Lähimate jälitajate viik aitas Tabasalul liidrikohta kindlustada, Raplamaa võidutses tänu omaväravale (0)

JK Tabasalu. Foto: Mihkel Naukas

Esiliiga B 14. mänguvoorus õnnestus JK Tabasalul lähimate jälitajate eest ära lipsata. Raplamaa JK teenis omaväravast hooaja esimese võidu.

Vooru esimene vastasseis peeti Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul, kus JK Tallinna Kalev U21 võõrustas JK Tabasalut. Külalised läksid kohtumist juhtima juba 3. minutil, kui täpne oli Oskar Hõim. Pool tundi hiljem tegi skoori ka Märten Subka. Teisel poolajal said Tabasalu poolelt jala valgeks ka Jasper Janter, Tristan Pajo ja Alan Nahk. Ka Kalev ei jäänud nullile, sest Kenlou Laasneril õnnestus üks tagasi lüüa. Niisiis võttis Tabasalu 5:1 võidu.

Tartlaste vastasseisus jäi peale Tartu JK Tammeka U21. Giacomo Uggeri viis omad FA Tartu Kalevi vastu juhtima 11. minutil. Teisel poolajal kindlustasid Egert Narusoni tabamused 3:0 võidu.

Tartu JK Welco ja FC Tallinn mängisid tuliselt 2:2 viiki. Nullidega lõppenud avapoolaja järel tegi skooriotsa esimesena lahti Karl Joosep Mark. Kümme minutit hiljem vastasid külalised Maksim Kalimullini ning Kirill Nesterovi tabamuste näol. 75. mänguminutil vähemusse jäänud Welco surus aga vastu ning 89. õnnestuski tänu Jaroslav Dmitrijevi omaväravale viigipunkt päästa.

Nõmme Kalju FC U21 võõrustas Tallinna JK Legioni U21 meeskonda, kes läks kohtumist juhtima 40. minutil. Jala sai valgeks Deniss Drabinko, kes põrutas teisegi 54. minutil. 3:0 võidu kindlustas Filipp Drabinko tabamus.

Raplamaal õnnestus oma hooaja esimene võit kätte saada. Kusjuures sahistajaks hoopis Läänemaa JK mees, kes palli ise oma võrku saatis. Kohtumise ainus tabamus läks Kris-Sten Toomi arvele.

Esiliiga B esikohta hoiab JK Tabasalu, kes on 14 mänguga teeninud 32 punkti. 13 kohtumist pidanud Tartu JK Tammeka U21 on 26 silmaga tõusnud teiseks. Samadel punktidel on ka FC Tallinn. Raplamaa JK on 14 vastasseisuga võtnud kuus punkti ning on hetkel viimane.

Protokollid (EJL-i lehelt):

18. mail kell 19.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev U21 - JK Tabasalu 1:5 (0:2)
72. Kenlou Laasner - 3. Oskar Hõim, 34. Märten Subka, 64. Jasper Janter, 74. Tristan Pajo, 90+1. Alan Nahk

Hoiatused: 65. Christopher Kukk, 67. Karl Stefan Lill, 69. Rasmus Remy Kasela, 89. Kenlou Laasner - 17. Ville Salk, 30. Alan Nahk
Mänguolud: +16, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru mitterahuldavas seisukorras.