Klopp leidis vaheajal pingilt jokkeri ja Liverpool võttis korraks kaotatud liidrikoha tagasi (1)

Harvey Elliott tegi Liverpooli võidumängus kahele väravale eeltöö. Foto: Scanpix / Shaun Brooks / Action Plus Sports via ZUMA Press Wire

Paariks tunniks Premier League'i liidrikoha tiitlikaitsjale Manchester Cityle kaotanud Liverpool alistas koduväljakul Burnley 3:1 ja naasis kahepunktilise eduga tabeli tippu.

Liverpool asus avapoolaja keskpaigas juhtima, kui Diogo Jota skooris Trent Alexander-Arnoldi nurgalöögist, aga Burnley jõudis vahetult enne poolajavilet viigini, kui Dara O'Shea sahistas omakorda Josh Brownhilli nurgalöögist. Seega mõlemad meeskonnad olid esimesel poolajal standardolukorrast resultatiivsed.

Teisel poolajal pani Liverpool oma paremuse kindlalt maksma, kui mõlemale väravale tegi eeltöö vahetusest sekkunud Harvey Elliott. Liverpooli peatreener Jürgen Klopp tegi vaheajal ühe vahetuse, kui saatis väljakule Elliotti ja võttis välja Alexander-Arnoldi. See käik osutus geniaalseks, sest Elliott tegi eeltöö nii Luis Diaze kui ka Darwin Nunezi väravale.

Eelmises voorus Arsenalile kaotanud Liverpool tõusis uuesti tabeliliidriks, edestades mängu vähem pidanud Manchester Cityt kahe ja Arsenali viie punktiga. Burnley jätkab heitlust kõrgliigasse püsimajäämise nimel, olles praegu eelviimasel kohal.

Kuna punane latern Sheffield United alistas samal ajal võõrsil Luton Towni 3:1, siis muutus tabeli lõpp pingelisemaks. Burnley ja Sheffield on viimastena kogunud võrdselt 13 punkti, Evertonil on nende ees 19, Lutonil 20 ja Nottingham Forestil 21 punkti. Forest kohtub täna õhtul kodus Newcastle Unitediga.

Tottenham pööras kodus 0:1 kaotusseisu Brightoni vastu 2:1 võiduks. Pascal Gross viis Brightoni esimesel poolajal penaltist juhtima, kuid Pape Matar Sarr lõi teisel poolajal Spursi viigivärava ja Brennan Johnson kuuendal üleminutil võiduvärava. Tottenham möödus tabelis Aston Villast ja tõusis neljandaks, Brighton jätkab kaheksandal kohal.

Fulham alistas kodus Bournemouthi 3:1 ja Brentford võõrsil Wolverhamptoni 2:0.

Liverpool - Burnley 3:1 (1:1)