
Muutust on vaja, isegi kuii see muutus toob kaasa languse, siis on see orientiiriks, et tajuda erisust.
Kogu see jutt arendamisest ei päde, see ei toimi ja ei toimi sest pole mehi kes lõhkiste põlvede kiuste teeks øhtul veel ühe trenni juurde.
corner   •  
(2001:7d0:894a:e580:685.***)
Teil kõigil on omamoodi õigus,aga koondis see on fän,kui mõned isegi suud ei maiguta,kuidas siis saab olla ühe asja eest väljas.
Kivisild   •  
(91.129.97.***)
Janno ainuke vend, kes üldse aru saab kuidas asjad käivad..
eh   •  
(85.253.168.***)
eh teid, eesti jalgpall on koguaeg ju selline olnud.
Põmst võiks aru saada, et jalgpall on kiirete inimeste mäng. Juhtmed ja jalad peavad olema kiired. Selliste isikute baasil võib midagi luua.
Aga sellidel, kes iial kaitsest ei vabane, võiks ka briljantne tehnika olla (mida eestlastel kah ei ole), aga mängida hea tulemusega lihtsalt on võimatu. Võivad tekkida mõned kobad võimalused mängu jooksul, aga võimalusi järjekindlalt luua ise, teadlikult - see on võimatu. Kui mängija pallini ei jõua, või kui hädaga jõuab vaid seda puudutama, siis pole tegelikult selles mängus rahvusvahelisel tasemel essugi teha. Meistriliigas võib sörkida küll ja sellest ka piisab.
To zenjov out   •  
(91.129.96.***)
jah jah spioon ja üldiselt on see Putin on süüdi kõiges ))) kas sa oled loll või
nazzi
Zenjov oli üks parimaid. töötas kaitset rohkem kui kaitsjad. Aga rünnak ei ole selles meeskonnas...
Noh... kui rünnak meil ei ole see on Putin süüdi ka...)))
Jätke neelde   •  
(82.131.23.***)
POOLEL TEEL HOBUSEID EI VAHETATA! Kohtume 25 aasta pärast!!!
kv.   •  
(90.191.227.***)
jupats panna tippu,Reim see on sinu poolt suur mööda laskmine.Eestis leidub küll häid ründajäid,kes oskavad palju väravaid lüüa.
Fänn   •  
(46.39.158.***)
Oli selline tunne , et Eesti mängis võõrsil eile. Soome fännidele respect!
to fänn   •  
(82.131.61.***)
On see ime?
Martin   •  
(86.110.32.***)
eestis on ainult üks mees kes suudab tippkaitsjatega mürada, sa ju tead, hoia teda väljakul... ja tee tööd, et meeskond otsiks ja ka aitaks teda kolli löömisel
to Martin   •  
(2001:7d0:8b1f:7280:193.***)
kas Heroli maagia?
to to Herol   •  
(90.191.227.***)
Ta peab kõvasti pingutama.

Sisene
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Tammeka võttis haavatud Kaljult punkti, aga jättis võidu penaltipunktile
FLORIANA - FLORA
EESTI NAISKOND VÕITLES VENEMAAGA
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Kas Flora vääris malakat või mitte? Taskuhäälingus läks löömaks!
SILM PEALE!
Karl Andre Vallner: mu eesmärk ei ole olla nõrgemas klubis põhiväravavaht, kel on hästi palju tööd
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
20
14
0
6
50:23
42
3.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
4.
Nõmme Kalju FC
20
12
3
5
39:12
39
5.
Viljandi JK Tulevik
20
9
0
11
25:36
27
6.
Tartu JK Tammeka
21
6
6
9
22:32
24
7.
JK Narva Trans
21
5
5
11
20:31
20
8.
FC Kuressaare
21
4
6
11
20:42
18
9.
Tallinna JK Legion
21
4
5
12
14:36
17
10.
JK Tallinna Kalev
21
2
3
16
10:53
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
42
Tallinna FCI Levadia
41
Nõmme Kalju FC
39
Viljandi JK Tulevik
27
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
FC Kuressaare
18
Tallinna JK Legion
17
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK