Korralikult relvastunud Sportingu suurimad konkurendid ei peitu kaugel (0)

Saku Sportingu mängijad väravat tähistamas. Milliseks kujuneb viimase kahe hooaja hõbemedalisti tänavune aasta? Foto: Liisi Troska / Jalgpall.ee

2019. aastal esmakordselt  naiste Meistriliigas mänginud Saku Sportingu tasuks oli toona neljas koht. Aasta hiljem jäädi kolmandaks ning viimasel kahel hooajal on kaela saadud hõbemedalid. Kas jätkub "kaks ei jää kolmandata" seeria või tullakse hoopis ihaldatud esimesele kohale?

Hooajaks tehtud ettevalmistusega on naiskonna liikmed igatahes rahul. Enne naiste Meistriliiga avavooru kohtumist Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik ÜN vastu on mängitud kuus kohtumist, mille alla lähevad mängud Taliturniiril, Balti liigas ja Superkarikas.

Koguni pooltel juhtudel kohtuti kohaliku kõrgliiga suveräänse valitseja Tallinna FC Floraga, kellelt võeti Taliturniiril vastu 0:3, Balti liigas 3:5 ja hiljutises superkarikas 2:4 kaotus. 3:0 seisuga võidud saadi aga Taliturniiri raames kirja Tallinna JK Kalevi ja Tabasalu naiskondade vastu. Samuti alistati Balti liigas 5:2 lätlaste SFK Riga.

"Võrreldes eelmise aastaga läks hooaja ettevalmistus palju paremini. Oli võimalus kasutada heades tingimustes erinevaid sisehalle. Kõik vajaminev sai ära tehtud ning keeruline aeg mööda saadetud. Samuti tundub võistkond olevat heas seisus. Teeme neljal korral nädalas trenne ning õnneks on mängijad püsinud suures osas terved," lausus naiskonna peatreener Jan Harend möödunud kuude kohta.

"Oleme löönud väravaid, kuid samas neid ka endale lüüa lasknud. Viimasest punktist olenemata on olnud mitmeid õnnestumisi. Mänge on jagunud piisavalt ja oma olemuselt on nende sisud erinevad olnud. Selle koha pealt on seega tervikuna hästi," rääkis juhendaja hooajaeelsetest võistlusmatšidest.

Äärepoolkaitses mängida tavatsev Saku Sportingu kasvandik Lisandra Rannasto tõdes samuti, et talvisele perioodile võib helgemates toonides tagasi vaadata: "Hooaja ettevalmistus on olnud korralik. Võrreldes eelmise talvega oleme saanud tunduvalt rohkem hallis treenida ning seega pole treeningute kvaliteet pidanud kannatama kehvade ilmastikuolude tõttu. Samuti on mängijate arv treeningutel tõusnud."

Saku on eelmise aastaga võrreldes toonud esindusnaiskonda mitmeid uusi mängijaid, sest koosseisu on registreeritud 2022 hooajal duubetiimis mänginud kaitsjad Emma Pütsep ja Liisi Rump, poolkaitsja Laura-Liis Väljar ning ründaja Marleen Liivik. Samuti on klubiga liitunud eelmisel aastal JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN esindanud Sandra Liir, kellel on kuus mängu all A-koondisest.

Märgatavalt ongi talvega aga kasvatatud tiimi kogemustepagasit just rahvuskoondislaste osas, sest algavast hooajast tõmbavad klubi sinise särgi selga rekordilisel 116 korral Eesti koondist esindanud Kethy Õunpuu ning 93 korral eestlaste eest platsil käinud Kristina Bannikova, kes liitusid tiimiga vastavalt Tallinna FC Florast ning Pärnu JK Vaprusest.

Kristina Bannikova on üks tänavu Saku ridadega liitunutest. Foto: Katariina Peetson / Jalgpall.ee

"Katsumuse osa on Õunpuu ja Bannikova kaasamine treeningprotsessi niimoodi, et mängijad sellest maksimumtasemel kasu saaksid. Hetkel tunnen, et kõik on vastava tasu saanud ja nüüd on vaja see võistlusmängudesse edasi kanda," kommenteeris Harend kahe kogenud mängija lisandumist.

Saku Sportingu esindaja Hanna-Lisa Kuslap lausus, et kahe pikaaegse koondislase liitumine klubiga on suure väärtusega: "Hindame Õunpuu ja Bannikova liitumist tiimiga väga. Tegu on naiste jalgpalli suurkujudega, kes lisavad võistkonda sügavust. Samuti on nad oma suhtumise ja tahtega eeskujuks kõigile."

