Kõik edasipääsejad selged: Atalanta ja Madridi hiiud ei koperdanud, Interi eurohooaeg sai läbi (0)

Euroopa jalgpalli ajaloo kiireim Meistrite liiga alagrupiturniir on lõppenud ning edasipääsejad on selgunud. Viimasel mängudeõhtul kindlustasid edasipääsu play-off'i Atletico Madrid, Real Madrid, Mönchengladbachi Borussia ja Atalanta. Milano Interi eurohooaeg sai läbi.

A-grupis oli Müncheni Bayern edasipääsu kindlustanud, kuid alistas viimases voorus kodus Niklas Süle ja Eric Maxim Choupo-Motingi väravatest Moskva Lokomotivi 2:0. Salzburg vajas kodus Atletico Madridi vastu võitu, et kaheksandikfinaali pääseda, kuid Mario Hermoso ja Yannick Carrasco väravad andsid 2:0 võidu Atleticole. Salzburgi teekond jätkub Euroopa liiga play-off'is.

B-grupis oli enne otsustavat vooru kõik lahtine. Real Madrid alistas kodus Karim Benzema kahe tabamuse toel Mönchengladbachi Borussia 2:0 ning hispaanlased saavutasid esikoha, kuid sakslased pääsesid Reali järel teisena edasi, sest Milano Inter ja Donetski Šahtar leppisid Itaalias väravateta viiki. Šahtar jätkab Euroopa liiga play-off'is, Interi eurohooaeg sai läbi.

C-grupis olid Manchester City ja Porto edasipääsu kindlustanud, inglased esimestena ja portugallased teistena. Lahtine oli kolmas koht, aga kuna Manchester City alistas kodus Marseille'i 3:0 ja Porto võõrsil Pireuse Olympiakose 2:0, siis midagi ei muutunud. Teisisõnu, Euroopa liigas jätkav Olympiakos sai kolmanda ja Marseille neljanda koha.

D-grupis esikoha kindlustanud Liverpool läks võõrsil Midtjyllandi vastu klubi ajaloo noorima algkoosseisuga Meistrite liigas. Liverpool haaras juba esimesel minutil Mohamed Salahi väravast juhtohjad, aga Midtjylland sai 1:1 ja punkti kätte, sest 62. minutil realiseeris Caoimhin Kelleheri põhjustatud penalti Alexander Schulz. Amsterdami Ajax vajas kodus Atalanta vastu võitu, et edasi pääseda, aga Luis Muriel skooris 85. minutil ning hoopis külalised said 1:0 võidu. Atalanta pääses Meistrite liiga play-off'i, Ajax langes Euroopa liiga play-off'i.

H-alagrupis läks edasi rassismiskandaali tõttu katkestatud Pariisi Saint-Germaini ning Istanbuli Basaksehiri kohtumine. PSG alistas Basaksehiri kodus 5:1, kui Neymar lõi kübaratriki ja Kylian Mbappe skooris kaks korda, ning kindlustas Leipzigi ees liidrikoha. Manchester Unitedi eurohooaeg jätkub Euroopa liiga play-off'is.