Kes muu kui Benzema: Real astus juubelivärava toel suure sammu edasipääsu suunas (Milan avas punktiarve, aga seis on endiselt raske) (0)

Karim Benzema. Foto: Scanpix / Manu Fernandez / AP Photo

13-kordne Meistrite liiga võitja Real Madrid astus suure sammu alagrupist edasipääsu nimel, kui alistas kodus Karim Benzema väravatest Donetski Šahtari 2:1. Milan avas punktiarve, aga ei suutnud kodus Porto vastu enamat 1:1 viigist.

Real haaras Šahtari vastu juhtohjad 14. minutil, kui Marloni puude ebaõnnestus täielikult ja pall maandus Vinicius Junioril, kes toimetas selle värava ette, kus Karim Benzemal oli vormistamise vaev. Prantsusmaa ründaja tabamus oli Reali 1000. värav Meistrite liiga ajaloos, mis on kuningliku eurosarja rekord.

Vaheajale mindi siiski viigiseisul, sest Eder Militao kaotas karistusalas Fernando ära. Real taastas üheväravalise eduseisu 61. minutil, kui taas toimis duo Vincius-Benzema, kuid väravale eelnes meeskondlik söödumäng. Lõpuks andis Vinicius söödu, mille realiseeris Benzema.

Rohkem väravaid ei löödud, mis tähendab, et Real on nelja mänguga kogunud üheksa punkti ning juhib D-alagruppi, edestades ühe enampeetud mängu juures Tiraspoli Šeriffi kolme ja Milano Interit viie punktiga. Šahtari võimalused pääseda kaheksandikfinaali on teoreetilised.

Milan jäi Porto vastu juba kuuendal minutil kaotusseisu, kui Ismael Bennacer kaotas umbes 30 meetri kaugusel väravast palli Marko Grujicile, kes leidis sööduga karistusalast väravalööja Luis Diazi. Portol oli esimesel poolajal veel võimalusi, aga Milani väravasuul säras 35-aastane rumeenlane Ciprian Tatarusanu.

Milan tuli 61. minutil kaotusseisust välja, kui karistuslöögi järel sai Olivier Giroud karistusalast löögile, aga Diogo Costa tõrjus ja esimesena oli jaol vahetusest sekkunud Pierre Kalulu, kelle terava nurga alt sooritatud löök lendas Chancel Mbemba jalast omaväravasse.

76. minutil vahetati sisse Zlatan Ibrahimovic, kes pani mõned minutid hiljem Porto väravavõrgu sahisema, aga ründaja värav ei lugenud, sest sööduandja Theo Hernandez oli suluseisus.

Milan ei suutnudki kolme punkti saada, mis tähendab, et nende seis on edasipääsu silmas pidades väga keeruline, sest nelja mänguga on saadud vaid üks punkt. Porto on praegu B-alagrupis viie punktiga teisel kohal, aga neli silma kogunud Atletico Madridil on mäng varuks.