Naiskonna loots jätkas uute mängijate teemadel. "Esiväravahi Keiti Kruusmanni äraminek Tammekasse tingis noore Flora puuriluku Ksenija Jerofejeva liitumise Florast. Selle üle on väga hea meel. Tervikuna on võistkond olnud nüüdseks mõnda aega täismahus koos, sest liitujaid ja lahkujaid on alati."

Kuslap sõnas uue puurilukuga seonduvalt: "Jerofejeva saabumine on meie jaoks tähtis. Tal pole veel nii palju kogemust vastaval tasemel, aga sisu ja suhtumise poolest ei jää ta kindlasti tiimikaaslastele alla."

Konkurentidest rääkides nentis 36-aastane Harend, et Sportingu suurimad rivaalid on nemad ise: "Soovime esineda paremini kui eelmisel hooajal. Eesmärk on mängida igas kohtumises nii hästi kui võimalik. Midagi välja hüüdma me ei hakka, sest tahame võistelda eelkõige iseenda varasemate tulemustega. Pikemas perspektiivis soovime rohkem noori esindusnaiskonna tegemistesse kaasata."

"Usun, et kõik tiimid on ettevalmistusega saanud pigem rahule jääda, sest tingimused on võrreldes varasemate aastatega paremad olnud. Naiskondade vahel on erinevaid ja põnevaid liikumisi omajagu olnud. Lõplikku kulminatsiooni saame näha aasta jooksul," tõdes peatreener, et rivaalide ettevalmistus uueks hooajaks on samuti tasemel olnud.

Saku Sportingu peatreener Jan Harend on naiskonna ettevalmistusega hooajaks rahul. Foto: Brit Maria Tael

Rannasto lausus, et üheks sihiks on naiskonnaga näidata hooaja vältel kindlat minekut: "Võistkondlik eesmärk on näidata igas mängus kvaliteeti ning tagada hooaja vältel stabiilsus. Oleme üks tiim, kes on ühise eesmärgi nimel väljas. Arvan, et iga mängija rikastab väljakul mängu oma parimate oskustega."

Ta jätkas isiklikel eesmärkidel: "Individuaalselt sooviksin võimalikult palju tiimi aidata, andes endast nii trennides kui mängudes 100%. Tahaksin lüüa tuleval hooajal rohkem väravaid kui eelmisel aastal (Rannasto lõi Saku Sportingu esindusnaiskonna eest 21 kohtumisega kaheksa väravat - M. H. K.)."

"Meie suurim rivaal nagu ka eelmistel aastatel on Tallinna FC Flora. Arvan, et see hooaeg võib aga üllatada Tartu JK Tammeka, kes on näidanud hooajaeelsetes mängudes head minekut. Samuti on nende võistkond saanud mitmeid häid täiendusi," rääkis 19-aastane pallur konkurentidega seonduvatel teemadel.

Naiskonna staar - Emma TreibergFoto: Brit Maria Tael

22-aastane ründeäss alustab Sportingu ridades oma teist hooaega ning kindlasti soovib JK Tallinna Kalevi kasvandik jätkata sealt, kus pooleli jäi. Kõikide sarjade peale eelmisel aastal 28 mänguga löödud 48 väravat on igal juhul võimsad numbrid.

Treibergi peamisteks trumpideks on suurepärane kiirendus ja kiirus ning hea löök. Selle tulemusel on ta saanud kohalikus kõrgliigas kirja pärast 2015. aastal tehtud debüüti kokku 135 mängu ning 101 väravat. Varasemalt mängis pallur aga väravavahina ning seega on eelkõige väravatega seotud numbrid hakanud aastate edenededes aina kasvama.

Treiberg kuulub ka Eesti A-koondisesse, olles nüüdseks kirja saanud 27 kohtumist. Väravaarve on tal kõnealuses sinises särgis veel avamata, kuid vigade parandus ei lase end usutavasti kaua oodata, kui hoog jätkub sarnaselt 2022. aastale. Seega saabki olema põnev näha, kas ja kui katki lööb ründaja väravavõrgud igas võistlussarjas sellel hooajal.

Kellel silm peal hoida? - Anna Mariin JuksarFoto: Katariina Peetson

Kõigest 16-aastane Juksar lõi eelmisel aastal ukse jalaga lahti, saades debüüthooajal kõrgliigas kirja 27 mängu ja viis väravat. Vasakul pool äärekaitses mängiv pallur kuulub naiste U17 koondisesse ning on antud vanuseklassis kolme aastaga kirja saanud 21 kohtumist.

