Kasper Elissaar: Eesti tegi staaridel selja prügiseks ja täpselt nii ongi! Oma vabandustega võite kukele minna (27)

Eestlased kerkisid teisipäeval Lillekülas Horvaatia staaridest kõrgemale ja selles võivad viimased vaid iseennast süüdistada. Foto: Imre Pühvel

Seda, mis juhtus märtsikuu viimase teisipäeva õhtul Lillekülas, teavad kõik. Eesti võitis maailma 16. koondist Horvaatiat 3:0. Ma rõhutan: Eesti lõi kolm väravat, Horvaatia lõi null. Ja ärge üritagegi tulemuse tähtsust vähendada, sest seda võitu ei võta ära miski!

Jah, tegu ei olnud valikmänguga, aga mis siis? Punkte ei olnud tõesti mängus, aga platsil olid kaks rahvuskoondist, kes pidasid maavõistlust. 22 meest vastakuti esindasid oma riiki. Olen kuulnud väiteid, et Horvaatia mängis lõdvalt, ei tahtnudki väga midagi teha. Sellega ma nõus ei ole. Esimesel poolajal näitas Horvaatia korralikku sisu ja kui teisel poolajal kadus neil tahe, siis juhtus see Eesti hea mängu tulemusel.

Ükski profijalgpallur ei lähe väljakule kaotama ja kui keegi kaotab isu, on see vastase töövõit. Tipptasemel näeme tihti, et mõne jalgpalluri kõige konkreetsem ülesanne väljakul ongi vastase võtmemängijalt isu röövimine. Kui eelmisel aastal vastased Konstantin Vassiljevilt tuju röövisid ja Eesti mäng ei sujunud, ei õigustatud seda sellega, et tegu oli maavõistlusega. Kui Eesti viigistas Maltaga, ei öeldud, et Eestil ei pidanudki motivatsiooni olema FIFA tabeli järgi endast nõrgemaga kohtumisel. Eesti oli sitt ja kehv ja täpselt nii oligi. Eesti ise oli oma kaotuses süüdi. Ja Horvaatia eilses kaotuses on süüdi nemad ise, mitte ükski muu asi.

REKLAAM

Ometi eilse mängu järel kukkusid staarid otsima vabandusi. Milano Interi ääreründaja Ivan Perišic ütles: "Siia nendesse tingimustesse tulek oli mõttetu. Mängisime väljakul, mida võib vaevu professionaalse kohtumise jaoks sobivaks pidada. Pole mõtet siin mängida. Peame oma vastaseid ja tingimusi hoolikamalt valima, sest muidu võime lisaks Pjacale veel kellegi kaotada." Kulla Perišic, väljak ei olnud süüdi selles, et Pjaca end vigastas. Ega ei olnud süüdi ka ükski eestlane. Seda ütlen kuue vaadatud korduse järel. Jalgpallis juhtub selliseid asju ikka ja see on paratamatus, mis mänguga kaasa käib. Muidugi on mul kahju, kui ükskõik milline vutimees trauma saab, aga kogu see jutt on üks suur lati alt läbijooksmise õigustus. Oskamatus kaotada.

Ma toon välja mehe mängueelsed kommentaarid. "Me mängime Horvaatia eest ja peame andma 100% ja homme seda ka teeme. Tänapäeva jalgpallis ei ole lihtsaid mänge. Peame olema täielikult keskendunud ja andma endast kõik, sest ainult nii saame homme võita," ütles ta esmaspäeval. Talt küsiti, kas väljaku olukord võib mängu mõjutada. Perišic vastas: "Ma ei usu, et see mingi suur probleem oleks." Ja ometi 0:3 tappasaamise järel on just väljak süüdi, et Eesti neilt isu röövis ja Mihkel Aksalu ning Marko Meerits heade tõrjetega hiilgasid.

Selline käitumine on lihtsalt nõrk! Samas Horvaatia keskkaitsja Domagoj Vida näitas palju mõistlikumat suhtumist: "Mul on kahju, et me fänne alt vedasime. Õnnitlused Eestile selle võidu eest! Peame sellest õppima ja ilmselt on hea, et saime selle maavõistluses. Nüüd see toob meid maa peale tagasi ja peame jätkama töötamist veelgi kõvemalt. See oli väga halb päev ja erinevad kokkusattumised muutsid selle veelgi negatiivsemaks."

