Luup peale | Everton kinkis Solskjaerile munadepühadeks norralase suurima kaotuse (0)

Manchester Unitedi jaht Meistrite liiga kohale sai korraliku tagasilöögi hullumeelse mängu teinud Evertoni käest.

Võidu asemel lahkus United väljakult hoopis valusa 0:4 kaotusega, mis võib klubile saada saatuslikuks Meistrite liigasse viiva neljanda koha jahil. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Evertoni tugev algus määras mängu saatuse

Võib öelda ka vastupidist, et Manchester Unitedi kohutav algus määras mängu saatuse. Esimese poole jooksul ei suutnud United saada ühtegi lööki raamidesse ning selle ajaga oli Everton juba Manchesteri klubilt eest kadunud.

Richarlison viis Evertoni juba 13. minutil juhtima ning Gylfi Sigurdsson suurendas Evertoni eduseisu 28. minutil. United ei suutnud mitte kuidagi sellele seisule vastata ja mitte hetkekski ei tundunud, et United mängu tagasi tuleks. Tänu sellele sai Everton oma ründavat mängustiili jätkata.

2. Unitedi mured jooksevad peatreenerist sügavamale

Kui Ole Gunnar Solskjaer asendas Jose Mourinhot Unitedi peatreenerina ja suundus võimsale võiduseeriale, siis hüüdsid paljud Unitedi fännid kooris: kõik mured on lahendatud ja ainult Mourinho oli meie muredes süüdi! Nüüd on Solskjaer kaotanud viimasest kaheksast mängust kuus ja isegi tema teatas, et Unitedi taasehitamine võtab veel mitu aastat aega.

Mis siis on täpsemalt Unitedis mureks? Tänasest mängust paistis välja kaks ilmselget asja: pall ei jõudnud mitte kuidagi ründajateni ja klubil ei suuda vastata olukorrale, kus ta hätta jääb. Kui Everton oli juba kahe väravaga juhtima läinud, siis oleks pidanud midagi muutuma. Siiski mingit muutust ei toimunud ja Everton kruiisis rahumeelselt edasi.

3. Kurioosum nimega Everton

Kui vaadata tagasi Evertoni viimastele mängudele, siis võiks tegemist olla lausa Meistrite liiga kohale kandideerijaga. Kirja on saadud võidud nii Chelsea, Arsenali ja Manchester Unitedi üle ja nullimäng Liverpooliga. Nelja suurklubi vastu on sisse lastud täpselt 0 väravat. Siiski mahub nende mängude vahele ka kaotus juba välja langenud Fulhami vastu ning terve veebruarikuu jooksul teenis Everton vaid ühe võidu kolme kaotuse kõrval.

Evertoni vorm on terve hooaja jooksul olnud äärmiselt kõikuv ning selle tõttu peab klubi veel võitlema seitsmenda koha nimel. Suvel nägi Everton küll kõvasti vaeva, et endale suured nimed saada potentsiaalse heitluse nimel kuue suure klubiga, aga vähemalt sel hooajal punktide poolest klubi nii kõrgele ei kerki.

Everton - Manchester United 4:0 (2:0)