Keskkaitsjad hoidsid tagala puhtana, lõid ise Spursile väravaid ja Chelsea tank müriseb edasi (0)

Thiago Silva avavärav vedas Chelsea võiduni. Foto: Scanpix / AP Photo / Matt Dunham

Inglismaa kõrgliigas jätkab hea hooga Chelsea, kes klohmis tugeva teise poolaja toel võõral väljakul 3:0 Tottenhami. Võit tõstis nad liidri Liverpooliga täpselt ühele pulgale.

Väravateta avapoolaja järel avas 49. minutil skoori Thiago Silva, teiseks poolajast vahetusest sekkunud N'Golo Kante lisas peagi õnnega pooleks teisegi värava - prantslase kauglöök oli teel ühe väravanurga suunas, kuid võttis siis Eric Dieri jalast tugeva rikošeti ja veeres teise posti põrkest üle väravajoone, jätmata Hugo Llorisile vähimatki võimalust. Lõppskoori vormistas üleminutitel Silva keskkaitsepartner Antonio Rüdiger.

Väga tugeva teise poolaja toel oli Chelsea Tottenhamist kokkuvõttes selgelt parem, tehes 20 pealelööki, millest pooled leidsid ka tee raamide vahele. Spurs suutis vastata vaid kahe raamidesse läinud löögiga.

"Esimese 45 minutiga ei olnud ma üldse rahul, kui välja arvata paari mängija nagu Kepa ja Thiago Silva personaalsed esitused. Meil nappis kahevõitlustes energiat ja halastamatust," märkis Chelsea peatreener Thomas Tuchel BBC-le antud intervjuus. "Tahtsime justkui ainuüksi oskuste toel muljet avaldada, kuid derbides ei käi see nii. Vaheajal oli sellest juttu ning teine poolaeg oligi parem, väärisime selle põhjal võitu igati."

Spursi juhendaja Nuno Espirito Santo tõdes, et tema meeskond tegi palju asju valesti. "Esimesel poolajal olime võitluslikud, surusime Chelseat kõrgelt ja tekitasime vastasele probleeme. Teisel poolajal mäng muutus ja Chelsea haaras kontrolli enda kätte. Mehed andsid endast kõik ja olen nende üle uhke, kuid vastane vääris võitu."

Chelseal ja Liverpoolil on nüüd tabeli tipus võrdselt 13 punkti väravate vahega 12:1 ning et ka nende omavaheline mäng jäi kolmandas voorus 1:1 viiki, ollaksegi praegu kõiges võrdsed. 13 punkti on pisut kehvema väravate vahe juures veel ka Manchester Unitedil, ühtlasi on need kolm klubi viie vooru järel ainsad kaotuseta jätkavad meeskonnad. Hooaega kolm 1:0 võiduga alustanud ning muuhulgas tiitlikaitsja Manchester City seljatanud Tottenham on saanud nüüd kaks 0:3 kaotust järjest, mis ei anna neile rohkemat seitsmendast tabelikohast.

Tottenham - Chelsea 0:3 (0:0)