Klassi maksvusele pannud Kalju kõmmutas Tabasalule seitse väravat ning lunastas poolfinaalpääsme (0)

Maksim Gussev ja Aleksandr Volkov järjekordset väravat tähistamas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Evald Tipneri karikavõistlustel langes konkurentsist viimane mitte-kõrgliigaklubi JK Tabasalu, kes vandus veerandfinaalmängus 0:7 alla Nõmme Kaljule.

Kogu mängu vältel ülima distsiplineeritusega tegutsenud Kalju alustas väravate löömisega kiirelt: juba neljandal minutil tegi Maksim Gussev äärel ära korraliku eeltöö ning söötis palli värava ette, kust Pavel Marin selle võrku suskas. Kümnendal minutil oli Gussev taas aktsioonis, kui justkui koopiana esimese värava olukorrast ääre pealt karistusalasse murdis, söödu penaltipunkti lähistele andis ning meeskonna kaptenipaela kandnud Kaspar Paur olukorra sealt väravaks vormistas.

Veidi enne pooltunni täitumist jõudis Kalju kolmanda väravani - tabamuse autoriks taas Marin, kes pika püstsöödu omaks võttis, Tabasalu puuriluku Kaarel Rumbergi kerge valearvestuse ära kasutas ning palli väravasse lükkas. Enne vaheajale minekut jõudis Kalju aga veelkord sihile - oma teise tabamuse sai kirja ka Paur, kes kaitsjast tagasipõrkunud palli tugeva löögiga lati alla rammis.

Veidi pärast tunnise mänguaja täitumist särises lõpuks elektrist ka Kalju väravaalune: Tabasalu ründaja Dinars Ekharts tegi vasakul äärel korraliku eeltöö ning pall jõudis õnnega pooleks väravaesisele, kust pääses löögile 16-aastane Art Albert Anepaio. Kalju keskkaitsja Artur Šarnin suutis siiski löögi blokeerida - tõsi, Tabasalu meeste hinnangul tegi ta seda käega ning ka videokordus jätab nii mõnedki küsimused õhku, kuid penaltit apelleerimisest hoolimata ei määratud.

Tabasalu esimesele ohtlikule võimalusele järgnes paraku külm veesahmakas krae vahele: kohe järgmisel rünnakul andis Paur vasakult äärelt tsenderduse kasti, kus Aleksandr Volkov edestas õhuvõitluses väravavaht Rumbergi ning suunas palli peaga posti kõrvale, seisuks juba 5:0.

65. minutil oli noor Anepaio aga taas aktsioonis ning sundis Kalju puurisuul seisnud Henri Pergi esmakordselt (ning ühtlasi ainukordselt) ka tõrjetööle, kui karistusala paremast tsoonist tugeva pommlöögi ühe puutega teele saatis. Paraku lendas pall liiga värava keskele ning Perk tõrjus suuremate probleemideta.

72. minutil lõi Kalju juba kuuenda värava, kui Nikita Komissarov lajatas Volkovi tsenderduse penaltipunkti lähistelt ristnurka. Viimati Viljandi Tulevikku esindanud, kuid lõppeval talvel Nõmme mändide alla mängima kolinud Komissarovi jaoks oli ühtlasi tegu debüütväravaga Kalju eest.

Mõni minut hiljem pandi i-le lõplikult täpp peale, kui nurgalöögijärgses olukorras rammis Mihhail Babitšev palli värava paremasse alanurka ning vormistas lõppseisuks 7:0. Kaljut ootab nüüd ees karikavõistluste poolfinaal, kus nende vastaseks on Narva Trans. Teises poolfinaalis kohtuvad Tallinna Flora ja Paide Linnameeskond.