Kuldsete putsadega juubilar Kane kostitas soomlasi duubliga, Läti sai esimese võidu (1)

Juubilar Harry Kane sai Soome koondiselt lillekimbu ja Inglismaa vutiliidult kuldse nokatsi. Foto: Scanpix / Toby Melville / Reuters

Inglismaa koondise ründaja Harry Kane kuulub nüüdsest eksklusiivsesse klubisse, kuhu kuuluvad lisaks temale Peter Shilton, Wayne Rooney, David Beckham, Steven Gerrard, Bobby Moore, Ashley Cole, Bobby Charlton, Frank Lampard ja Billy Wright. Nimelt sai Kane koondisesärgis kirja 100. mängu, kui kodusel Wembley staadionil alistati tema väravatest 2:0 Soome.

Rahvuste liiga madina eel toimus Wembleyl tseremoonia, mille käigus kingiti Kane'ile kuldne nokamüts, mis tähistab sajaliste klubisse kuulumist. 99 matši jooksul sahistas ta võrku 66 korda, juubelimängus sai ta kaks tabamust juurde.

Soome kaitses inglaste vastu nende kindluses südikalt, ent 57. minutil pääsesid võõrustajad ette. Soomlaste pallikaotuse järel Trent Alexander-Arnoldilt söödu saanud Kane virutas kera täiest südamest latist sisse. Ligi 20 minutit hiljem lõi juubilar Kane teise kolli. Pidupäeva puhul olid kesktormajal jalas kuldsed putsad.

Teise võidu teeninud Inglismaa jätkab B-divisjoni 2. alagrupis puhaste paberitega, sarnane seis on Kreekal, kes võitis 2:0 Iirimaad.

A-divisjoni 3. nelikus oli Hollandi ja Saksamaa näol maiuspala, millest võitjat ei selgunudki, kui lõpuvile järel oli tablool 2:2. Viiki mängisid ka nende grupikaaslased Ungari ning Bosnia ja Hertsogoviina, kel ei õnnestunud teineteisele väravat lüüa.

Lõunanaaber Läti kirjutas tabelisse esimese võidu, kui C-divisjoni neljandas grupis alistati Renars Varslavansi 64. minuti väravast Fääri saared 1:0. Esikoht kuulub selles alagrupis Põhja-Makedooniale, kes mängis Armeenia vastu teise poolaja kümnekesi, ent sai jagu 2:0.