Kolm korda kaotusseisu jäänud U21 koondis alustas aastat viigiga (1)

Eesti noormeeste U21 koondis pidas aasta esimese kohtumise, kui maavõistlusmängus mindi võõrsil vastamisi Bahreiniga. Eestlastel õnnestus kolmel korral kaotusseis seljatada ning vastasega lepiti 3:3 viiki.

Kui avapoolaeg möödus ühegi väravata, siis teist poolaega alustasid mõlemad meeskonnad uue hooga: juba 46. minutil lõi Bahrein kohtumise esimese värava. Kolm minutit hiljem tõi aga viigi tabloole Nikita Ivanov, kes saatis palli otse nurgalöögist võrku. Viik püsis tablool vaid minuti, sest 50. minutil oli Bahrein taas täpne. Kaheksa minutit hiljem jõudis oma teise tabamuseni ka Eesti, kui Aleksandr Šapovalovi pealelöögi järel jäi pall kastis lahtiseks ning võimaluse realiseeris Nikita Mihhailov.

69. minutil jõudis Bahrein oma kolmanda väravani. Kuigi esmalt näis, et vastase 3:2 eduseisuga kohtumine ka lõppeb, ei olnud Eesti noormehed oma viimast sõna veel öelnud: mängu neljandal üleminutil realiseeris vahetusest sekkunud Sten Jakob Viidas penalti ning tõi kolmandat korda tabloole viigiseisu.

U21 koondise peatreeneri Sander Posti sõnul oli mäng suurest Eesti kontrolli all: "Esimene poolaeg oli väga hea: tegutsesime kaitses soliidselt, vastasel võimalusi ei tekkinud. Rünnakutel oime terava ja tekitasime palju momente, mida ei realiseerinud. Ehitasime mitmeid ohtlikke rünnakuid ka teisel poolajal, millest kolm lõppesid väravaga. Kui esimesel poolajal olime võitlustes tugevad, siis teisel hakkasime veidi alla jääma - hilinesime olukordadesse ja eksisime kolmel korral kaitses, mistõttu said vastased ka kolm väravat lüüa."

Bahreini eakaaslastega kohtub Eesti U21 koondis ka teist korda: korduskohtumine peetakse pühapäeval, 26. märtsil kell 20:30 Hamad Town staadionil. "Kindlasti anname kõigile mänguaega ja võimaluse end näidata," võttis Post eesmärgid kokku.