Selle eest, et eestlased eile Real Madridi mehelt Mateo Kovacicilt tuju ära võtsid ja ta mängu neutraliseerisid, tuleb kiita meie mehi. Foto: Imre Pühvel

Eesti inimeste suust kuulsin samuti, et see tulemus ei loe midagi, sest punkte ei olnud mängus. Ma ei nõustu sellega eeltoodud põhjusel, et kui vastamisi lähevad kaks riiki, siis nad esindavad oma rahvast ja kodumaad. Kui me 15 aastat tagasi võitsime Venemaad, oli see suur psühholoogiline võit. Jah, eilne võit ei aita meid MM-ile või EM-ile, aga tulemusena pakub see meile rõõmu, mis ongi sportmängu ülesanne.

Lisaks kuulsin Eesti inimeste suust jutte, et tulemus ei loe midagi, sest Horvaatia ei mänginud oma põhikoosseisuga ja nad tulid Tallinnasse ainult 16 mängijaga. Mida see muudab? Eesti ja Horvaatia vutiliitude kokkulepe oli selline, et mõlemad meeskonnad on kohal oma parima rivistusega. Kui tiheda mängugraafiku või vigastuste tõttu tuldi siia hõredama satsiga, võib seda ainult neile ette heita, et nad Eestit alahindasid. Tuletan meelde: mängisid maailma edetabeli 16. ja 119. riik. Kui ütlete, et Horvaatial jäi mitu põhimeest kõrvale, siis sama võib ju öelda ka Eesti kohta.

Kui seate ideaalseks koosseisuks valikmängus osalevaid mehi, siis võrreldes Eesti eelmise ülitähtsa valikmänguga puudus põhirivistusest viis mängijat! Viis! Sellest ei räägi keegi. Jah, võib-olla meil ongi mitmeid sarnase tasemega mängumehi, aga sama on ju Horvaatial. Seega tinglikult võiks öelda, et eile mängisid kaks B-koondist, aga saate isegi aru, kui jaburalt see väide kõlab. Ehk kogu selle nurga alt lähenemine tulemuse alavääristamiseks või tähtsustamise vähendamiseks ei toimi. Lihtsalt ei toimi.

Toon veel korra välja mõlema meeskonna algkoosseisud mängijate koduklubide kaupa.

Horvaatia: Gent (Belgia), Besiktas (Türgi), Zagrebi Dinamo (Horvaatia), Kiievi Dünamo (Ukraina), Napoli (Itaalia), Rijeka (Horvaatia), Real Madrid (Hispaania), Inter (Itaalia), Sporting Gijon (Hispaania), Hoffenheim (Saksamaa), Juventus (Itaalia).

Eesti: SJK (Soome), Sogndal (Norra), Kristiansund (Norra), Liverpool (Inglismaa), Korona (Poola), Viking (Norra), Kalju (Eesti), Fulham (Inglismaa), Kalju (Eesti), Bohemians (Tšehhi), Inverness (Šotimaa).

Klubide paremusjärjestusega võite tutvuda siin ja liigade omaga siin.

Teisisõnu: Eesti võttiski eile tati ja tahtejõuga selle imelise võidu ja selle eest saab vaid kiita Martin Reimi ja kõiki koondislasi. See, mida tegi Horvaatia platsil või selle kõrval, on nende enda mure. Eesti sai seljavõidu ja tulemuse, mis jääb meile alatiseks. Eesti ei võitnud punkte, aga tegi selja prügiseks maailma tippkoondisel ja täpselt nii ongi.

Jalgpall ongi ju loodud selleks, et rõõmu pakkuda. Nautigem!

Alates tänasest on Soccernet.ee lehel tagasi arvamuslood ja kommentaarid. Teisisõnu vahepeal "Eesti vuti mõttekojas" olnud sisu kolib tagasi portaali. Põhjuseks külastajatele arvamusliku sisu kättesaamise lihtsamaks tegemine - et ei peaks eri keskkondade vahel liiklema. Seega lähiajal läheb blogi veebileht kinni, kuid kogu seal oleva sisu tõstame ümber portaali rubriigi "Arvamus/kommentaar" alla, millele pääseb ligi siit.