Käimasoleval hooajal on Juksar pääsenud algkooseisus väljakule kõigis kolmes võistlusmängus ning alates eelmise aasta maikuust on ta enda osalusega kohtumisi alati põhikoosseisus alustanud. Selline statistika pole niivõrd noore mängija kohta medalitele mängivas tiimis kaugeltki tavapärane ning on kompliment Juksarile tehtud töö eest, mida tuleb 2023. aastal samamoodi jätkata.

Kaaslast tunnustas ka Rannasto: "Tooksin eraldi välja Anna Mariin Juksari. Ta oskab väljakul oma tugevusi hästi ära kasutada ja tekitab vastasele heas mõttes peavalu.  Tema suureks trumbiks on töökus nii ühistreeningutel kui ka individuaalselt."

Saku Sporting
Peatreener: Jan Harend
Abitreener: Lizette Tarlap
Väravavahtide treener: Imbi Hoop
Füsioterapeut: Marten Metsniit
Kapten: Grete Daut
Eelarve: 55 000
Koduväljakud: Saku staadion ja Saku kunstmuruväljak
Naiskonna värvid: sinine ja valge
Koduleht: sakusporting.ee
Esimene mäng: 1. aprillil kell 16.00 vs. Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik ÜN (Viljandi Männimäe Jalgpallihallis)

Naiskonna koosseis:

Väravavaht: Ksenija Jerofejeva.
Kaitsjad: Berle Brant, Anna Mariin Juksar, Kirke Kala, Elise Kreuz, Eva-Maria Kriisa, Sandra Liir, Emma Pütsep, Angela Raidmets, Liisi Rump, Riin Satsi, Aiki Suits, Katariina Vardja.
Poolkaitsjad: Grete Daut, Ruth Hansar, Kairi Himanen, Eliisabet Pedak, Eliise Gertrud Põlluvee, Lisandra Rannasto, Triin Satsi, Sandra Tarlap, Merily Toom, Laura-Liis Väljar, Kethy Õunpuu.
Ründajad: Kristina Bannikova, Marleen Liivik, Katriin Saulus, Emma Treiberg.

Eeldatav algkoosseis:

Saku Sporting - Football tactics and formations

Hooajaeelsed mängud:

22.02. Tallinna FC Flora (ML) - Saku Sporting 3:0
04.03. Saku Sporting - JK Tallinna Kalev (ML) 3:0 (Saulus, Daut, Satsi)
14.03. Saku Sporting - JK Tabasalu (ML) 3:0 (Treiberg, Hansar, Brant)

ML - naiste Meistriliiga; võitviikkaotus.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MIS OLNUKS KUI ...
Tanel Langi teekond 200. Premium liiga mänguni: kui usk, et kõik on korras, asendus uskumatuna näinud reaalsusega
PREMIUM LIIGA
Olukord Floras: Kreida juba kohal, Kuusk naaseb Ujpesti alles suviste euromängude järel
TÄNA OTSE
PILGUD EUROOPA JALKAL
NAISTE MEISTRILIIGA
SÜMBOOLNE KOOSSEIS
Mai sümboolne koosseis: kes olid ülinõudliku kuu parimad? Punane latern lendas hooga kohale, aga soojad ilmad muutsid platsi roheliseks
KOJU VÕI MUJALE?
PINGELISED LÕPUMINUTID
Eesti kurioosumi magnet? Eelmises karikaringis virutati vastasele 48 väravat, nüüd vehkisid konkurendid omale ise neli punast kokku
LEICESTERI TÕUS JA LANGUS
Sinirebane püüdis päikese kinni, kuid unustas käppadele maanduda
KES KUS?
HÄÄLED TASKUST
JALGPALL VÕI DISCGOLF?
Profiga rajal! Maailmameister Villota: discgolfis on palju lihtsam läbi lüüa, jalgpallis on raske kaugele jõuda
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
12
3
1
39:8
39
2.
Tallinna FCI Levadia
16
11
4
1
31:8
37
3.
JK Tallinna Kalev
16
7
3
6
16:18
24
4.
Pärnu JK Vaprus
16
6
4
6
13:17
22
5.
Nõmme Kalju FC
16
5
5
6
18:18
20
6.
FC Kuressaare
15
5
3
7
16:24
18
7.
JK Narva Trans
16
5
1
10
11:23
16
8.
Paide Linnameeskond
16
3
7
6
14:17
16
9.
Tartu JK Tammeka
15
3
7
5
13:19
16
10.
Harju JK Laagri
16
2
3
11
12:31
9
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
39
Tallinna FCI Levadia
37
JK Tallinna Kalev
24
Pärnu JK Vaprus
22
Nõmme Kalju FC
20
FC Kuressaare
18
JK Narva Trans
16
Paide Linnameeskond
16
Tartu JK Tammeka
16
Harju JK Laagri
9
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.