Kolm punast, rüselus pärast lõpuvilet ja tulised intervjuud: Narvas peetud saaliliiga lahing lõi kired lõkkele (Viimsilt väravasadu) (0)

Narva United. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee
Coolbet saaliliiga 12. voor pakkus kirgi ja üllatusi. Ülekaalukaima võidu võttis liider Viimsi FC Smsraha, kes oli 18:3 üle viimasele tabelireale vajunud Rummu Dünamost, ägedaima duelli pidasid aga maha Narva United ja Kohila.

Rummu suutis suveräänset tabeliliidrit Viimsit küll pikalt kuival hoida ja 14. minutil isegi juhtima minna, kuid poolajapausiks oli 4:1 ees juba Viimsi. Teisel poolajal lükkas Viimsi meeskond siiski sisse kõrgema käigu, millele Dünamol enam vastust polnud. Kuus väravat kanti Ervin Stüfi nimele, nelja tabamusega toetasid teda nii Jevgeni Merkurjev kui ka Oleksandr Sorokin. Kahel korral tegi skoori Artur Bõstrov.

Sillamäe tegi Tartu Maksimum Welco vastu kiire edu sisse mõne minutiga, kui kolm väravat lõi Aleksandr Dubõkin. Ka selles kohtumises sai kõik lõplikult selgeks alles teisel poolajal, lõpuks kanti kolm väravat lisaks Dubõkinile ka Stanislav Bõstrovi arvele. Üllatuse valmistas aga veel paar vooru tagasi viimasel tabelireal olnud Ravens, kes sai 4:2 jagu kolmandal kohal asunud Tallinna FC Cosmosest ja kerkis tabelis juba viiendaks.

Kired möllasid Narvas, kus kohalik United võttis vastu Kohila meeskonna. Avapoolaja 4:0 võitnud United ei lasknudki teisel poolajal külalisi kahest väravast lähemale, kuid see ei tähendanud, et mäng poleks olnud emotsionaalne. Esimene suurem arveteklaarimine viidi läbi sõnadega, kui United ei olnud 36. minutil üldse rahul Kohila kasuks määratud penaltiga.

Suupruukimise eest sai alustuseks kollase kaardi Semjon Fedotov, kuid aja jooksul, mis Narva pingi rahustamiseks kulus, jõudis Fedotov uuesti kohtunike suunal sõna võtta ja saadeti punase kaardiga platsilt minema. United vormistas allesjäänud minutitega võidu, kuid pärast lõpuvilet mindi juba käsipidi omavahel kokku, kui aplodeerides väljakule kõndinud Nikolai Pulkkinen põrkas kokku Rauno Kaldiga. Punase kaardi said selle tulemusena nii Kald kui ka korda majja lööma asunud Unitedi väravavaht Valeri Smelkov.

Unitedi eestvedaja Aleksandr Dmitrijev polnud mängujärgses intervjuus vastaste tegevusega sugugi rahul. "Nad ei mängi saalijalgpalli! Me ei mänginud täna jalgpallurite, vaid rusikavõitlejate ja poksijate vastu," teatas Dmitrijev, lisades, et ei mõista, miks kohtunikud jagasid tema meeskonnale kaarte, aga jätsid Kohila meeste provokatsioonid tähelepanuta. "Mul on nüüd neli meest puudu ja peame järgmisel nädalal ilma nendeta Maksimumi vastu mängima," kurjustas Dmitrijev.

Kohtumise lõpuhetked (alates 1.47:40):

Protokollid:

20. veebruaril kell 19.00 Kohila Spordihoones

Rummu Dünamo - Viimsi FC Smsraha 3:18 (1:4)
14. Ervin Tamm, 23. Arseni Hmeljov, 40. Jegor Portjankin - 15., 34., 39., 40. Oleksandr Sorokin, 16., 19., 22., 26., 33., 37. Ervin Stüf, 17., 22., 28., 39. Jevgeni Merkurjev, 31. Nikita Stepanov, 34. Egert Peljo, 34., 39. Artur Bõstrov

Hoiatused: -
Kohtunikud: Richard Toom, Ago Kärtmann
Kolmas kohtunik: Veiko Meitern

Rummu: Silver Lill, Jegor Portjankin, Ervin Tamm, Aleksandr Seppago, Arseni Hmeljov, Vadim Talama, Priit Ingeland, Valeri Mihhailov, Jevgeni Rabkov, Martin Kurilenko.

Viimsi: Mark Boskin, Sergei Kostin, Jevgeni Merkurjev, Artur Bõstrov, Egert Peljo, Dmitri Gabenko, Ervin Stüf, Ervin Guzek, Oleksandr Sorokin, Nikita Stepanov, Karl Kane.

20. veebruaril kell 19.00 Lähte Spordihallis

Tartu Maksimum Welco - NPM Silmet FC Sillamäe 3:10 (1:3)
10., 39. Priit Peedo, 22. Ander Vool - 2., 3., 4. Aleksandr Dubõkin, 21., 35., 38. Stanislav Bõstrov, 25., 38. Anton Mašinistov, 35. Roman Grigorevski, 36. ov. Reimo Austa

Hoiatused: 21. Eero Pärn - 5. Roman Grigorevski, 26. Anton Mašinistov
Kohtunikud: Lauri Salei, Roman Daniljuk

Maksimum: Edgar Leht, Reimo Austa, Priit Peedo, Ivan Klimovitš, Maksim Mitrofanov, Sergei Starovoitov, Ander Vool, Aleksei Golubev, Eero Pärn.

Sillamäe: Artjom Taar, Stanislav Bõstrov, Andrei Nazarov, Aleksandr Dubõkin, Anton Mašinistov, Igor Pavlov, Roman Grigorevski.

20. veebruaril kell 19.00 Narva Spordikeskuses

Narva United FC - JK Kohila 7:4 (4:0)
5. Sergei Aleksandrov, 11. ov. Sander Kõva, 20., 40. Aleksandr Starodub, 20., 30. Semjon Fedotov, 35. German-Guri Tsvibelberg - 23. Madis Rajando, 24. Jaan-Kristjan Kaalma, 36. pen. Rauno Kald, 37. Martin Heinaru

Hoiatused: 14. Sergei Aleksandrov, 28. Aleksandr Starodub, 30. German-Guri Tsvibelberg, 36., 36. Semjon Fedotov - 28. Sten Mattias Oksaar, 36. Rauno Kald, 36. Jaan-Kristjan Kaalma
Eemaldamised: 36. Semjon Fedotov, 40. Valeri Smelkov - 40. Rauno Kald
Kohtunikud: Grigori Ošomkov, Voiteh Karnatsevitš
Kolmas kohtunik: Kaarel Kuznetsov

United: Valeri Smelkov, Sergei Aleksandrov, Aleksandr Starodub, Vitali Kutuzov, German-Guri Tsvibelberg, Andrei Rešetnikov, Roman Vedehhov, Renat Osmanov, Nikolai Pulkkinen, Semjon Fedotov, Maksim Raužin, Daniil Dikopavlenko.

Kohila: Mario Kuum, Martin Heinaru, Madis Rajando, Tanel Oeselg, Rauno Kald, Juri Kuznetsov, Jaan-Kristjan Kaalma, Taavi Aus, Sten Mattias Oksaar, Sander Kõva, Aiden Madisson.