Kohtunikust on saanud peategelane juba enne PSG ja Reali suurt teist vaatust (0)

Real Madridi ja Paris Saint-Germaini vahelise Meistrite liiga kaheksandikfinaali teine vaatus tõotab tulla nii tuline, et kohtunikest hakati rääkima juba enne mängu. Teises paaris hoiavad eestlased pöidlaid pihus, et Liverpooli eest pääseks Porto vastu platsile Ragnar Klavan.

• 06.03. kell 21.45 Liverpool - Porto - avamäng 5:0
  • 06.03. kell 21.45 Paris Saint-Germain - Real Madrid - avamäng 1:3
  • Ennusta mängude tulemusi!

Real Madrid on liigas endiselt raskustes, kuid sarnaselt eelmisele hooajale on vastu kevadet enda vormi leidmas Cristiano Ronaldo. Mullusest mäletame, kuidas Zinedine Zidane portugallasele hoolikalt minuteid valis ning Ronaldo väravaid paugutas. Ka nüüd on ta viimase kaheksa mänguga löönud 14 väravat, aga viimases viies saanud kirja vaid ühe täismängu.

PSG poolelt on peamiseks puudujaks mõistagi maailma kalleim mängija Neymar. Tema asendajaks on suure tõenäosusega endine Reali äss Angel Di Maria, kel tõestamist kui palju. Meistrite liigas on tal tänavu kirjas kõigest 67 minutit, kuid tema kvaliteedis ei tasu kahelda.

PSG spordidirektor Antero Henrique ei vaadanud enne mängu ootamatult enda ja vastasmeeskonna otsa, vaid mainis ära kohtunikud. "Hispaanias avaldasid mängule mõju rohkem kui ainult 22 mängijat platsil," kritiseeris Henrique kohtuniku Gianluca Rocchi otsuseid. "Me ei otsi vabandusi, aga nii tundsid kõik ja see polnud Pariisi ja Prantsusmaa suhtes kuigi aumehelik.

Ta tunnistas, et seda on juhtunud varemgi ning talle ei mahu pähe, miks vilistavad PSG kohtumisi kogemusteta kohtunikud. "Meil peab olema kohtunikuks keegi, kes on tugev ja teeb õigeid otsuseid," oli ta veendunud. PSG ja Reali staare ohjab täna Felix Brych, kellest väga palju nimekamat vilemeest enam olemas pole. 2017. kevadel vilistas ta ka Meistrite liiga finaali.

Au ja kuulsuse nimel

"Kui ma oleksin nende riietusruumis, siis ma tahaksin end tõestada!" sõnas Liverpooli varukapten James Milner, kes andis mõista, et avamängust Porto vastu sisse saadud 5:0 edu ei tähenda Liverpooli jaoks veel suurt midagi. "Kui nende viimaseid tulemusi vaadata, siis nad on neli mängu järjest võitnud ja löönud palju väravaid. Neil on korralik ja kogenud meeskond - peame selleks valmis olema," uskus ta mängueelsel pressikonverentsil.

Ka peatreener Jürgen Klopp suhtub tänasesse pigem ettevaatusega ja lubas panna platsile parimad üksteist meest, kes selle kohtumise võita suudaks. Teatud roteerimine ilmselt siiski tuleb ning nii võib puhkust saada mõni kuulsa ründekolmiku mängija või ka keskkaitsja. Oma lootus on ka eestlastel, kuid Ragnar Klavani väljakule saatmist peetakse Inglismaa meedias pigem ebatõenäoliseks.

Porto loots Sergio Conceicao pressikonverentsil utoopia valdkonda ei läinud ning veerandfinaalist rääkima ei asunud. Tema jaoks on tähtis eelkõige riigi meistritiitel ja au. Just seda teist on vaja kaitsta ka täna. "Kahe meeskonna kvaliteedivahe pole viis väravat ja tahame siit välja võidelda palju parema tulemuse. Kaitseme ikkagi selle klubi ajalugu," selgitas ta.

Mõlemad mängud algavad Eesti aja järgi kell 21.45 ning Soccernet.ee vahendab kohtumisi tekstipõhises LIVE-ülekandes. Tule ja räägi kaasa!