Kümnekesi jäänud Tammeka alistas penalti abil Vapruse (0)

Hoolimata vähemusse jäämisest, teenis Tartu Tammeka meistriliigas teise järjestikuse 2:1 võidu, alistades koduplatsil Pärnu Vapruse.

Mõlemad meeskonnad üllatasid algkoosseise avaldades sellega, et paigutasid poolkaitsja ründesse. Vapruse tipuründajana tegutses Martin Vunk, Tammeka ründepaari moodustas koos Martin Jõgiga Eino Puri. Kuigi paberile märgiti Jõgi ja Puri päris kõrvuti, siis reaalselt viibis viimane enamasti veidi allpool.

Avapoolajal loksutas Tammeka ohtralt palli, aga ei pääsenud eriti Vapruse viiesest poolkaitsest läbi. Ühtegi väga head võimalust ei tekitanud esimese 45 minuti jooksul kumbki klubi.

Teine poolaeg oli oluliselt sündmusterikkam. Skoor avati 57. minutil. Kaarel Kiidron andis keskkaitsest diagonaalpalli vasakule äärele Rasmus Tautsile ja sibas ise ette, oodates tsenderdust. Tauts aga ei mõelnudki tsenderdada, vaid liikus palliga äärelt sissepoole ja tulistas kauglöögi ette alla nurka - 1:0.

Tammeka rõõm oli esialgu üürike, sest juba kaks minutit hiljem saatis Vapruse parim väravakütt Kristen Saarts peaga Vungi nurgalöögi võrku - 1:1.

65. minutil muutus tartlaste seis veel raskemaks, sest Jürgen Lorenz blokeeris Saartsi löögi käega ja teenis oma teise kollase ehk kokku punase kaardi. Esimese hoiatuse oli Lorenz saanud avapoolajal Vungile tehtud vea eest.

Käega mäng sai lõpuks saatuslikuks siiski pärnakatele. Rauno Tutk kukkus oma karistusalas käega palli otsa ja järgnenud penalti realiseeris 71. minutil Tauno Tekko. Poolkaitsja lõi penalti enda poolt vaadates alla paremasse nurka ning kuigi Andreas Kallaste hüppas õigele poole, ei ulatanud ta pallini.

Tammeka on nüüd teeninud viimase kahe liigamänguga kolm penaltit ning on need kõik ka realiseerinud. Võit kergitas ülikoolilinlased Paide Linnameeskonnast kolme punkti võrra ettepoole, Vaprus jääb aga tabeli viimasena Viljandi Tulevikust, kes eile võidurõõmu tundis, kolme punktiga maha.

Esimese mängu pärast klubivahetust said täna kirja vahetusest sekkunud pallurid Tristan Koskor (Tammeka) ja Dmitri Kutsarev (Vaprus).

Mängu parim - Rasmus Tauts

Tauts avas pärast sündmustevaest avapoolaega skoori tänu individuaalsele meisterlikkusele, saades kirja kohtumise ilusaima värava. Tema tsenderduse järel teenis Tammeka ka penalti, millest võiduvärav löödi. Lisaks tekitas Tauts veel ühe päris hea võimaluse oma tsenderdusega, kui Andreas Kallaste seda kätte ei saanud ja Andre Paju löögile pääses.