Jaht esimesele Balti turniiri triumfile algas Eesti jaoks viigiga Leedu vastu (endine Levadia mees lõi Leedu viigivärava!) (0)

Koondis enne tänast mängu. Foto: Eesti saalijalgpall / futsal Facebook

Täna algas Šiauliais seitsmes saalijalgpalli Balti turniir, kui avamängus leppis Eesti 2:2 viiki korraldajariigi Leeduga. Otsustava värava lõi Leedu eest 2014. aastal Levadias mänginud Arsenij Buinickij.

Kodumeeskond läks juhtima juba viiendal minutil, kui Eesti kaitseliin ja ka väravavaht üle mängiti ning Justinas Zagurskas palli tühja võrku veeretas.

Avapoolaja lõpus sai Eesti surve peale. Stepan Tšernoussov saatis palli posti, Pavel Rubel ning Aleksandr Starodub omasid samuti väga ohtlike olukordi, kuid neid ära ei löödud ja puhkama mindi leedukate eduseisul.

Teise poolaja alguses aga mängiti standardolukord osavalt lahti ning eemalt vajutas tugeva löögi võrku Maksim Aleksejev. Mõned minutid hiljem pani Aleksei Panin ilusa eeltöö järel terava palli värava ette, kust Aleksejev juba teise lõi.

Lõpp oli õnnelikum siiski leedukate jaoks, sest 37. minutil lõi mõne aasta eest Levadia hingekirja kuulunud Buinickij penaltist viigi tabloole. Mõned sekundit enne lõpusireeni käis pall veel Eesti värava postis, kuid võrk enam ei sahisenud.

Homme on Eesti vastaseks kell 16.30 algavas matšis Läti. Turniir kulmineerub Läti – Leedu mänguga neljapäeval kell 18.30.

Leedu - Eesti 2:2 (1:0)
5. Justinas Zagurskas, 37. pen. Arsenij Buinickij - 25., 28. Maksim Aleksejev

Leedu: Marius Šalkauskas, Aurimas Skurdelis, Jurij Jeremejev, Albert Voskunovic, Erikas Vainoras, Marius Šalkauskas, Arsenij Buinickij, Pavelas Smolkovas, Mantas Makutunovicius, Justinas Zagurskas, Eisvinas Utyra, Tomas Bucma, Lukas Sendžikas, Aleksandras Krasauskas.

Eesti: Nikolai Pulkkinen, Erik Grigorjev, Aleksei Panin, Pavel Rubel, Stepan Tšernoussov, Mark Boskin, Sergei Kostin, Kristjan Paapsi, Robert Veskimäe, Andrei Antonov, Maksim Aleksejev, Aleksandr Starodub, Edwin Stüf, Anton Lahmanov.