Kommentaarid

Tase   •  
(176.46.5.***)
minu silmis präegu soccerneti tase langes.
väga palju langes.
Juve:)   •  
(194.150.65.***)
Noored horvaadid ja SÕPRUSKOHTUMINE , Belgia tuleb ja siis saab näha taset.
GK   •  
(213.35.155.***)
Väga hea meel võidu üle ja kahju, et tegemist polnud valikmänguga.
Aga miks Soccernet sellist halamist siia kirjutas, sellest ma ei saa aru :/
Loodan, et kui järgmised kodumängud ka mängitud saavad siis peale igat mängu tuleb ka selliseid emotsionaalseid artikleid :)
Õige jutt!   •  
(62.65.222.***)
Olen täiesti nõus autoriga! Väga hea arvamuslugu! Kiitus.
To õige jutt   •  
(176.46.5.***)
ilma ropendamiseta oleks ka saanud
aga jutt õige tõesti.
:/   •  
(82.37.144.***)
wtf did i just read. Ilge hala.
Lollakas   •  
(217.71.44.***)
See kasper võiks oma tatise suu kinni panna parem! Kui oleks eesti kaotanud mida sa siis oleksid kirjutanud ? Tropp
sanderk   •  
(212.47.20.***)
Neile, kes räägivad justkui ei kuuluks see kirjutus soccernet'i või viib taset alla. Minu meelest on arvamusartiklite avaldamine ka muude väljaannete juures levinud nähtus. Samuti asjaolu, et arvamusartikli autoriks on meediaväljaande toimetaja, pole minu meelest unikaalne nähtus.
oll   •  
(188.0.48.***)
Enamik eelpool kommenteerijaid on nagu enamik netikommentaatoreid üldse Eestis kahjuks ja saavad oma väikest ego siis paisutada. Minu arust on jutt õige. Kui Eesti viigistas San Marinoga, siis selle eest saadi mehiselt puid alla ja asja eest. Nüüd võeti võimas võit Horvaatia üle ja see on igal juhul super tulemus ja väärib ainult kiitust. Eesti võitles südikalt ja mängis horvaadid lihtsalt üle. Kohtunik ei aidanud ja horvaadid olid ise ka kehvad. Muidugi kahju, et see valikmäng ei olnud. Aga see on kindlasti Eesti top 5 mängude hulgas. Lisaks tooks väkja 2:2 viigi Hollandiga. 3:1 võidu Serbia üle, samuti 2:0 võidud Belgia ja Uruguai üle. Enesekindlusele andis see kindlasti kõvasti juurde. Edu Eesti koondisele ja loodame, et edaspidi läheb ka valikmängudes hästi!
Uskumatu   •  
(193.40.148.***)
Minu arust see tekst ongi siia kirjutatud sellepärast, et meie, eestlaste, positiivsust koondise vastu tõsta ning näidata, kui tugev mäng ja suur võit see tegelikult oli, sest tõesti oli peale mängu palju kuulda vabandusi, mis vähendavad Eesti võitu Horvaatia üle. Väga vinge lugu, Kasper!
Sündmus№1   •  
(91.131.189.***)
Rahvas vajas kompfeki,
ja ta sai seda!
Ilusad mängud Eesti kondise esituses
on tükikaup.....orgasm ei ole igavene,
nii et järgmine kord - aasta pärast)))))))
Mr.Maximus   •  
(2001:7d0:83b4:fe80:a9e.***)
Ei maksaks niiväga leili minna horvaatia mängjate arvamustest ja ega sellest eesti võidustki ei maksaks niiväga puhevile minna , oli tore mäng aga vaatame ,mis homne toob
Robot   •  
(2001:7d0:82c8:af80:406.***)
Kasper, hinga sisse-välja nüüd. Keegi polegi väitnud, et see võit on mõttetu, vaid et see pole üks Eesti jalgpalliajaloo vägevamaid saavutusi, nagu siin-seal juubeldatakse. Mõõdad kõike emotsiooni ja rõõmu järgi – mulle näiteks annabki 3 punkti valikmängus (kasvõi Leedu üle), kus on midagi päriselt kaalul, suurema positiivse laengu kui võit Horvaatia üle sõprusmängus. Samamoodi pole ma kunagi aru saanud, miks seda võitu Venemaa üle sedasi haibitakse – 3-1 võõrsil Serbia vastu kaalub selle (mu jaoks) kümnekordselt üle.
madis   •  
(84.50.173.***)
Olgu, kuidas on - võit Venemaa üle on ja jääb kuni suurema võiduni russide üle suurimaks võiduks Eesti jalgpalliajaloos. Ülbed Vene koondise toetajad pandi koos russide koondisega kotti.
maailmamestarif   •  
(212.119.133.***)
kas mitte u19 kunagi neid siin niisamutu ei loputanud ja kuskil peale seda veel meie noored nendega viiki ei mànginud? àrme alahinda eestlasi!
Jaak   •  
(2001:7d0:81d2:3b80:d8d.***)
hea artikkel, Kasper. Just eriti hästi illustreerivad toimunut välja toodud horvaadi tsitaadid enne ja pärast mängu. Proff mai äss! Selge see,et võime ennast nüüd 10 korda horvaatidega uuesti joonele panna ja seda vaevalt niisama enam juhtub, aga see ei vähenda võidu kaalu.

