Liverpooli laev vajub aina sügavamale. Casemiro esimene punane ei saanud saatuslikuks (1)

Ruben Neves lõi Liverpooli kirstu viimase naela. Foto: Scanpix / Barrington Coombs / PA via AP

Eelmisel hooajal viimase hetkeni tiitlivõitluses püsinud Liverpool alustas käimasolevat hooaega kahvatult ja on selle aastanumbri sees veelgi mannetumalt esinenud. Wolverhamptonilt saadud keretäis tähendab, et nelja liigamänguga on Jürgen Kloppi hoolealused kogunud vaid ühe punkti.

Liverpool leidis end juba tosina minutiga 0:2 kaotusseisust. 5. minutil hindas Joel Matip esmalt kõrget palli valesti, lubades Hee-Chan Hwangi otsajoone juurest söötma, ja seejärel põrkas pall tema enda jala kaudu posti ja sealt üle väravajoone.

Nagu Opta raporteerib, oli see Liverpooli jaoks sel hooajal juba viies kord, kui nad mängu esimese viie minuti jooksul omale värava lasid lüüa.

Vahe kärises, kui Liverpool ei saanud karistuslöögijärgses olukorras palli puhtaks löödud. Kolmanda väravaga pani teisel poolajal mängule punkti Ruben Neves, kes skooris pärast seda, kui Adama Traore oli läbisöödu kätte saanud, teise laine järele oodanud ja siis täpse sööduga portugallase üles leidnud.

Julen Lopetegui käe all kuue mänguga kümme punkti teeninud (sama palju kui kogu eelneva hooaja jooksul kokku) Wolves kerkis väljalangemistsoonist välja, lükates sinna tagasi sealt paariks tundi väljunud Evertoni. Liverpool säilitas kümnenda tabelirea, kuid eurosarja kohad libisevad neist üha kaugemale.

Manchester United oli samal ajal kodus üle Crystal Palace'ist. Marcus Rashford teenis varase penalti, mille Bruno Fernandes ka realiseeris, ning 62. minutil lisas Rashford ise teise, kui ta kuuelt meetrilt täiesti vabalt löögile lubati.

Enim kõneainet tekitas aga 66. minuti olukord, kui Jeffery Schlupp tõukas Antony väljakult välja vastu reklaamplakateid ning järgnes suuremat sorti arveteklaarimine. Kohtunik kostitas esmalt mõlemat osalist kollase kaardiga, aga VAR-i kordusega tutvumise järel tõusis tema taskust ka punane kaart, sest Casemiro oli haaranud rüseluse käigus vastasmängijal kõrist kinni.

Brasiillasest lõhkuva poolkaitsja karjääri esimene punane kaart Euroopa tippliigades ei saanud siiski Unitedile saatuslikuks. Schlupp lõi nurgalöögijärgses olukorras küll ühe tagasi, kuid United hoidis 2:1 edust kinni ja kindlustas sellega kolmandat tabelikohta.

Kõrges mängus püsib ka Brighton, kui tulikuumas hoos Kaoru Mitoma tõi neile hilise väravaga 1:0 võidu Bournemouthi üle, mis hoiab kajakad kuuendal kohal. Brentford jätkas samuti hoogsalt, alistades punase laterna Southamptoni 3:0 ja püsides Brightonist punkti kaugusel.

Eelmise viie mänguga vaid ühe punkti teeninud Leicester näitas iseloomu, tulles Aston Villa vastu võõrsil kaks korda kaotusseisust välja ja võites lõpuks 4:2. See parandas oluliselt Brendan Rodgersi hoolealuste olukorda püsimajäämisheitluses.

Aston Villa - Leicester  2:4 (2:3)
9. Ollie Watkins, 32. ov. Harry Souttar - 12. James Maddison, 41. Kelechi Iheanacho, 45+2. Tete, 79. Dennis Praet

Brentford - Southampton  3:0 (2:0)