Lewandowski järjekordne rekord käristas Bayerni edu suuremaks (0)

Robert Lewandowski teeb seda, mida oskab: purustab rekordeid. Foto: Scanpix / AFP / Lukas Barth-Tuttas

Bundesliga liidrina jätkab Müncheni Bayern, kes alistas ise 2:1 Freiburgi ja lõikas kasu konkurentide libastumistest, kasvatades tabeli tipus edu lähima jälitaja ees neljale punktile.

Väravamasin Robert Lewandowski viis Bayerni juba 7. minutil juhtima ja püstitas sellega järjekordse rekordi, sest temast sai esimene mees, kes löönud hooaja esimese poolega Bundesligas 21 väravat. Senine tipptulemus kuulus 20 väravaga Gerd Müllerile, kusjuures hooaeg jõuab poole peale alles järgmise vooruga, nii et Lewandowskil on võimalus oma tulemust veelgi kohendada.

Freiburg ei andnud aga alla ning 62. minutil sekkunud vahetusmees Nils Petersen lõi otsekohe tabloole viigi. Eelmises voorus 2:0 eduseisust Mönchengladbachi Borussiale 2:3 alla jäänud Bayern seekord ei heitunud, veerand tundi enne lõppu taastas Thomas Müller kodumeeskonna edu ja seda hoiti lõpuvileni. Freiburg pani küll võõrustajad lõpuminutitel veel kõva surve alla ja sai ka hea võimaluse viigistada, kuid Peterseni lähilöök tabas põiklatti.

Bayerni edu teisel kohal oleva Leipzigi ees on nüüd neli ning kolmandat-neljandat kohta hoidva Leverkuseni ja Dortmundi Borussia ees juba seitse punkti. Kõik lähikonkurendid peale Leverkusenist jagu saanud Berliini Unioni kaotasid seejuures 16. vooruga punkte. Hooaega võiduga alustanud, siis üheksast liigamängust vaid viis viigipunkti korjanud, ent seejärel taas viis mängu järjest võitnud Freiburg jätkab pärast tänast lüüasaamist kaheksandana.

Müncheni Bayern - Freiburg 2:1 (1:0)