Kahju oli tõesti eile staadionilt lahkudes kuulda juba kuidas see või pole ikka see jne. Sellistest troppidest on lihtsalt kahju. Õppige nautima väikesi võite, küll siis tulevad ka suured ja kui ei tule, siis vähemalt elate ise kauem kui positiivsemalt mõtlete ja ehk ei pea iga kord tuju tõstmiseks silmini alkot täis tõmbama end. Ludrid!
Nii elamegi.....   •  
(91.131.189.***)
Nagu teatris:Kord hea lavastus,kord halb
Teater sellegii polest kinni ei panda.
kuid teatrirahvas vajab enamat
LeeMarx   •  
(2001:7d0:854d:e680:d80.***)
Hästi öeldud Kasper.
Staartoimetaja...   •  
(2001:7d0:8310:9280:b51.***)
...võiks ise putsad panna ja Arenasse mängima minna.
Rahvaliiga suvel muru ikkagi parem kui selline rannajalgpalli väljak.
Täname et keegi muu peale Pjaca pole tõsiselt vigastanud.
PauKa   •  
(85.253.228.***)
Kohe näha, et EJL on soccerneti portaali kontrolliv :D
Heix   •  
(194.150.65.***)
ELISAAR! Tore muidugi,et vöitsime ning lisaks näitasime ka head mängu,kuid ära nüüd nii taevasse ka lenda,sest kardan,et peale mängu Belgiaga kukud sealt kolinaga alla
Sedaet   •  
(85.196.217.***)
Kuidagi väga tiblalik mentaliteet osadel, varsti tulevad isakesed ja panevad meid paika, oodake ja näete. Sitta kah, las tulla aga eile said Horvaadid ikka täiega põske :)
muigega   •  
(82.131.90.***)
Ilmselt õhtulehe tiblad ongi korraks siia klähvima sattunud. Serblased said Eestilt põske alagrupimängudel, horvaadid sõpukal, Võit on võit ja ei maksa horvaatide ja tiblikute viginast välja teha.
...   •  
(90.191.178.***)
Selles mõttes on horvaatidel õigus, sest Eesti on kaugel Küprosest ja seetõttu on siililegi selge, et vigastuse oht on suurem. Samuti tegeletakse siin palju ka hobustega, mis jätab märgi maha väljakutel ja muudab kohalikud jalgpallurid robustseks .
Uwe Kersna   •  
(80.235.49.***)
Hea kirjatükk.
Aga need kommentaarid siin, dzshiiisasshhhh kraist :D
LeeMarx   •  
(2001:7d0:854d:e680:d80.***)
anonüümsed kommentaatorid on alati olnud väga omapärased olendid :D
SunWolf   •  
(82.131.90.***)
Eesti on alagrupimängudes seljatanud Slovenia ja Serbia. Nüüd õnnestus veel ühe Balkani maa selg prügiseks teha. Mis siis, et sõpukal. Nautige meie koondise võite, neid ei ole sugugi palju. Eks horvaadid peavadki analüüsima kaotuse põhjusi. Kui mõne horvaadi arust oli põhjus halvas väljakukattes, las siis olla, see on tema arvamus. Meie teame, et kate oli mõlemale koondisele ühesugune ja tegelikult tuli võit Eesti koondisele tänu treeneri õigesti valitud mängujoonisele ning väljakumeeste tublile mängule. Eesti koondise kohta oli harukordselt hea realiseerimsiprotsent.

Sisene
KINGI LAHKUMINE
NAISTE BALTI TURNIIR
Kas tiitlikaitsjat annab kummutada? Balti turniiri võitu noolivad Sinisärgid usuvad, et annab küll!
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Potteri Chelsea leidis hoo ja lükkas hoopis Milani kuristiku servale
TASKUST TULEB HÄÄL
VAR TULEB EESTISSE!
PÕNEVAT
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
30
27
3
0
81:16
84
2.
Tallinna FCI Levadia
30
22
5
3
66:17
71
3.
Paide Linnameeskond
30
17
6
7
76:29
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
16
7
7
54:26
55
5.
FC Kuressaare
30
12
8
10
39:40
44
6.
JK Narva Trans
30
9
5
16
38:52
32
7.
Tartu JK Tammeka
30
7
7
16
30:54
28
8.
JK Tallinna Kalev
30
8
3
19
36:84
27
9.
Tallinna JK Legion
30
4
6
20
27:74
14
10.
Pärnu JK Vaprus
30
2
2
26
27:82
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
84
Tallinna FCI Levadia
71
Paide Linnameeskond
57
Nõmme Kalju FC
55
FC Kuressaare
44
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
28
JK Tallinna Kalev
27
Tallinna JK Legion
14
Pärnu JK Vaprus
8